Індикатор Ішимоку

Цей індикатор придуманий японським аналітиком Хосодой, що друкується під псевдонімом Санждін Ішимоку. Індикатор входить в деякі популярні набори програмного забезпечення для технічного аналізу, але літератури по ньому на європейських мовах знайти практично неможливо. Наша публікація покликана декілька виправити цей пропуск. Ішимоку винайшов цей індикатор, намагаючись прогнозувати рухи індексу фондового ринку Японії.

ФОРМАЛЬНИЙ ОПИС

Ішимоку Кинко Хайо (повна назва індикатора) призначений для визначення ринкового тренда, рівнів підтримки і опору і для генерації сигналів покупки і продажу. Краще всього індикатор працює на тижневих і денних графіках.

При завданні розмірності параметрів використовується чотири тимчасові інтервали різної протяжності. На цих інтервалах грунтуються значення окремих ліній, складових цей екзотично виглядаючий індикатор.
Tenkan-sen показує середнє значення ціни за перший проміжок часу, визначуваний як сума максимуму і мінімуму за цей час, ділена на два.

Kijun-sen показує середнє значення ціни за другий проміжок часу.

Senkou Span A показує середину відстані між попередніми двома лініями, зрушену вперед на величину другого тимчасового інтервалу.

Senkou Span B показує середнє значення ціни за третій часовий інтервал, зрушене вперед на величину другого тимчасового інтервалу.

Chinkou Span показує ціну закриття поточної свічки, зрушену назад на величину другого тимчасового інтервалу.

Відстань між лініями Senkou штрихується на графіці іншим кольором і називається "Хмарою". Якщо ціна знаходиться між цими лініями, ринок вважається нетрендовим і краї хмари утворюють тоді саппорт і резістенс.

Якщо ціна знаходиться над хмарою, то верхня її лінія утворює перший саппорт, а друга - другою саппорт.

Якщо ціна знаходиться під хмарою, то нижня лінія утворює перший резістенс, у верхня - другою резістенс.

Якщо лінія Chinkou Span перетинає графік ціни від низу до верху, це є сигналом до покупки. Якщо зверху вниз - сигналом до продажу.

Киджун-сіна ("Основна лінія) використовується як показник руху ринку. Якщо ціна вища за неї, ціни, ймовірно, продовжуватимуть рости. Коли ціна перетинає цю лінію ймовірно подальше зміни тренда.

Іншим варіантом використання Киджун-сіна є подача сигналів. Сигнал до покупки генерується, коли лінія Тенкан-сіна перетинає Киджун-сіна від низу до верху. Зверху вниз - сигнал до продажу.

Тенкан-сіна ("Лінія розвороту") використовується як індикатор ринкового тренда. Якщо ця лінія росте або падає - тренд існує. Коли вона йде горизонтально - ринок увійшов до каналу.

НЕФОРМАЛЬНИЙ ОПИС.

Індикатор Ішимоку вдало об'єднує в собі цілий ряд інших індикаторів і різноманітних підходів до прогнозування руху ціни.


0 Відгуків на “Індикатор Ішимоку”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук