Інфляція замерзнула

Поки розвинені країни заламують руки від того, що бачать в мороці фінансової кризи примара дефляції, в Росії, яка є лідером по зростанню цін серед країн G7, святкує невеликі перемоги у війні інфляцією. “Дефляція б нам не перешкодила”, - зітхають росіяни, в черговий раз виявивши в магазині, що їжа подорожчала.
Проте ціни все ж таки стали рости повільніше, у кризи опинилися свої плюси.

Як розповіла “Інтерфаксу” міністр економічного розвитку Ельвіра Набіулліна в Хабаровську, інфляція в РФ в травні складе менше 1%. “Ми припускаємо, що вона складе 0,7-0,8%, принаймні, точно менш одного відсотка”, - сказала вона. При цьому кожного тижня ціни ростуть приблизно на 0,2%. У травні 2008 року інфляція склала 1,4%.
Таким чином травневе зростання цін, за прогнозами, може бути удвічі менше торішнього.

Нагадаємо, про те ж саме недавно говорив перший зампред ЦБ Олексій Улюкаєв. На його думку, в травні інфляція навряд чи буде більше 0,8%, а за підсумками п'яти місяців складе близько 7%.

Але не дивлячись на вербальне заклинання цін, прогноз по інфля циі Мінекономрозвитку знижувати не поспішає. На даний момент прогноз за цінами - найстабільніший. Його, на відміну від решти макроекономічних показників, не міняли з січня 2009 року. Він як і раніше рівний 13%. “Ми повинні дочекатися результатів першого півріччя”, - пояснила Э.Набиуллина.

Як повідомлялося раніше, інфляція в квітні 2009 року сповільнилася до 0,7% проти 1,4% в квітні 2008 року і 1,3% в березні 2009 року. З початку року по 2 травня індекс споживчих цін виріс на 6,3%. Це на 0,2 процентний пункту менше, ніж за той же період 2008 року.

Уповільнення темпів інфляції дозволило ЦБ вже двічі за останні місяці понизити ставку рефінансування - до 12% річних з 13%. І експерти чекають, що продовження цієї тенденції послідує.


0 Відгуків на “Інфляція замерзнула”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук