МВФ перша глобальна рецесія після світової війни

В січні експерти МВФ були оптимістичніші. Тоді вони припускали, що зростання світової економіки в нинішньому році складе 0,5%.

Згідно прогнозу, ВВ П Великобританії скоротиться в 2009 році на 4,1% і ще на 0,4% в 2010 році.

При цьому спад деяких інших розвинених економік буде ще значніше. Так ВВП Німеччини скоротиться на 5,6%, Італії - на 4,4%, а Японії - на 6,2%.

Прогноз на 2010 рік для розвинених країн, в цілому - також невтішний: МВФ вважає, що наступного року спад зупиниться, проте зростання не поновиться.

В доповіді сказано, що нинішня криза - “найглибша післявоєнна рецесія”. Економічний спад торкнеться країн, які в цілому проводять 75% світового ВВП.

Прогнози все похмуріше

В 2010 році зростання може не поновитися

Напередодні експерти МВФ виступили з іншим песимістичним прогнозом, згідно якому втрати, викликані кредитною кризою, можуть досягти по всьому світу 4 трлн. доларів і завдати збитку світовій фінансовій системі на багато років вперед.

Рік наза д МВФ прогнозував, що загальносвітові збитки від кризи складуть лише 1 трлн. доларів.

В звіті МВФ мовиться, що ситуація в банківській системі поки не стабілізувалася, не дивлячись на мільярди доларів, вже витрачені урядами різних країн.

В МВФ вважають, що банкам може додатково знадобиться 1,7 трлн. доларів, відзначаючи разом з цим, що політична підтримка ідеї ухвалення нових програм екстреної фінансової допомоги тане.

МВФ вважає, що країни з економікою, що розвивається, яким наступного року знадобиться 1,8 трлн. доларів на рефінансування кредитів, серйозно постраждають від припинення міждержавного кредитування.

Фонд також вважає, що цього року в країни, що розвиваються, взагалі не буде чистої притоки приватних кредитів.


0 Відгуків на “МВФ перша глобальна рецесія після світової війни”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук