Фінансист Баффетт схвалив фінансову політику США

Баффет сказав про це в обігу до 35 тисяч акціонерів його компанії його компанії Berkshire Hathaway на щорічних зборах в Омахе, штат Небраска.

Капітали компанії за минулий рік скоротилися на 10%, тоді як сам Баффетт втратив 25 млрд. доларів особистого стану.

На думку фінансиста, втрати компанії продовжаться і цього року.

Виступаючи на зборах, Баффетт сказав, що минулий рік був «неймовірним», а економіка пережила «фінансовий ураган».

На його думку, уряд правильно прореагував на кризу. «В цілому я схвалюю зроблені дії», - сказав він, додавши, що ніхто не має права чекати бездоганних дій.

По словах бізнес-корреспондента Б-б-сі по Північній Америці Грега Вуда, зазвичай акціонери захоплено зустрічають Баффета на щорічних зборах, що отримали назву «Вудсток для капіталістів».

Проте минулий рік був особливо невдалим для Баффетта, який, здавалося, втратив властивий йому дар визначати вигідні активи, повідомляє наш кореспондент. Це особливо яскраво виявилося, коли він втратив 3 млрд. доларів, купивши крупний пакет акцій нафтової компанії ConocoPhillips безпосередньо перед різким падінням цін на нафту.

Це був найневдаліший з 40 років діяльності людини, відомої як «мудрець з Омахи».

Раніше він признавався, що здійснював «тупі» інвестиційні прорахунки, а фінансову ситуацію в США називав «економічним Перл Харбором».

Інвестиційну політику компанії Berkshire нерідко розглядають, як орієнтир для всієї американської економіки.

Нелегкі питання

На відміну від попередніх років, на нинішніх зборах більшість питань були узяті з електронної пошти і задавалися журналістами, а не акціонерами.

Баффетт завірив, що ні він, ні віце-президент Чарлі Манджер не будуть наперед знати зміст питань.

Деякі питання стосувалися проблеми вибору наступника для 78-річного Баффетта.

В компанії говорять, що у них є декілька власних кандидатур на пост керівника.

По даним Ассашиейтед прес, Баффетт сказав таким, що зібрався, що поки не називатиме наступника, оскільки всі кандидати керують власними фірмами, і ті, хто не буде названий, вважатимуть за краще покинути компанію.

«Це стало б втратою талановитих кадрів. Не бачу необхідності в наявності якогось кронпрінца», - сказав Баффетт.

Не дивлячись на втрат, що зазнали, ситуація в Berkshire Hathaway краща, ніж в багатьох інших інвестиційних фондах, що постраждали від падіння ринків.

Баффетт сказав, що не має наміру розлучатися з своїми інвестиціями до тих пір, поки ситуація не повернеться до норми, повідомляє наш кореспондент.


0 Відгуків на “Фінансист Баффетт схвалив фінансову політику США”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук