Котирування

Котируванням називають вартість одиниці валюти, вираженої в одиницях іншої валюти.

Наприклад, курс EUR/USD вартість одного євро в доларах. Валюта, що продається або купується, є базовою. А котируваною називається валюта, в якій виражена ціна базової валюти.

Наприклад, в парі EUR/USD євро є базовою валютою, а долар - котируваною. Тобто базову валюту завжди ставлять першою у валютній парі. Всі операції здійснюються з базовою валютою. Євро або EUR у всіх операціях виступає як базова валюта. Британський фунт, скорочено GBP є базовою у всіх валютних парах, за винятком випадку, коли другою валютою є євро, базовою валютою.
Японська Йена, скорочено JPY виступає тільки як котирувана валюта.

Американський долар, будучи світовою резервною валютою, бере участь у формуванні всіх валютних пар.

Котирування бувають прямими і зворотними. Пряме котирування відображає кількість національної валюти в одиницях іноземної валюти: USD/JPY, USD/CAD, USD/CHF і ін.

Зворотним котируванням відбивається величина іноземної валюти в одиницях національної: GBP/USD, EUR/USD, AUD/USD і ін. У котируванні присутньо два значення. На першому місці завжди стоїть Bid, ціна, по якій продається базова валюта. А друге значення називається Ask або Offer, це ціна, по якій базова валюта купується за котирувану.

Спредом, від англійського spread називають різницю між цими двома курсами. Розмір спреда визначається даною парою валют, сумою операції і станом ринку.

Крім того на світовому ринку використовують часто так звані кросс-курси. Це курсове співвідношення між валютами, яке визначається на підставі курсу цих валют щодо третьої валюти, в основному для цієї мети використовується долар США. Наприклад, курс EUR/CHF виходить шляхом множення по формулі: (USD/CHF) * (EUR/USD).


0 Відгуків на “Котирування”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук