Кредитам дозволять дорожчати

Зараз банк має право змінити вартість кредиту у випадку, якщо це передбачено в його договорі з позичальником. Поправки до ст. 29 закону “Про банки і банківську діяльність”, внесені до Держдуми групою депутатів в грудні минулого року, (див. “Ъ” від 16 грудня 2008 року), позбавляють його такої можливості.
Документ розповсюджується на кредитні договори, увязнені з фізліцамі. Необхідність ухвалення законопроекту депутати пояснювали тим, що в розпал кризи банки в масовому порядку стали міняти умови по кредитах в свою користь.

Про те, що уряд хоче заблокувати законопроект, що передбачає заборону на підвищення банками ставок за вже виданими кредитами, “Ъ” розповіли депутати і чиновники профільних міністерств.
“Уряд просить відкликати законопроект, називаючи його норми неринковими і вважаючи, що ухвалення документа може привести до відходу іноземних банків з Росії”, - сказав “Ъ” зампред комітету Держдуми по бюджету і податкам Олександр Коган. У уряді підтвердили своє негативне відношення до депутатського проекту.
“Мінекономрозвитку підтримало негативний відгук Мінфіну на даний законопроект”, - сказав “Ъ” заступник директора департаменту корпоративного управління Мінекономрозвитку Дмитро Ськріпічников. За його словами, ухвалення документа може збільшити ризики банків, обмеживши їх дії у разі виникнення форс-мажорних обставин.
“У всіх країнах з ринковою економікою банки можуть змінювати ставки, передбачивши таку можливість в кредитному договорі”, - відзначив чиновник.


0 Відгуків на “Кредитам дозволять дорожчати”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук