Історії успіху Уоррен Баффет

Історії успіху: Уоррен Баффет

Одн ажди на питання кореспондента Fortune про те, як Баффету «вдалося стати багатше за бога» (на сьогоднішній день особистий стан Уоррена дорівнює 28 млрд. доларів), він відповів, що це було дуже просто. Справа не в горезвісному коефіцієнті інтелекту - справа в розумності. «Ай-кью» і талант - це як кінські сили мотора, а ось ефективність його роботи залежить від розумності і раціональності. На думку Баффета, кожен охочий досягти успіху повинен вибрати собі зразок для наслідування і перейняти від нього все саме хороше. І як тільки розумні дії увійдуть до звички, все виходитиме само собою.

Баффет народився в 1930 році в Омахе (штат Небраска), в один з найважчих періодів Депресії. Його батько планував стати журналістом, але врешті-решт зайнявся продажем цінних паперів якраз в той час, коли люди почали остаточно втрачати віру через капітали. І хоча сім'я Баффетов жила цілком благополучно, Уоррен засвоїв основний життєвий урок часів Депресії: треба завжди прагнути стати дуже-дуже багатим.

Баффет був тихою дитиною, проводив час за читанням книг, уникав конфліктів. Але також він був цілеспрямованим, рішучим і енергійним. У шестирічному віці Уоррен купив в лавці свого діда 6 банок кока-коли за 25 центів, а потім продав їх у іншому місці по 5 центів за штуку. Набувши, таким чином, свого першого досвіду, Уоррен став замислюватися про розширення поля діяльності. Наступного року він важко захворів і довгий час був вимушений дотримувати постільний режим. Всі ці місяці він присвятив розрахункам свого майбутнього стану. Після одужання Уоррен працював в брокерській фірмі батька - йому було доручено писати крейдою на дошці котирування акцій.

Одну за іншою юний Баффет розробляв схеми зароблення грошей. Більшість з них могли бути цілком успішно реалізовані. Його заразливий ентузіазм допомагав привертати до роботи друзів. Наприклад, вони збирали втрачені м'ячики для гольфу, які потім Баффет фасував по марках і перепродував. Уоррен завжди заявляв, що стане мільйонером до 30 років. І він в цьому досяг успіху.

Втеча і повернення

В 1942 році Баффет-батько несподівано для всіх був вибраний членом конгресу, і сім'я переїхала до Вашингтона. Така несподівана зміна в житті буквально вибила Уоррена з колії, і він втік додому.

Цей сьогохвилинний порив пройшов один день опісля. Повернувшись до батьків, Уоррен відразу знайшов собі заняття - і знайшов таке необхідне для нього відчуття незалежності. Він став розвозити по будинках свіжий випуск «Вашингтон пост». Коли Уоррену виповнилося 13 років, кожен ранок перед початком занять в школі він встигав проїхати свої 5 маршрутів і розвезти 500 екземплярів свіжих газет. За цю роботу Уоррен отримував 175 доларів в місяць, що дорівнювало повноцінній зарплаті дорослої людини. Всю цю суму, за вирахуванням сплачених податків, Баффет відкладав.


0 Відгуків на “Історії успіху Уоррен Баффет”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук