ММВБ – ринковий символ нової Росії

В січні 2002 року виконалося 10 років з дня підстави Московської міжбанківської валютної біржі (ММВБ). За цей час біржа стала одним з центральних фінансових інститутів і символів ринкової економіки нової Росії. Барометром економічних реформ, що проводяться в Росії, є курс національної валюти, визначуваний за наслідками біржових торгів на ММВБ. З ім'ям ММВБ нерозривно пов'язана історія становлення російського фінансового ринку. Генеральний директор ММВБ Олександр Захаров розповідає кореспондентові «ВС» про те, як розвивалася і продовжує розвиватися біржа.

Сергій Хорошев: Олександр Володимирович, які з проектів біржі за останній час, на Ваш погляд, можна вважати найбільш вдалими?

Олександр Захаров: На мій погляд, один з найбільш успішних проектів - це розвиток Інтернет-торгівлі на фондовому ринку. У Росії біржова торгівля через інтернет вперше була реалізована саме в секції фондового ринку нашої біржі в кінці 1999 року. Тепер це один з найперспективніших сегментів ринку. У минулому році об'єм операцій через інтернет склав понад 300 млрд. рублів, або близько 40% сукупного торгового обороту фондового ринку ММВБ. У 2001 році ми почали здійснювати торгівлю через інтернет на терміновому, а також і на валютному ринках.

Окрім цього, достатньо активно розвивається ринок корпоративних облігацій, який ми створювали на біржі практично з нуля. Ми привернули до розробки цього проекту дослідницькі організації, відомих учених, юристів. Зусилля не пропали дарма - саме цей ринок забезпечила основна притока нових емітентів на ММВБ. Паралельно формується ліквідний вторинний ринок корпоративних облігацій, його щоденний об'єм вже складає більше 200 млн. рублів.

З нових проектів варто відзначити також розробку системи проведення електронних ділінгових операцій нового покоління СПРЕДО. Система поєднує в собі переваги організованої біржової торгівлі валютою з гнучкістю міжбанківського валютного ринку. СПРЕДО дає можливість банкам-учасникам безпосередньо здійснювати пошук контрагентів, висувати стрічні пропозиції, відстежувати динаміку котирувань валют і укладати угоди на найбільш вигідних для них умовах.

З. Х.: Що нового запропонувала ММВБ в році, що наступив?

А. З.: До перспективних інструментів на фондовому ринку можна віднести операції репо (кредитування під заставу державних і корпоративних цінних паперів). Розповсюдження цих операцій сприятиме розширенню інструментарію грошово-кредитної політики держави і підвищенню ліквідності міжбанківського ринку.


0 Відгуків на “ММВБ – ринковий символ нової Росії”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук