Фундаментальний аналіз в теорії

Напевно ви читаєте цю книгу не з дозвільної цікавості, а з метою запрацювати на спекуляціях і інвестиціях - купувати дешево і продавати дорого. І я сподіваюся допомогти вам в цьому.

Але що таке дешево і дорого? Як відрізнити простій булижник від каменя, що приховує в собі алмаз? На жаль, це не риторичні питання. І відповідь на них відображає досвід таких успішних інвесторів, як Уоррен Баффетт.

Людське життя представляється нам дуже дорогою. Точно так вважали і потерпілі корабельна аварія, які після багатьох днів плавання без їжі і води з'їли найслабкішого. Все пізнається в порівнянні. І ціна тим більше. Цінність життя найслабкішого прийняли за найнижчу порівняно з життям інших в човні, що терпів лихо.
І отже, її принесли в жертву для продовження життя інших, «дорожчих» людей.

Інший приклад. Ціна в $100 за літрову пляшку звичайної питної води виглядає нечуваною. Але після пари днів, проведених в пустелі без єдиного ковтка води, ви віддасте за цей же літр і тисячу доларів, лише б не померти від спраги. Ви будете готові зробити цю операцію, не дивлячись на зростання і без того завищеної ціни. Що змінилося? Тільки ваш фізичний стан.
І хоча ціна як і раніше не виглядає справедливою, але вона стає ринковою, після того, як ви укладете операцію. Принаймні для вас і зухвалого продавця посеред пустелі. На якій стороні ви хотіли б опинитися - покупця або продавця? Думаю, ви вважатимете за краще продавати переоцінену пляшку води, а не купувати її.

До речі, періоди криз завжди вважалися кращим часом для того, щоб сколотити капітал, саме тому, що товари виявляються значно недооціненими.

Але в своїх пошуках дешевих (для покупки) і дорогих (для продажу) товарів - недооцінених і переоцінених відповідно - чи готові ви довіритися чужій думці, ухвалювати рішення про операції навмання або ж покластися на волю випадку? Якщо немає, вам необхідно освоїти хоч би один, а краще обидва ведучих методу аналізу ринку - фундаментальний і технічний.


0 Відгуків на “Фундаментальний аналіз в теорії”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук