Фондова Росія запалить в серпні

Російському фондовому ринку обіцяють золоті гори. І не коли-небудь, а найближчими місяцями. Конкретно - в серпні-вересні.

На думку аналітиків Credit Suisse, в Росії знову відбудеться різке зростання цін на фондових ринках саме в кінці літа - початку осяй.
Як розповів “Інтерфаксу” заступник голови підрозділу по управлінню активами Credit Suisse Роберт Паркер, інтерес глобальних інвесторів до ринків, що розвиваються, підтримає російський ринок акцій в травні-червні і стимулюватиме його зростання в другій половині року.

“Я думаю, що правильна стратегія на найближчі місяці - це скоротити ризики інвестування в російські активи, але наростити позиції в серпні-вересні, коли я як я припускаю, в Росії знову відбудеться різке зростання цін на фондових ринках”, - говорить Р.Паркер.

Він також вважає, що динаміка російського фондового ринку буде стабільною в найближчій перспективі. Зростання цін на російські активи, який почався з березня, експерт пояснює їх дешевизною, зокрема із-за девальвації рубля. Р.Паркер переконаний, що вартість російських цінних паперів як і раніше залишається низькою.
При цьому із-за різкого зростання а, події з березня, в короткостроковій перспективі, протягом 1-2 місяців, можливе якесь уповільнення, але воно буде незначним.

Практика минулих криз показує, що після різкого підйому вартості активів, який пояснюється тим, що в період кризи вони сильно подешевшали, починається період стабілізації цін, що триває 1-2 місяці. Ймовірно, він припаде на травень-червень. А надалі, протягом зразкових шести місяців, зазвичай спостерігається повільне зростання - відновлення ринків, цей період почнеться з липня.

На думку Р.Паркера, оптимальна стратегія цього року - це продаж державних облігацій, придбаних в минулому році, і покупка цінних паперів на ринках, що ростуть. Дії уряду по розподілу фінансових асигнувань в область інфраструктури, що відбувається в Росії і в Китаї, вселять в інвесторів упевненість.

Інвестори більш охоче робитимуть довгострокові інвестиції в країни, економіки яких показуватимуть хоч і повільний, але з табільний зростання. До них відносяться ринки, що розвиваються, - Китай, Росії, країни Латинської Америки. На його думку, показник зростання економіки для інвесторів буде пріоритетнішим, ніж коефіцієнт “ціна/дохід”, який вище в розвинених країнах.
Девальвація національних валют в країнах Азії, Латинської Америки, а також в Росії робить економіки цих країн привабливими для інвестування.

Експерти Credit Suisse чекають також, що багато західних інвесторів, які минулого року перевели свої активи в наявну валюту, обернуть свої погляди на нові ринки, що приведе до притоки ліквідності на них. При цьому інвестори будуть уважні до активів, що набувають.


0 Відгуків на “Фондова Росія запалить в серпні”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук