Мистецтво боротьби з самим собою

В словник новачкові

Спершу все-таки необхідно визначитися з поняттями. Пропоную наступне трактування: нерішучість - бездіяльність трейдера за ситуації, коли за тими або іншими власними правилами він повинен входити в ринок, а також дії трейдера, що приводять до невчасного закриття прибуткових або збиткових позицій; параліч - наступна стадія нерішучості, наступає, як правило, після недотримання наказу <захисту від втрат> у разі лавиноподібного наростання збитків. Зрештою слідує закриття збиткової позиції брокером (через нестачу засобів) або спонтанно-емоційне закриття позиції самим трейдером.

На мій погляд, дані проблеми в більшій мірі все ж таки властиві трейдерам, що починають, оскільки якщо людина пропрацювала вже два-три роки на ринку, то він стикається з психологічними проблемами іншого плану. Тому всі подальші міркування відносяться, скоріше, до новачків, які тільки планують вийти на фондовий ринок або недавно занурилися в це середовище.

З моїх спостережень нерішучість трейдера виявляється найчастіше спочатку після виходу на ринок. Проблема нерішучості, як випливає з визначення, подразумеваєт два аспекти: перший - вхід в ринок, другий, - вихід з ринку. Найцікавіше, що при всій очевидності другий аспект достатньо часто випускається з уваги при загальному описі торгових стратегій.

трейдеру, що Починає, на перших порах достатньо складно розібратися в різноманітті індикаторів, що постійно розширюється, - і не на книжкових прикладах, не на учбовому рахунку, а на власних грошах - і оцінити значущість і варіанти взаємодій цих індикаторів. У даний період важливо зрозуміти, що психологічно комфортніше трейдеру - тримати позицію між днями або ж працювати тільки усередині дня. Саме виходячи з відчуття цього внутрішнього комфорту і слід підбирати для роботи не тільки поєднання <своїх> індикаторів, але і тимчасові масштаби роботи.

Як справедливо помічає А. Брюзгин в своїй статті, обмеження кількості методів і використовуваних індикаторів значно полегшує життя трейдера. Хотілося б звернути увагу і на те, що одночасне використання трендових індикаторів і осциляторів на початковому етапі може і істотно ускладнити роботу трейдера, особливо з урахуванням того, що останнім часом у великій кількості аналітичних оглядів по ринку терміни <перекуплено/перепродано> зустрічаються необгрунтовано часто. Переходити ж до вивчення методів торгівлі на підставі хвиль Елліотта, з їх різноманіттям трактувань, можна тільки після успішного освоєння простіших методів.

Унція практики або пуди теорії?


0 Відгуків на “Мистецтво боротьби з самим собою”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук