Індекси Американської фондової біржі

Американська фондова біржа публікує два основні індекси, які обчислюються на абсолютно різній основі.

Основний ринковий індекс Американської фондової біржі (AMEX Major Market Index) є простим середнім показником руху цін 20 провідних промислових корпорацій. Він був задуманий Американською фондовою біржею як своєрідного субстітута промислового індексу Доу-джонса. Хоча він розраховується і публікується Американською фондовою біржею, в його склад входять акції корпорацій, зареєстрованих на Нью-йоркській фондовій біржі. Примітно, що 15 з них є також компонентами промислового індексу Доу-джонса. Операції з ф'ючерсами по цьому індексу
здійснюються на торговій біржі Чікаго.

Індекс ринкової вартості Американської фондової біржі (AMEX Market Value Index) обчислюється на принципово іншій основі: він є показником, зваженим за ринковою вартістю всіх випущених акцій тих корпорацій, які включені в нього як компоненти. Вперше він був опублікований у вересні 1973 року. Він включає як компоненти більше 800 випусків акцій, що представляють цінні папери корпорацій всіх крупних галузевих груп, зареєстрованих на Американській фондовій біржі, включаючи, крім звичайних акцій, американські депозитні свідоцтва і підписні сертифікати.
З технічної точки зору він є унікальним внаслідок того, що при його розрахунку передбачається, що дивіденди у формі готівки, виплачувані по вхідних в його склад акціях, реінвестуються, і на цій основі вони відбиваються в індексі. Опціони по цьому індексу котируються на Американській фондовій біржі.

.

Джерело: internetforex.ru


0 Відгуків на “Індекси Американської фондової біржі”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук