Нерішучість і параліч трейдера

Нерішучість трейдера народжується в ситуації, коли методи конфліктують між собою, і він зазнає труднощів з вибором. Ці проблеми порівняно легко вирішити. Може настати ситуація, коли з методами все ясно, але трейдер чoмусь не діє. Ця ситуація набагато важча, і різні правила поведінки тут звичайно не допомагають.

Можна сказати, що проблеми нерішучості трейдера є інтелектуальними, тоді як проблеми паралічу завжди емоційні за своєю природою. Під інтелектуальними я маю на увазі те, що трейдер просто не має достатньої інформації для ухвалення об’єктивного рішення при наявності конфлікту методів.

Розглянемо цю ситуацію на реальному прикладі. Допустимо, ми використовуємо у своїй торгівельній стратегії сполучення двох методів: ковзні середні (Moving Averages, MA) і рівні Боллінджера (Bollinger Bands, BB). При цьому, як основні сигнали ми використовуємо «відбиття» MA від BB (області A, B). І от ми зіштовхуємося із ситуацією, коли MA підходить до BB, але замість відбиття починає рухатися з нею в одному напрямку. Ковзна середня підходить до рівню Боллінджера, але замість відбиття починає рухатися з нею в одному напрямку.

Спостерігається явне протиріччя методів. Напрямок MA чітко вказує на покупку, а знаходження MA у верхньої лінії BB - на короткий продаж. Отут і виникає пов’язана із цим протиріччям нерішучість. Вирішити таку нерішучість досить просто. Потрібно залучити ще один «арбітражний» метод або правило. У нашому випадку це може бути наступне правило: «Якщо при підході до BB MA не міняє напрямки, а, навпаки, BB починає випливати в напрямку MA, - це сигнал відкрити позиції убік руху MA».

При застосуванні цього правила, протиріччя методів дозволяється, і трейдер може прийняти мотивоване рішення. Проблеми нерішучості трейдера щонайкраще дозволяють більш глибоко дослідити методи, їх взаємодію, а також, базові фактори ринку, які лежать в основі цих методів.

З наведеного прикладу відразу випливає кілька простих практичних висновків.
1. Чим менше методів одночасно використовує трейдер, тим менша ймовірність виникнення конфлікту методів.
2. Чим менше методів одночасно використовує трейдер, тим менше додаткових правил потрібно для дозволу конфлікту.
3. «Арбітражний» метод потрібно застосовувати винятково для пунктів 1 і 2.


0 Відгуків на “Нерішучість і параліч трейдера”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук