In Dollar We Trust – ми віримо в долар

Покупка долара - це зараз крім всього іншого ще і ставка на швидше відновлення економіки США, чим, наприклад, економіки Єврозони.
Так, ще місяць тому в Сполучених Штатах з'явилися перші ознаки загального поліпшення ситуації, що знайшло віддзеркалення в даних по ринку житла і виробничому сектору краще за очікування. Далі в середині квітня або минулого тижня Бен Бернанке відзначив, що спад пішов на спад, а огляд Beige Book мимоволі це підтвердив, вказавши на те, що в 5 регіонах з 12 ситуація дійсно покращала.
Якщо в кінці квітня в рамках чергового засідання Fed в стейтменте будуть подальші заяви про те, що можна чекати ще більшої стабілізації ситуації за океаном, то роль даного чинника фундаментального толку тільки наростатиме.

Для порівняння, в Єврозоні на відміну від Великобританії ми поки не бачили яких-небудь ознак стабілізації ситуації, що кінець кінцем може негативно позначитися на європейському ринку акцій, обганяти який в 2кв09 істотно може американський фондовий ринок.
У такому разі ми просто виходимо з того, що корпоративна звітність в США виходитиме краще, тому американські компанії будуть більш затребувані у інвесторів.
Якщо додати сюди ще більше зростання апетиту до ризику, то, як ідея, ставу можна робити в рамках другого кварталу на подальші продажі кросс-курсов EUR/GBP і EUR/AUD для чого підійде будь-який коректувальний рух до падіння, що вже трапилося.

Загалом, у випадку з парою EUR/USD ми підходимо до того, що колишні кореляції можуть перестати працювати і якийсь час ми цілком можемо побачити зростання курсу долара і світових ринків акцій, а заразом і підйому паралельно товарного ринку (мідь, нафта), де також можуть ставити на поліпшення економічної ситуації в США. Іншими словами, дорога на 1,24/1,25 теоретично відкрита.

Друга не менш важлива складова зводиться вже до тих поніжательним ризиків, які є зараз в Єврозоні і які можуть бути достатній над євро. Ми не говоримо про вже звичні проблеми в Східній Європі або проблемах госдолга в Ірландії, а звертаємо увагу, перш за все, на засідання 7 травня в Єврозоні Європейського Центрального Банку.

Жан-клода вже жоден раз і в рамках попереднього засідання ЕЦБ, і просто в рамках окремих виступів говорив про те, що в травні ми почуємо подробиці того, як відбуватиметься кількісне пом'якшення грошової політики в регіоні. В принципі про травень було сказано вже тричі.
При цьому з урахуванням того, яка а) є плутанина в ЕЦБ і «голубиних» настроях би) наскільки важка загальна ситуація в економіці Єврозони ринок може закладатися на негативний для євро сценарій розвитку подій, перестраховуючись наперед (дисконтуючи) на все найгірше.
Іншими словами, на очікуваннях засідання ЕЦБ 7 травня під кількісне пом'якшення грошової політики євро можуть продавати, по факту, отже, можливо, фіксуватимуть прибуток по «коротких» позиціях в EUR/USD.


0 Відгуків на “In Dollar We Trust – ми віримо в долар”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук