Форекс Технічний аналіз

Загальні принципи

Технічний аналіз - це дослідження динаміки ринку, найчастіше за допомогою графіків, з метою прогнозування майбутнього напряму руху цін. Термін "динаміка ринку" включає три основні джерела інформації, що знаходяться у розпорядженні технічного аналітика, а саме: ціну, об'єм і відкритий інтерес (стосовно ф'ючерсних ринків). Сформулюємо три постулати, на яких, як на трьох китах, коштує технічний аналіз:

  1. Курс (ціна) враховує все. Будь-який чинник, що впливає на ціну (економічний, політичний або психологічний) вже врахований ринком і включений в ціну. Тому все, що потрібний для прогнозування, це - вивчати графік ціни.
  2. Рух цін підпорядкований тенденціям (напрям руху ціни). Основна мета складання графіків динаміки ціни полягає в тому, щоб виявити ці тенденції на ранніх стадіях їх розвитку і торгувати відповідно до їх напряму.
  3. Історія повторюється. Ті правила, що діяли у минулому, діють і зараз, а також діятимуть і в майбутньому.

Три типи трендів (тенденцій)


"бичачий" - ціни рухаються вгору

"ведмежий" - ціни рухаються вниз

"бічною" (flat, whipsaw) - немає певного напряму руху ціни

Основні закони руху ціни

  • тренд, що Діє, з більшою вірогідністю продовжиться, чим змінить напрям
  • Тренд рухатиметься в одному і тому ж напрямі, поки не ослабіє

Основні типи графіків

  1. Лінійний - на лінійному графіку відзначають тільки ціну закриття для кожного подальшого періоду. Рекомендується на коротких відрізках (до декількох хвилин).
  2. Графік відрізків (бари) - на баровому графіку зображають максимальну ціну (верхня точка стовпчика), мінімальну ціну (нижня точка стовпчика), ціну відкриття (риска зліва від вертикального стовпчика) і ціну закриття (риска праворуч від вертикального стовпчика). Рекомендується для проміжків часу від 5 хвилин і більш.
  3. Японські свічки - будуються по аналогії з барами.Теорія Доу

Спочатку принципи, викладені Чарльзом Доу, використовувалися для аналізу створених їм американських індексів, промислового і железнодорожного. Але з тим же успіхом більшість аналітичних висновків Доу можуть застосовуватися і на фінансових ринках.

Основні положення теорії Доу

  1. Індекси враховують все. Згідно теорії Доу, будь-який чинник, здатний так чи інакше вплинути на попит або пропозицію, незмінно знайде своє віддзеркалення в динаміці індексу. Зрозуміло, ці події непередбачувані, проте, вони миттєво враховуються ринком і відбиваються на динаміці індексів.

0 Відгуків на “Форекс Технічний аналіз”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук