Фундаментал – шахрай

Прийняті в США правила бухгалтерської звітності дозволяли компаніям ховати багато свої витрати в позабалансових статтях витрат, підвищуючи тим самим формальну величину прибули.
А недавня пропозиція Ради із стандартів фінансової і бухгалтерської звітності про введення єдиних правил, що стосуються обнародування величини прибули до оподаткування, викликало різку відсіч з боку корпорацій.

(.) Ще один різновид маніпуляцій з суспільною свідомістю пов'язаний з тим, що, як відомо, для спекулятивних ринків співвідношення результатів і очікувань часто важливіше за самі результати. Реакція ринку залежить не стільки від значення того або іншого показника, скільки від того, як ці показники співвідносяться з прогнозними значеннями.

Протягом останнього десятиліття корпорації широко використовували практику організації конфіденційних зустрічей своїх представників з аналітиками провідних інвестиційних компаній. На цих зустрічах співробітники корпорації ділилися з аналітиками попередніми даними про результати діяльності компанії за певний період.
Використовуючи цю інформацію, аналітики робили свої прогнози, які безпосередньо формували ринкові очікування. Недивно, що потім корпораціям “вдавалося” перевершити ці очікування.

(.) АМЕРИКАНСЬКИЙ РІМЕЙК “ЛУКАВОЇ ЦИФРИ”

Цілий ряд статистичних спотворень були пов'язані з особливістю американської системи національних рахунків і специфікою розрахунку ряду макроекономічних індикаторів.

Про відмінності в системах національних рахунків і методах розрахунку ВВП в різних країнах мало що відоме широкій публіці - про це знають тільки досвідчені компаративісти (фахівці з порівняльних економічних досліджень).
Так, наприклад, лише США включають до складу ВВП так звану приписну ренту (орендну плату, яку повинні були б платити власники власних будинків і квартир, якби вони жили в знятому житлі, тобто неіснуючу орендну плату, яку вони як би “платять” самим собі).
Така методика в порівнянні з традиційними методиками, використовуваними в решті світу, приводить до завищення ВВП приблизно на 10%.

В останні декілька років ми постійно спостерігаємо той, що повторюється з місяця в місяць феномен - перегляд офіційної статистики заднім числом, практично завжди в гіршу сторону. Багато коментаторів стали відзначати, що ситуація стає просто непристойною.


0 Відгуків на “Фундаментал – шахрай”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук