Інтуїція в роботі трейдера

В біржовій торгівлі важливу роль грають інтуїтивні відчуття трейдера, що викликають упевненість або сумніву в правильності зроблених кроків. Інтуїтивна основа ухвалення рішень в деякому роді протилежна механічному образу дій. Тут не вимагається раціонального осмислення подій і логічно точних викладень, що завершуються однозначними висновками. Головний розрахунок - на чуття, «внутрішній голос».

«Внутрішній голос» підказує

Інтуїція трейдера затребувана з самого початку роботи по будь-якій системі, оскільки необхідно відразу визначитися в мірі «агресивності або консервативності» свого підходу. Вибір тут є результатом зважування інтуїтивно виникаючих уявлень, що не мають чіткого раціонального обгрунтування.

Дійсно, адже не існує такої формули, яка могла б наперед дати однозначну відповідь на питання про те, який ступінь ризикованої підходить даному трейдеру. Кожному своє - відповідно до якості підказок з боку «внутрішнього голосу».

Але цим роль інтуїції в роботі трейдера не вичерпується. Не дивлячись на титанічні зусилля по «вихолощенню» творчості з процесу ухвалення рішень, до послуг інтуїції доводиться вдаватися буквально на кожному кроці. Тому що неможливо математично точно зважити і розрахувати весь комплекс абсолютно конкретних матеріальних і психологічних особливостей ситуації, які повинні враховуватися як при конструюванні, так і на етапі використання вибраної системи, навіть якщо вона є повністю механічною.

Саме цю реально існуючу частку суб'єктивності, яка має місце при ухваленні рішень, слід розглядати як інтуїтивну систему, що становить, роботи трейдера.

Стиль сприйняття або осяяння?

Що ж таке інтуїція? Це - спосіб отримання інформації про ваше оточення, своєрідний процес збору відомостей, які не уловлюються безпосередньо ні вашими органами чуття, ні розумом. Цей процес полягає в збагненні ринку, внаслідок чого трейдер виробляє найбільш вигідний для себе підхід, виходячи з тих знань, кваліфікації і досвіду, якими володіє. Це не означає, що трейдеру знадобиться великий об'єм знань, просто необхідно навчитися зосереджувати свою увагу на найактуальніших дрібницях.

Інтуїція трейдера схожа на могутній важіль, який дозволяє йому сфокусувати власну увагу і зрозуміти, які знання йому дійсно потрібні, а на що не варто витрачати ні часу, ні зусиль.


0 Відгуків на “Інтуїція в роботі трейдера”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук