ФРС і Центральні Банки

Федеральна резервна система США - Центральна банківська система США, створена згідно закону про федеральну резервну систему від 23 грудня 1913 р. З часом ФРС перетворилася на одну з найбільш могутніх банківських систем миру. Цілями утворення ФРС були: створення здорового економічного клімату в країні, підтримка і контроль за діяльністю банків.

Центральний банк - первинна валютна влада країни. Центральний банк наділений правом
- монопольній емісії платіжних засобів;
- регулювання грошового звернення, кредиту, валютного курсу;
- зберігання офіційних золото-валютних резервів країни.
Центральний банк контролює діяльність інших банків і фінансово-кредитних інститутів і виконує по відношенню до ним роль банку, що видає позики і що зберігає резерви.

Федеральна резервна система США

Як і інші центральні банки, Федеральна резервна система США робить вплив на валютний ринок трьома традиційними способами:

  1. зміною облікової ставки;
  2. інструментами фінансового ринку і
  3. за допомогою валютних операцій.

Що стосується валютних операцій, найбільш дієвими є угоди про зворотний викуп (repurchase agreements), що передбачають зворотний продаж системою тих же самих куплених раніше у клієнтів валют за тією ж ціною в обумовлений час в майбутньому (зазвичай протягом 15 днів) і з певною процентною ставкою. Об'єм операції за такою угодою відповідає об'єму тимчасового вливання резервів в банківську систему. Вплив на валютний ринок здійснюється з тим, щоб зробити долар слабкішим. Угода про зворотний викуп може накладати зобов'язання або на клієнта, або на систему.
Узгоджені договори про купівлю-продажі (matched sale-purchase agreements) протилежні угодам про зворотний викуп. Виконуючи узгоджений договір про купівлю-продажі, федеральна система продає валюту з метою її негайної доставки ділерові або зарубіжному центральному банку, погоджуючись викупити цю валюту назад за тією ж ціною в обумовлений час в майбутньому (зазвичай протягом 7 днів). Такий договір направлений на тимчасове скидання резервів. Об'єм операції за такою угодою відповідає об'єму тимчасового скидання резервів. Вплив на ринок направлений при цьому на те, щоб зробити долар сильнішим.

Основні центральні банки працюють на валютному ринку великим числом способів ніж просто інтервенція на відкритому ринку. До їх операцій відносяться розміщення грошей в інших центральних банках або міжнародних агентствах. Крім того, Федеральна резервна система, починаючи з 1962 р., уклала ряд угод з іншими центральними банками про валютний обмін. Наприклад, для надання допомоги союзникам по війні проти окупації Іраком Кувейту в 1990-1991 рр., Бундесбанк і Японський банк розміщували гроші у Федеральній системі. Через інші центральні банки проводяться також американські внески в Усесвітній банк і Організацію Об'єднаних Націй.


0 Відгуків на “ФРС і Центральні Банки”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук