Фінансовий ринок Сегменти фінансового ринку

Фінансовий ринок - організована інституційна структура для створення фінансових активів і обміну фінансовими активами. Фінансовий ринок орієнтований на мобілізацію капіталу, надання кредиту, здійснення обмінних грошових операцій. Основним регулюючим органом національного фінансового ринку є Центральний банк країни.

Сукупність національних фінансових ринків називається Міжнародним Фінансовим ринком (МФР). Цей ринок функціонує завдяки наявності відповідних інфрасистем, які забезпечують і підтримують цілісність МФР. Міжнародний Фінансовий ринок регулюється різного роду міжнародними угодами і міжнародними інститутами.

До організацій, що забезпечують функціонування фінансових ринків відносяться:

Міжнародний валютний фонд (МВФ) - міжурядова організація, створена для регулювання валютний-кредитних відносин між державами-членами МВФ і надання їм фінансовій допомозі при валютних утрудненнях, що викликаються дефіцитом торгового балансу, шляхом надання кратко- і середньострокових кредитів в іноземній валюті. МВФ - спеціалізована установа ООН. В даний час він налічує 184 країни-учасниці.

Група Усесвітнього банку , яка складається з п'яти асоціацій, установлених країнами-учасниками: Міжнародного банку реконструкції і розвитку (МБРР), Міжнародної асоціації розвитку (МАРИ), Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародного агенства по гарантуванню інвестицій (МАГИ), Міжнародного центру по вирішенню інвестиційних суперечок (МЦРІС),

Згідно даним журналу Forbes 24% мільярдних станів зроблено людьми, що займаються бізнесом на світових фінансових ринках. Фінансові ринки можна умовно підрозділити на основні сегменти:

  • ринок облігацій (Bond Market) - ринок різного роду зобов'язань від корпоративних до державних з різними термінами виконання.
  • товарний ринок (Commodities Market) - ринок, на якому торгується сировина і так назваємиє "біржові" товари
  • фондовий ринок (Stock Market) - на якому здійснюються операції з акцямі по первинному розміщенню (IPO) і їх вторинному перерозподілу. Це відбувається на біржах або через ОТС.
  • міжнародний валютний ринок Форекс (currency), на якому здійснюються валютообменниє операції, як в режимі ОТС, тобто Банк - Банк, так і на централізованих регульованих біржах (ЕТМ),
  • Ринок Деріватівов (Derivatives Market) - ринок фінансових інструментів, вартість яких є похідною від вартості і характеристик інших фінансових інструментів.

Вище вказані фінансові ринки взаємозв'язані рухом капіталів і тому роблять сильний вплив один на одного. Звичайно, взаємовплив цих ринків не є процесом лінійним і однозначним. На валютний ринок форекс особливо роблять вплив товарний ринок, ринок облігацій і деріватівов. Ну а Форекс, відповідно, впливає на них.


0 Відгуків на “Фінансовий ринок Сегменти фінансового ринку”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук