МВФ збитки від кризи можуть досягти 4 трлн

Рік тому МВФ прогнозував, що загальносвітові збитки від кризи складуть лише 1 трлн. доларів.

Фахівці фонду вважають, що навіть у разі прийняття термінових заходів по виправленню ситуації в банківській системі процес буде “повільним і хворобливим” і уповільнить економічне оздоровлення.

В звіті МВФ мовиться, що ситуація в банківській системі поки не стабілізувалася, не дивлячись на мільярди доларів, вже витрачені урядами різних країн.

В МВФ вважають, що банкам може додатково знадобиться 1,7 трлн. доларів, відзначаючи разом з цим, що політична підтримка ідеї ухвалення нових програм екстреної фінансової допомоги тане.

Фонд підкреслює існування «реальної небезпеки того, що уряди не захочуть виділяти достатньої кількості засобів на вирішення проблеми», тому що громадськість стала виражати незадоволеність тим, що вона вважає невірним використанням грошей платника податків.

За оцінками фонду, банки, найімовірніше, втратять 2,7 трлн. доларів. При цьому почав зростати тиск на інші фінансові інститути, такі як страхові компанії і пенсійні фонди.

Похмурий прогноз

МВФ вважає, що країни з економікою, що розвивається, яким наступного року знадобиться 1,8 трлн. доларів на рефінансування кредитів, серйозно постраждають від припинення міждержавного кредитування.

Фонд також вважає, що цього року в країни, що розвиваються, взагалі не буде чистої притоки приватних кредитів.

На думку МВФ, відновлення нормального функціонування банківський системи займе, ймовірно, декілька років, і це приведе до того, що рецесія буде довшою і серйознішою, чим зазвичай.

При цьому, попереджає фонд, якщо необхідні заходи не прийматимуться рішуче, процес оздоровлення займе більше часу і виявиться ще дорожчим.

В МВФ говорять, що загальносвітова рецесія посилила фінансову кризу.

В середу фонд представить свій світовий економічний прогноз. Очікується, що він буде найпохмурішим за останні 60 років.


0 Відгуків на “МВФ збитки від кризи можуть досягти 4 трлн”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук