Історичні відомості про торгівлю валютою

Торгівля валютою має багатовікову історію, яка сходить до часів Стародавнього Сходу, а в період середньовіччя, коли виниклі міжнародні банки стали застосовувати обмінні платіжні засоби, дійсні для пред'явлення третім особам, що сприяло підвищенню гнучкості і зростанню числа валютних угод, що укладалися, валютний ринок почав остаточно формуватися.
Сучасний ринок валют, для якого характерні періоди зростання волатільності цін і їх відносної стабільності, що періодично змінюють один одного, склався в двадцятому сторіччі. До середини
30-х років Лондон був провідним центром валютної торгівлі, а британський фунт був валютою для розрахунків і створення валютних резервів.

Оскільки у той час валютою торгували за допомогою телексів або по телеграфу, британський фунт мав загальноприйняту назву «cable» (телеграма). У 1930 р. в Швейцарії, в Базелі, був заснований банк для міжнародних розрахунків, покликаний спостерігати за фінансовою діяльністю нових незалежних держав, що виникли після першої світової війни, і подавати валютну підтримку країнам, що зазнають тимчасові бюджетні або платіжні труднощі.
Після другої світової війни, коли економіка Великобританії була зруйнована, а Сполучені Штати були єдиною країною, що не постраждала економічно від війни, долар США став основною валютою на земній кулі. В даний час валюти всього світу оцінюються в основному за допомогою американського долара.

Основними віхами подальшого розвитку «Форекса» за останні десятиліття з'явилися
· підписання Бреттон-вудсськіх угод;
· створення Міжнародного валютного фонду (МВФ);
· виникнення ринку валют з вільно плаваючим курсом;
· утворення валютних резервів;
· створення Європейського валютного союзу і Фонду європейської валютної співпраці.
Бреттон-вудсськіє угоди були підписані в 1944 р. Сполученими Штатами, Великобританією і Францією, які домовилися про заходи по забезпеченню стабільності валют, зокрема за допомогою урядового контролю за валютними цінами. Для досягнення цього було визнано необхідним здійснити штучну прив'язку валютних цін (pegging) і утворення Міжнародного валютного фонду (МВФ).
Відповідно до Бреттон-вудськімі угодами основні торгові валюти були прив'язані до долара США при умові, що допускатиметься зміна їх вартості в ту або іншу сторону не більше ніж на один відсоток по відношенню до долара. При виході за ці межі, названі позиціями інтервенції, відповідний центральний банк повинен здійснити покупку або продаж своєї валюти, щоб повернути її вартість в межі встановленого коридору. У свою чергу, долар США був прив'язаний до вартості золота з розрахунку 35 доларів за унцію. Таким чином, долар США перетворився на світову резервну валюту.
На МВФ були покладені проведення взаємних консультацій на користь підтримки системи покупки і продажу валют, що стабільно діяла, з тим, щоб розрахунки в іноземній валюті могли здійснюватися між країнами в час і без ускладнень.


1 Відгук на “Історичні відомості про торгівлю валютою”


  1. 1 Александр

    Действительно интересная подборочка, очень помогла, если доработать получится вообще супер

Залишити відгук