Інвестори переживають із-за стресс-тестов

У вівторок загальний об'єм засобів на рахунках банків в ЦБ виріс (на 4% до 706 млрд. крб.). В основному зростання було обумовлене продажами іноземної валюти, які перевищували попит і вимушували ЦБ виходити на ринок з рублевими інтервенціями.
Також не маловажний вплив робить фінансування бюджетного дефіциту, що продовжується з березня місяця, за рахунок засобів резервного фонду. А ось те, що вчора ЦБ допустив збільшення заборгованості банків по операціях РЕПО на аукціонній основі (на 8,3% або 18 млрд. крб.), є лише підтримкою системи в мить, коли банки скоротили заборгованість по «інших кредитах» ЦБ (на 60 млрд. крб.
або на 6,8%). Чиста заборгованість банків перед регулятором за підсумками вівторка знизилася. Зростання об'ємів ліквідності в системі привело до істотного зниження ставок за міжбанківськими кредитами. Одноденні кредити подешевшали до мінімального з кінця листопада 2008 року рівня (6,96%). Тижневі ставки істотно не змінилися (близько 8,5%).

Світові фондові ринки знижуються, ф'ючерси на відкриття американського ринку стоять в негативній зоні і сьогодні ми чекаємо негативного відкриття ринку. Якщо за підсумками дня індексу ММВБ вдасться закріпитися вище за рівень підтримки 940 пунктів, це буде відмінний результат для биків. Інакше індекс ММВБ може знизитися до рівня підтримки 918 або навіть 895 пунктів.

Сьогодні на початку торгів під ударами ведмедів опиниться банківський сектор - перш ніж завтра будуть опубліковані результати стресс-тестов 19 американських банків з активами від $100 млрд., в пресу регулярно просочується різна інформація на цю тему, переважно забарвлена в «ведмедячі» тони.
Газета «The Wall Street Journal», з посиланням на своє джерело в адміністрації Барака Обами, повідомила про те, що за наслідками тестів Bank of America потребує збільшення капіталу ще на $34 млрд., при реалізації негативних макроекономічних умов закладених в тест.
Ми не бачимо в корекції вітчизняного банківського сектора нічого фатального для інвесторів, оскільки на поточних рівнях охочих купити ці акції не так багато як три тижні тому (об'єми торгів падають, навіть не дивлячись на укорочений торговий тиждень).
Інтерес до покупки «Ощадбанку» так само як і акції «Газпрому» зберігається, на рівнях 26,8 і 25,5 по акціях «Ощадбанку» знаходиться технічна підтримка.

Висока вірогідність припинення процесу зміцнення рубля у зв'язку із стагнацією зростання нафтових котирувань на тлі можливої корекції на фондових майданчиках США. Втім, однозначний прогноз як і раніше сформувати досить складно, оскільки ситуація може змінитися у будь-який момент.


0 Відгуків на “Інвестори переживають із-за стресс-тестов”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук