Категорії валютного ринку

Перший рівень складають маркетмейкери (market maker - букв, делатель ринку) - котирування, що «дають». До них відносяться найбільші банки і брокерські контори, що спеціалізуються на торгівлі валютами, - справжні акули валютного ринку. Ці хлоп'ята майже ніколи не програють.
Хіба що заграються або порушать внутрішні правила ріськ-менеджмента. Мінімальний об'єм операцій, що укладаються на цьому рівні, складає $5 млн.

Другий рівень з об'ємами операцій від $1 млн. складають маркеттейкери (market taker - букв, одержувач ринку) - «запрошуючі» котирування, умовно кажучи, хижі риби, які іноді служать їжею для акул першого рівня.

Третій рівень - клієнти маркеттейкеров з об'ємами операцій від $500 ТОВ - їжа для акул першого і хижаків другого рівня. Що вижили більше одного року в подібному ворожому середовищі реального ринку можна визнати здібними до подальшої торгівлі. Правда, мало хто зберігає свої маржінальниє рахунки на рівні, далекому від нульового.

Четвертий рівень - також клієнти маркеттейкеров, але з об'ємами операцій від $100 ТОВ. Вони, як правило, стають їжею, оскільки їх шанси на виживання близькі до нуля.

Сучасний розвиток маржінальной торгівлі, зокрема на пострадянському просторі, привів до появи п'ятого рівня операцій - з об'ємами менше $100 000. Але такі операції скоріше можна віднести до розряду букмекерських парі, ніж до реального валютного ринку, оскільки це операції, що укладаються між брокером і його клієнтами.
Брокери окремі позиції для такої «мелочевки» не виводять, за винятком моментів появи сумарних позицій, достатніх для виходу хоч би на четвертий рівень для укладення оборудки з маркеттейкером.

В банківській практиці прийнято наступне позначення курсів валют: курс долара США до російського рубаю позначають як USDRUB, до української гривні - USDUAH, євро до долара США - EURUSD, а фунта стерлінгів до долара США - GBPUSD (валютні ділери останнє співвідношення зазвичай називають cable- «кабель»1) і т.д.
В даному випадку зліва ставиться база котирування (базова валюта), а справа - валюта котирування (котирувана валюта).


0 Відгуків на “Категорії валютного ринку”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук