Форекс Заробіток на грі в Форексі 2011-11-24T15:04:18Z http://skeptik.dp.ua/feed/atom WordPress yulia http:// <![CDATA[Нерішучість і параліч трейдера]]> http://skeptik.dp.ua/?p=429 2011-02-24T15:25:43Z 2011-11-24T15:04:18Z Нерішучість трейдера народжується в ситуації, коли методи конфліктують між собою, і він зазнає труднощів з вибором. Ці проблеми порівняно легко вирішити. Може настати ситуація, коли з методами все ясно, але трейдер чoмусь не діє. Ця ситуація набагато важча, і різні правила поведінки тут звичайно не допомагають.

Можна сказати, що проблеми нерішучості трейдера є інтелектуальними, тоді як проблеми паралічу завжди емоційні за своєю природою. Під інтелектуальними я маю на увазі те, що трейдер просто не має достатньої інформації для ухвалення об’єктивного рішення при наявності конфлікту методів.

Розглянемо цю ситуацію на реальному прикладі. Допустимо, ми використовуємо у своїй торгівельній стратегії сполучення двох методів: ковзні середні (Moving Averages, MA) і рівні Боллінджера (Bollinger Bands, BB). При цьому, як основні сигнали ми використовуємо «відбиття» MA від BB (області A, B). І от ми зіштовхуємося із ситуацією, коли MA підходить до BB, але замість відбиття починає рухатися з нею в одному напрямку. Ковзна середня підходить до рівню Боллінджера, але замість відбиття починає рухатися з нею в одному напрямку.

Спостерігається явне протиріччя методів. Напрямок MA чітко вказує на покупку, а знаходження MA у верхньої лінії BB - на короткий продаж. Отут і виникає пов’язана із цим протиріччям нерішучість. Вирішити таку нерішучість досить просто. Потрібно залучити ще один «арбітражний» метод або правило. У нашому випадку це може бути наступне правило: «Якщо при підході до BB MA не міняє напрямки, а, навпаки, BB починає випливати в напрямку MA, - це сигнал відкрити позиції убік руху MA».

При застосуванні цього правила, протиріччя методів дозволяється, і трейдер може прийняти мотивоване рішення. Проблеми нерішучості трейдера щонайкраще дозволяють більш глибоко дослідити методи, їх взаємодію, а також, базові фактори ринку, які лежать в основі цих методів.

З наведеного прикладу відразу випливає кілька простих практичних висновків.
1. Чим менше методів одночасно використовує трейдер, тим менша ймовірність виникнення конфлікту методів.
2. Чим менше методів одночасно використовує трейдер, тим менше додаткових правил потрібно для дозволу конфлікту.
3. «Арбітражний» метод потрібно застосовувати винятково для пунктів 1 і 2.

Найкраща стратегія - це проста стратегія. Не забувайте, що будь-яка ситуація дозволу конфлікту методів, навіть така проста, як у наведеному прикладі, завжди несе в собі серйозне психологічне навантаження на трейдера й частково підриває його віру у вибрану стратегію. Таємне бажання будь-якого трейдера - розробити стратегію, яка б «працювала замість нього». Іншими словами, стратегію, що давала б тільки однозначні вказівки в будь-яких умовах. Тоді трейдеру залишиться лише слухняно виконувати вказівки системи.

Це дуже комфортно, адже трейдер як би не приймає самостійно ніяких рішень і, отже, не несе відповідальності за їхні наслідки. Але давайте перейдемо від простого до складного й звернемося до паралічу трейдера. Всі причини появи паралічу властиві вам ще до того, як ви зробите свою першу угоду. Параліч не має ніякого відношення до ринку, до ваших методів. Він є якимсь психологічним засобом, властивим абсолютно всім трейдерам. Більшість найуспішніших трейдерів стали такими тільки тому, що у свій час параліч наніс їм істотний збиток. І вони, усвідомивши й прийнявши це явище як свою персональну проблему, змогли знайти з неї вихід.

Очевидно, ніякого іншого шляху впоратися з паралічем трейдера не існує. Запам’ятаєте, що ринок не є чимось ізольованим від життя, місцем, куди можна ввійти, залишивши всі свої проблеми на порозі. Ринок - це лише ще одна сторона життя… Страх, жадібність, заздрість, помста, любов, ненависть, одержимість, примус - загалом, повний джентльменський набір емоцій, які можуть знову й знову приводити трейдера до фактичного самознищення. Всі ці труднощі не можуть бути дозволені за допомогою ринкових методів або стратегій, а лише за допомогою щирого усвідомлення, що вони є особистими психологічними проблемами трейдера, і що ринок просто проявляє їх більш чітко, ніж нам того хотілося б.

Більшість трейдерів зазнають втрат не через використання «поганих» методів, а тому, що вони не можуть знайти способи вирішення емоційних проблем, які вони самі приносять на ринок. Або ж не знаходять шляхів хоча б зменшити їхній вплив. І ніхто цього не може уникнути. Навіть досвідчені й дуже успішні трейдери мають на своєму рахунку подібні провали, коли емоційні фактори починають домінувати в їх трейдингу.

З погляду психології, головною основою паралічу трейдера і його наслідків є «віра». Коли трейдер випробовує психологічні проблеми в роботі, його емоційні функції прагнуть до того, щоб сховати, замаскувати те, що вимагає особливої уваги. Ці функції створюють «помилкові» умови, постійної системи «віри», які насправді різко відрізняються від дійсності. Ці системи віри стають дуже сильними просто тому, що не можуть бути спростовані. Адже, віра не має потреби в доказах, і тому не властива ім.

Стосовно до ринку віра є синонімом самогубства й прямим шляхом веде до провалів і збитків. Варто окремо зупинитися на питанні співвідношення психології, ринку й грошей. Дуже часто роль і значення грошей перебільшують і вважають, що ринок визначається тільки грошима. І тому наслідку помилок (якими би суворими вони не були) можуть укладатися тільки у втраті грошей. І це глибоке переконання багатьох трейдерів. Абсолютно неправильне.

Ринок буде коштувати вам набагато дорожче будь-яких грошей, якщо ви не навчитеся управляти своїми емоційними факторами. «Це, зрештою, усього лише гроші» - типовий захисний виверт емоційних функцій трейдера. Насправді, гроші - це один із самих слабких факторів. Ринок - одне з головних місць, де людина може одержати дійсно серйозну психологічну травму. І питання втрати всього або більшої частини капіталу - це питання психології, а не трейдингу. Деякі психологічні проблеми, що виникають у зв’язку з фінансовими ринками, просто гарантированно продуцируют збитки. Не раз уже говорилося, що, якби більшість трейдерів просто робили всі навпаки, вони були б дуже успішними. Але віра не дає трейдеру можливості «робити навпаки».

Саме тому корінь паралічу трейдера лежать в області віри. Давайте на цьому закінчимо опис жахів, пов’язаних з нерішучістю й паралічем трейдера й пошукаємо можливі способи рішення всіх цих проблем. Почнемо з нерішучості. Вчіть те, чого не знаєте… Згадаємо, що нерішучість трейдера зв’язана з багатьма обставинами, в основі яких лежить конфлікт методів. І трейдер не в змозі вирішити, якому з методів випливати, і як діяти при сформованих умовах. Як ми вже відзначали, цей тип труднощів є інтелектуальним. Простіше говорячи, трейдер просто не знає, як розв’язати конфлікт між методами. Найперша річ, яку варто зробити в такій ситуації - це поглибити свої знання. Копніть глубше ваші методи. Це напевно дозволить вам довідатися нові речі, і, пізнаючи ці речі, ви прийдете до розуміння суті конфлікту між методами.

Наприклад, якщо ваша торгівельна стратегія заснована винятково на цінових методах, і вони перебувають у конфлікті між собою, вам варто почати вивчати тимчасові методи. І наголос на слово «вивчати» тут зроблений свідомо, оскільки подолання нерішучості майже завжди пов’язане з вивченням чогось нового, чого ви не знаєте в цей момент. Багато новачків починають займатися трейдінгом, знаючи дуже мало про предмет. Вони, як правило, чули, як це просто - займатися дейтрейдінгом. Хтось подає сигнал, ти кликаеєш мишкою, чекаєш 1-2 хвилини - і, як говориться, «ваб на кишені». Досить, досить поширена думка. І от він приходить у компанію. Починаються навчальні торги. Керівник дає сигнал, новачок виконує його, не знаючи нічого про природу й причини цього сигналу, про природу й причини стопа… Раптово папір падає на пункт (відзначимо, що для поганих трейдерів усе на ринку відбувається винятково «раптово»).

І новачок починає сперечатися з керівником при цьому «помилковому» сигналі. А папір у цей час падає ще сильніше… Звичайно декількох таких вправ досить для того, щоб навіть новачок зрозумів, що в трейдинге необхідно дещо вивчити. Багато роблем початкового трейдинга зв’язані зі знанням і вивченням. Деякі досягають відмінних результатів, фокусуючись на одному ринку, навіть на одному папері. Вони стають експертами по цьому папері, тому що вони постійно вивчають її. Такий підхід - прекрасні ліки від нерішучості. Виберіть єдиний папір і дійсно навчиться ним торгувати. Вивчіть все, що можете, про цей папір і про ринок. Не намагайтеся торгувати всім відразу. Добре заробити (і, звичайно, усе втратити) можна, торгуючи й одним папером. Наступний крок в цьому напрямку - відкинути все зайве. Виключіть CNBC, заберіть з екрану всі зайві графіки. Дивіться тільки на свій папір. Усе, що вам потрібно знати, перебуває її графіку.

Методи й стратегії не в змозі розв’язати проблеми. Ці проблеми не пов’язані із трейдингом як таким, трейдинг сам стає жертвою цих проблем. Трейдінг завжди супроводжується серйозними травмами - як психологічними, так і фінансовими. Не треба бути наївним на цей рахунок. У загальному - досить похмура картина. Але саме з неї й варто починати. Рожевими фарбами тут справі не допоможеш. Так що ж все-таки можна зробити із проблемою паралічу трейдера? Багато американських психологів сходяться в думці, що паралічу завжди передує якась «закритість» або «таємність». І перший крок до подолання паралічу трейдера - зламати цю таємність.

Задайте собі питання: « чи було що-небудь у моєму трейдінгу сьогодні, про що б я не зміг розповісти N?». Цим N може бути ваш друг, партнер, начальник, родина, батьки - хто завгодно. Якщо ви вловлюєте свої коливання при відповіді, тоді вам необхідно розповісти в деталях про все, що робите на ринку, комусь дійсно важливому для вас. Це завжди перший крок, вирішальний і важкий. Наступний крок також дуже важкий. Ви повинні записувати все, що робите на ринку й чому, а потім записувати в деталях усе, що відбувається з вами, коли ви перебуваєте в угоді. І це дійсно дуже непросто зробити. Третій найважливіший крок: Отримайте правдиву й чесну оцінку себе - від інших, від себе самого, від своїх снів.

Ваші сни є особливо корисними для цієї мети, тому що вони можуть бути більше чесними й вірними, чим хто-небудь ще. Спробуйте цей метод, скажемо, протягом наступного місяця. Співвідносьте кожний ваш сон з вашим трейдингом. Не хвилюйтеся про те, як інтерпретувати сни - це не важливо. Важливо сполучити ці дві області (сни й трейдинг) у вашій свідомості. Просто підтримувати напругу між образами в снах і трейдінгом, не намагаючись що-небудь вирішити. Поет Джон Кітс (John Keats) першим описав подібний спосіб вирішення проблем, назвавши його «негативна здатність».

Він мав на увазі здатність утримувати речі у свідомості, не намагаючись форсувати рішення. Залишатися в стані двозначності, невизначеності, нерівності, парадоксу й т.д., просто підтримувати їх. Підтримуючи їх протягом часу, ви даєте собі можливість випробувати щось більше глибоке у своєму сприйнятті й відчути щось, що має відношення до рішення. За допомогою зусиль свідомості або спроб інтерпретації ви просто не можете одержати. Отже, руйнування таємності, письмова сповідь і «негативна здатність» - от три основні кроки, які ви повинні зробити для подолання паралічу.

Оскільки проблеми трейдингу є лише відбиттям проблем, з якими ви зіштовхуєтеся в інших аспектах, рішення їх обов’язково допоможе й у житті. Завжди знайте, що щира мета подолання психологічних і емоційних проблем в трейдингу набагато більше, ніж прибуток. Ціль - ріст вашої впевненості в вашій свідомості. Якщо ви сприймете все це всерйоз і зробиту- значить, ви на шляху до вирішення серйозних проблем в трейдингу.

]]>
0
yulia http:// <![CDATA[Як вибрати акції? Імпульсне інвестування]]> http://skeptik.dp.ua/?p=421 2011-02-24T14:49:21Z 2011-10-24T14:34:34Z Імпульсне інвестування - відносно нова стратегія, що завоювала ринок. Її полюбили нетерплячі інвестори, які шукають швидкі рухи недооцінених акцій але, що більш важливо, їм доводиться все-таки застосовувати свої методи роботи й на триваліших проміжках часу Передумови:

Імпульсні інвестори купують прискорені акції типу зростаючої ціни, підвищення прибутку чи доходу.

При перших ознаках падіння вони відразу продають. Інвестор імпульсу звичайно купує акцію після того, як почалося її підвищення й продає тільки після того, як вона починає коливатися. Більшість байдужа до напрямку позиції, будуть вони довгими або короткими, поки вони непобачать достатній імпульс. Теорія таргана Стратегії імпульсу ґрунтується на теорії таргана, яка каже, що "новини пов’язані між собою".

Також, таргани мають тенденцію пересуватися групами, інвестори імпульсу купують гарячі акції на русі нагору й беруть прибуток при першому натяку на погані новини, думаючи, що одна погана новина не остання. Прекрасний приклад - Lucent (LU), що видав попередження про доходи в січні 2000, а згодом попереджав ще кілька разів. Це закінчилося зниженням від $70 до $13 за акцію. Як і вкладення капіталу в ріст, інвестор імпульсу хоче знайти компанію, що вдосконалюється швидше за ринок. Інвестори імпульсу також розшукують середні компанії, які стають гарними або гарні компанії, які стають сильними.

Саме на цьому переході інвестор імпульсу робить свої гроші. Це "удосконалення" може відбутися через що завгодно - від несподіваного доходу до рішучої зміни ділової стратегії або можливостей. От чотири основні ознаки імпульсних компаній:

Зростання Доходів - коли дохід компанії прискорюється швидше, ніж раніше.

Несподівані Доходи - коли компанія показує кращий дохід за той, на який сподівалися Аналітики.

Покращення думки Аналітиків - коли аналітик або брокер переглядають прогнози доходу на компанію в бік збільшення.

Загальна Чинність - коли ціна акції компанії росте швидше, ніж ринок у цілому. Ризик якк і у всіх стратегій, що намагаються зробити більші гроші за маленький проміжок часу.

Небезпека вкладення капіталу в імпульс полягає в тому, що Ви сподіваєтеся, що знайдуться ще більші дурні, ніж ви. В основному, Ви рухаєтеся разом із цими дурнями, але виходите раніше за них. Стратегія імпульсу пожне насіння власного розпаду. Ви купуєте компанію через привабливі перспективи й рухаєте ціну вище, поки, нарешті, ціна акції не стане настільки переоціненою, що обвалиться. Прикладом може служити "крах Dot-com" 2000 року.

Важливо Пам’ятати:

1. Ця стратегія короткострокова й дуже небезпечна! Рекомендується тільки для тих, хто має достатній досвід.

2. Більшість імпульсних акцій має P/E відношення вище за середнє, тому що вони, за очікуванням, будуть рости швидше.

3. Ваша "дисципліна продажу" повинна бути настільки ж сильною, наскільки ваша "дисципліна купівлі" байдужа до акції.

4. Керуйте вашим ризиком. Якщо вкладення капіталу в імпульс не проходить, треба купувати роздуті спекулятивні акції. Ви повинні бачити позитивні фундаментальні зміни.

]]>
0
yulia http:// <![CDATA[Поради трейдерам-початківцям]]> http://skeptik.dp.ua/?p=410 2011-02-24T14:32:02Z 2011-08-24T14:25:23Z Перші кроки в роботі на валютному ринку Forex: рухайтеся від простого до складного, самостійно приймайте рішення, вчіться на власних помилках, хоча, краще, на помилках інших. Ваша система - Ваша перевага, дисципліна - ключ до успіху, розумний ризик - допустимий ризик, дайте прибутку рости, правильно будуйте торгівельну піраміду, торгівля - марафон на все життя, використовуйте циклічність результатів, вивчайте психологію трейдерів.

Виберіть якийсь один ринок (наприклад, USD/JPY) і вивчіть його історію хоча б за останні десять років (чим більше історії, тим краще). Виділіть на ціновому графіку тенденції, рівні підтримки й опору, подивіться, як поводилися ціни при підходах до цих рівнів. Проаналізуйте функції таких індикаторів: трендових, сигнальних і психологічних.

З усіх відомих на сьогоднішній день індикаторів, спочатку виберіть по одному з кожної групи. У якості трендового можна взяти гістограму МАС, що дає найкращі результати на відрізках часу від години й більше. Із сигнальників спочатку краще попрацювати з індикатором темпу (Momentum), що дає сигнал до покупки, якщо утворить впадину й починає рости, а сигнал до продажу - коли він досягає піку й повертає вниз. Психологічні індикатори характеризують загальний настрій на біржі, тобто, дозволяють угадати чи буде ринок "бичачим" або "ведмежим".

До них відносяться показники обсягу, що мають велике значення при прийнятті такого важливого рішення, як момент відкриття позиції. Підвищення обсягу показує збільшення зацікавленості учасників ринку в даній динаміці ціни. З’являються передумови для посилення існуючої динаміки на ринку, або до появи нового напрямку зміни ціни. Іноді поступове зниження обсягів супроводжується різкою зміною динаміки ціни.

Це можливо при припиненні боротьби однієї зі сторін (биків або ведмедів), фактичної їхньої капітуляції перед новим трендом. Уважно стежте за зміною обсягів в обідній час (у великих біржових центрах, особливо Західної Європи) і в нічний час, коли не працює основна маса операторів ринку (в основному Західної Європи - Лондон, Франкфурт, Париж).

У цей час навіть найменші суми можуть призводити до значних коливань курсу, ринок стає малопередбачуваний. Зниження обсягу в цей час - не обов’язково означає зниження інтересу до угод при даній динаміці курсу. Бійтеся ринку після 17 годин за середньоєвропейським часом. Спочатку працюйте з лінійними графіками, потім переходьте до барів з їх фракталами й теорією "Хаосу".

Отримавши достатній досвід, аматори східної екзотики можуть освоїти японський графік у вигляді свіч і чудовий індикатор Ішимоку Кінко Хайо для визначення ринкового тренду з його хмарами. Намагайтеся знайти на графіку знайомі й незнайомі Вам фігури технічного аналізу й уважно вивчити поводження курсу в цих фігурах. Включіть уяву, намагаючись "почути мелодію" валютного курсу, зображену у вигляді графіка цін. Проробивши подібні вправи на різномасштабних графіках (місячному, тижневому, денному, вартовому), Ви відкриєте для себе багато корисних закономірностей.

Самостійно приймайте рішення. Трейдер - людина, що відповідає за результати своєї роботи на всі сто відсотків. Тому трейдер завжди має СВІЙ ігровий план і САМОСТІЙНО приймає рішення. Тільки відмежувавшись від думки більшості, трейдер може зрозуміти правильність або помилковість своїх дій, а це ключ до успішної торгівлі.

Вчіться на власних помилках, але, краще вчіться на помилках інших.
Ретельно аналізуйте не тільки свої прибуткові, але, що не менш важливо, збиткові позиції. Гіркота втрат набагато менша, якщо Ви зрозуміли свій промах і, отже, упевнені в тому, що не повторите помилку в майбутньому. Від збиткової позиції потрібно вчасно позбутися, поки вона не принесла ще більші збитки. Трейдер, здатний витягти користь із проробленої роботи над помилками, приречений на успіх.

Ваша система - Ваша перевага. Щоб перемогти в біржовій грі, Вам необхідно мати деяку перевагу перед іншими трейдерами. Такою перевагою є власна торговельна система, перевірена на історичних даних і з позитивним результатом.

Загальні рекомендації із створення такої системи: - При кожному відкритті позиції обов’язково виставляйте стоп- і лімітні ордери. - При виставлянні стопів і тейк-профітів врахуйте, що співвідношення прибуток/збиток не повинен падати нижче 2/1. - Стоп-ордер повинен бути не ближчим за 40-50 піпсів від крапки входу. Ближчі стоп-ордери приречені, тому що, входячи в ринок, Ви, напевно, не зможете спіймати саме денце-пік. Помилка звичайно становить 10-15 піпсів. Плюс 5 піпсів спред. Якщо врахувати ще ринковий шум (10-15 піпсів), то ми одержимо, що стоп-ордери, виставлені на відстані менше 40-50 піпсів від крапки входу, практично не мають шансів пережити позицію. - Виходячи з п.п. 2 і 3, одержуємо, що тейк-профіт ордеру повинен бути не ближче 80-100 піпсів від крапки входу.

Така система керування капіталом дозволить звести до мінімуму фактор брокера, тобто, спроби зменшити Ваш прибуток за рахунок прослизання (зрушування, котирування проти клієнта на закритті позиції). Величина прослизання стане для Вас незначним фактором. Ви зможете вигравати в будь-якого брокера. - При величині стоп-ордера 40-50 піпсів, а тейк-профіту біля 100 піпсів необхідно тримати позиції відкритими не довше двох днів. Якщо ціна не йде у Вашому напрямку, виходить, вона обов’язково піде проти Вас.

Навіщо в цьому випадку чекати спрацювування стоп-ордера. - Тримати відкриту позицію, ризикуючи не більше як 10% депозиту. - Не робити угод, здатних привести до втрат, більших за 5% депозиту. - Пересувати стоп-ордер і/або тейк-профіт тільки в напрямку зменшення збитку-збільшення прибутку. Захоплюватися цим не треба, тому що Ви ризикуєте, що який-небудь очманілий тік злиже Ваш стоп (занадто близько підсунутий до поточної ціни), і ціна зробить похід до Вашого ліміту вже без Вас. Торгівельна система не повинна бути складною, оскільки все геніальне - просто! Вона повинна легко підбудовуватися під постійно мінливі ринкові умови. 5. Дисципліна - ключ до успіху. Багато трейдерів терплять невдачі, навіть маючи в руках "грізну зброю" - власну торгівельну систему. Секрет успіху складається з самодисципліни трейдера і його здатності випливати за сигналами системи, не пропускаючи моменти відкриття й закриття позицій.

Страх, жадібність і надія можуть звести на "ні" переваги Вашої торгівельної системи. Розумний ризик - допустимий ризик. Для того щоб почати торгувати, трейдеру необхідно мати спочатку деякі кошти: 1) Загальна сума вкладених коштів не повинна перевищувати 50% вартості капіталу, який ви виділили для роботи на валютній біржі. 2) Загальна сума коштів, вкладених в один ринок не має перевищувати 10-15% від розмірів задіяного в роботі капіталу. 3) Норма ризику для кожного ринку, у який ви вкладаєте свої гроші, не має перевищувати 5% суми коштів, з якими ви оперуєте на ньому. 4) Загальна сума гарантійних внесків, внесених при відкритті позиції по одній групі ринків (валютних пар), повинна становити не більше 20-25%. Професійний трейдер ризикує тільки тими грошима, які він може дозволити собі втратити без фінансового краху для себе або своєї родини. Це потрібно трейдеру для прийняття холоднокровних і розумних рішень.

Тому, насамперед, вирішіть, якою сумою коштів Ви готові ризикувати, щоб спати спокійно. Якщо Ви будете боятися втратити гроші - Ви їх обов’язково втратите.

Дайте прибутку рости. Професійний трейдер ніколи не отримує прибуток заради прибутку, для нього важлива правильність прогнозування змін валютних курсів і, тільки як наслідок цього, одержання матеріальної винагороди. Для успішної торгівлі необхідно "знімати прибуток" тільки в тому випадку, якщо Ваша система торгівлі сигналізує Вам про це. Дайте прибутку рости й Ви доможетеся максимального результату. Більше того, ризикуйте прибутком. Прибутком можна й потрібно ризикувати. У випадку розвороту тренду збитки можна звести "у нуль", у випадку продовження заробити ще більше.

Правильно будуйте торговельну піраміду. Не забувайте збільшувати відкриту позицію, якщо ринок іде у Вашу сторону й Ви почуваєте свою правоту. Хитрість у побудові торгівельної піраміди полягає в тому, щоб кожне нове доповнення до позиції було менше попереднього. Тільки з такою пірамідою середній курс Вашої відкритої позиції дозволить Вам без втрат перечекати короткочасні рухи курсу проти Вас.

Торгівля - марафон на все життя. Ставтеся до спекулятивної гри як до серйозної справи, якою Ви хочете займатися не один рік, одержуючи матеріальне й моральне задоволення. Новачок, що прагне з першої угоди подвоїти або потроїти свій рахунок, "уподібнюється підліткові, що втік з будинку в Голлівуд, щоб стати зіркою екрану" і, як правило, зазнає поразки в перші місяці роботи. Ваша мета - навчитися грамотно торгувати й стати справжнім професіоналом. Тільки в цьому випадку Ви досягнете стабільних позитивних результатів.

Використовуйте циклічність результатів. Багато подій у світі відбуваються циклічно. Життя трейдера також проходить через періоди перемог і поразок. Збільшуючи розмір своїх позицій у період синхронізації з ринком і зменшуючи в противному випадку, можна домогтися позитивного результату торгівлі. Мистецьке керування своїм рахунком (money management) використовує більшість успішних трейдерів (якщо не все).

Вивчайте психологію трейдерів. трейдери, а саме вони формують валютний ринок, - насамперед люди з їхніми емоціями й психологією. Що таке графік зміни валютного курсу? Це ні що інше, як графічне відображення думок, надій, бажань, побоювань всесвітнього співтовариства трейдерів. Для успішної торгівлі необхідно вивчати людську психологію і її вплив на прийняття торговельних рішень. Аналізуючи ціновий графік, намагайтеся зрозуміти почуття й думки, які переповняють трейдерів у кожний момент часу. Такий підхід дозволить Вам покинути ряди слабаків і ввійти в ряд агресивних і сміливих "биків" чи "ведмедів".

]]>
0
yulia http:// <![CDATA[Не жіноча це справа – Форекс? Але жінки здатні грати на ринку не гірше!]]> http://skeptik.dp.ua/?p=424 2011-02-24T15:03:43Z 2011-07-24T15:02:17Z За результатами статистичних досліджень, які кажуть, що відсоток жінок серед трейдерів не перевищує 10, може скластися точка зору, що Форекс - це переважно чоловіча сфера діяльності.

Фактично, якщо брати до уваги тільки кількісну сторону, так воно й виходить. Однак чи можна на цій підставі робити якісь однозначні висновки? Навряд чи, оскільки жінки, у кожному разі, сприймають ринок Форекс і діють на ньому не так, як чоловіки. І причини цього криються в жіночій психології.

Жінки, наприклад, від природи більш консервативні, обережні й навіть, можна сказати, більш розважливі, тому вони складніше йдуть на ризик. Це не завжди допомагає виграти. Але, зате й шансів програти весь свій депозит і зовсім піти з ринку в них набагато менше. А от серед чоловіків такі випадки далеко не рідкість й сягають в середньому 80%.

Крім того, жінкам властиві терплячість і почуття відповідальності, що дозволяє їм неухильно дотримуватися обраної лінії, прагнути якнайкраще розібратися в деталях, одночасно зберігаючи здатність прислухатися до свого внутрішнього голосу й довіряти своїй інтуїції. Чоловіки ж, як правило, сподіваються на свої аналітичні здатності, найчастіше випускають з уваги фактор несподіванки, а іноді навіть просто не можуть визнаватися ні собі, ні іншим, у своїй недостатній компетентності та досвідченості.

Ще одною примітною й немаловажною рисою, що дає жінкам-трейдерам деяку перевагу, є їхня здатність не зацикливатися на невдачах, не переживати їх так гостро, як це нерідко роблять чоловіки, яких будь-який провал, навіть не повний, може надовго вибити з колії. Жінки , як правило, простіше ставляться до невдач, їхнє самолюбство не так сильно страждає від цього, тому вони швидше роблять висновки з сформованої ситуації, щоб далі рухатися у всеозброєнні.

Отже, виходить, що, хоч жінок-трейдерів на ринку Форекс порівняно небагато, але вони на ньому тримаються стабильно, хоча, звичайно, зірок з неба не хапають. Можливо, жінки при всьому відповідальному підході не бачать у торгах чогось життєво важливого й настільки цікавого, щоб в цю справу можна було поринути з головою.

Тому, швидше за все, вони й не рвуться так у цю сферу, залишаючи більше часу для дому й родини. Ринок для них не самоціль і не привід для азартної гри, а лише зароблені кошти, не гірші й не кращі від інших.

]]>
0
yulia http:// <![CDATA[Робочий день валютного дилера. Форекс.]]> http://skeptik.dp.ua/?p=407 2011-02-24T14:29:29Z 2011-04-24T12:47:27Z

Робочий день валютних дилерів західних комерційних банків починається звичайно в 7-30 год. ранку за місцевим часом. О 8-00 год. ранку дилери вже активно укладають угоди. Ранкові півгодини звичайно присвячені короткому аналізу подій, що відбулися на світових валютних ринках до початку роботи.

Дилери й старші дилери користуються при цьому економічним і технічним аналізом ринку, читають аналітичні статті в пресі, обмінюються точками зору, а також свіжими чутками один з одним і з дилерами інших комерційних банків.

На основі даних поступово складається картина можливого коливання валютного курсу на цей день із різними варіантами ймовірності тих або інших подій. До8 години ранку ринок, що складається з індивідуальних дилерів, виробляє тактику й включається в операції світового валютного ринку, даючи новий імпульс руху валютного курсу. Різним територіальним ринкам можна дати наступні характеристики середньої типової активності протягом доби:

Далекий Схід. Тут найбільш активні угоди на ринку конверсійних операцій долару до японської єни, долару до марки, марки до єни й долара до австралійського долара, однак, в цілому коливання валютного курсу досить незначні (20-50 піпсів).У Москві в цей час ніч і ранок (до полудня в Москві можна працювати з Токіо, до обіду - із Сінгапуром).

Європа. В 10-00 год відкривається ринок у європейських фінансових центрах материкової частини - Цюріху, Франкфурті-на-Майні, Парижі, Люксембурзі. Однак, сильний рух валютного курсу долару до основних валют (зокрема, до німецької марки) починається після 11-00 год., коли відкривається лондонський ринок.

Це триває, як правило, протягом двох-трьох годин, після чого дилери європейських банків відправляються на обід - ланч, а активність ринку злегка знижується. Коливання валютного курсу можуть перебувати в радіусі 10-15 піпсів (дилери називають це мертвим або нудним ринком - dead або boring market), але часом можуть досягати 70 - 100 піпсів (тобто, великого значення), що характеризується як жвавий або зайнятий ринок (bouant або busy market).

Північна Америка. Ситуація пожвавлюється з відкриттям ринку в Нью-Йорку в 16-00 за московським часом, коли починають ранкову роботу дилери американських банків, а також повертаються з ланчу європейські дилери.

Чинність європейських і американських банків приблизно рівна, тому коливання курсу в середньому не виходять за межі звичайних європейських коливань. Проте, валютні дилери з нетерпінням очікують відкриття нью-йоркського ринку, щоб одержати свіжі дані про можливий рух курсу (особливо, якщо європейський ринок був млявим). Однак, після закриття європейського ринку (близько 19-20 години за московським часом) агресивні американські банки, залишившись на самоті на «тонкому» ринку, здатні привести до різкої зміни валютного курсу долару до німецької марки, єни, фунту стерлінгів і т.д.

На цей час доводяться найдраматичніші коливання курсу валют - до 400 - 500 піпсів (USD/DEM), що відповідає кільком відсоткам зміни їхньої вартості.

Московський ринок. Операціям на міжбанківському валютному ринку Росії властива певна специфіка, на відміну від світового ринку твердих валют. Вона пов’язана з тим, що протягом дня на ринку поточних конверсійних угод долар/рубль проводяться операції з різними датами валютування. Початок робочого дня московських дилерів, що оперують на внутрішньому валютному ринку проходить досить спокійно - підводять підсумки минулого дня, проводиться стратегічне прогнозування можливого розвитку ситуації на сьогоднішньому ринку, виходячи з аналізу фундаментальних, технічних і інших факторів (наприклад, чуток). В 11 годині ранку починає роботу сесія Московської міжбанківської валютної біржі (ММВБ), за результатами якої стає ясно співвідношення попиту та пропозиції валюти, політика Центрального банку РФ, що регулює ступінь зміни курсу, а також визначається курс долара до рубля, прийнятий у якості офіційного. На момент оголошення фіксингу починається активний процес міжбанківської торгівлі валютою, розрахунками «сьогодні» (today).

Почавшись відразу після фіксингу ММВБ, даний ринок плавно знижує обороти й практично затихає до обіду (14-00 год. за московським часом), хоча, угоди можуть здійснюватися аж до вечору. Курс today (або tod) формується в перші хвилини після біржового фіксингу на основі інформації про новий курс ММВБ, на базі вчорашнього курсу, розрахунками tomorrow (який для сьогоднішнього дня став today), а також, позиціями банків. Через півгодини після початку ринку конверсії розрахунками today з’являється ринок угод розрахунками «завтра» (tomorrow), курс якого розраховується як одноденний курс айутрайт від курсу today через процентні ставки типу «овернайт» на грошовому ринку.

Операції розрахунками «завтра» тривають до самого вечора (звичайно до 18-00, хоча трапляються й більш пізні угоди), трохи знижуючи активність під час обідньої перерви (з 13 до 15 ч.). Специфіка російського ринку полягає в тому, що обидва курси є поточними валютними курсами долару до рубля (аналогічно курсу спот); тому, що операції на цих ринках є поточними операціями банків по регулюванню своїх, балансів, здійсненню клієнтські конверсії й арбітражу. При цьому курс tom, розрахований спочатку як форвардний курс від курсу today, протягом дня, в міру закінчення роботи ринку today, стає поточним курсом.

У другій половині дня з’являється ринок угод розрахунками на споті, курс яких також визначається як одноденний курс аутрайт, тільки від курсу tom, однак, принципового значення для ринку долар/рубль вони не мають.

]]>
0
Трейдер http:// <![CDATA[Механічні Торгові Системи на ринку FOREX. Все для трейдера про MetaTrader і MQL]]> http://skeptik.dp.ua/mexanichni-torgovi-systemy-na-rynku-forex-vse-dlya-trejdera-pro-metatrader-i-mql.html 2011-02-24T16:18:00Z 2008-05-28T20:10:23Z Валютний ринок Форекс привертає до себе увагу все більшого числа людей, які хотіли б зайнятися інтернет-трейдінгом. Умови торгівлі на ринку Форекс стали настільки доступними, що абсолютно будь-яка людина, яка має доступ до інтернету може займатися інтернет трейдінгом і стати трейдером .

Торгуючи на ринку форекс, Ви отримуєте можливість заробити великі гроші за короткий період часу. Інтернет трейдінг дозволяє працювати там, де Вам зручно, і тоді, коли Вам зручно. Адже для гри на ринку Форекс і інтернет-трейдінгу необхідна тільки наявність комп'ютера і вихід в інтернет.

Кількість грошей, які Ви можете заробити, торгуючи валютою на ринку Форекс, залежить тільки від Вас. Чим більше часу Ви витратите на вивчення ринку, тим більше грошей Ви зможете заробити.

Робота на валютному ринку форекс - це вкрай цікаве і захоплююче заняття. Проте, не кожен трейдер може витримати психологічний тиск ринку. Сталеві нерви і повний спокій при торгівлі на ринку Форекс є ледь не вирішальними чинниками в отриманні прибутку від інтернет-трейдінгу. Проте, дуже мала кількість трейдерів професіоналів можуть похвалитися цими якостями характеру. Більшість же торгуючих на ринку трейдерів не можуть управляти своїми емоціями. Внаслідок чого багато трейдерів втрачають свої депозити.

Механічні торгові системи на ринку Форекс - які набирають популярність в Інтернет-трейдінгу. Багато трейдерів, які заробляють торгівлею валютою на ринку, автоматизують свою торгівлю.

Один з прикладів автоматизації торгівлі - Механічна торгова система "20/200 pips", яка стабільно приносить невеликий прибуток впродовж тривалого часу.

Механічні торгові системи дають велику перевагу трейдерам, які використовують їх в торгівлі на ринку форекс, в порівнянні з тими, які торгують на ринку вручну. Трейдеру, який збудував свою автоматичну систему і запустив її для торгівлі на ринку, більше не потрібно сидіти годинами біля монітору і стежити за станом на валютному ринку. Все, що потрібно від такого трейдера - перевіряти, один раз на добу, як працює його механічна торгова система і, якщо потрібно, коректувати її налаштування.

Інша перевага, яку дає механічна торгова система трейдерам на Форексі, це можливість вести цілодобову торгівлю. Всім відомо, що інтернет-трейдінг дозволяє здійснювати операції на ринку  24 години в добу, п'ять днів на тиждень. Але жоден трейдер, не зможе стежити за ситуацією на Форексі цілу добу, зате це зможе механічна торгова система. Використовуючи автоматичну торгову систему, трейдер оберігає себе від постійного психологічного тиску з боку валютного ринку, а також виключає людський чинник з торгівлі на ринку Форекс.

Раніше вважалося, що на ринку можуть заробляти тільки трейдери із сталевими нервами - трейдери, які можуть управляти своїми емоціями і бути абсолютно спокійними при здійсненні операцій. Тепер, коли на форексі з'явилася можливість використовувати механічні торгові системи і автоматизувати свою торгівлю, трейдерам немає необхідності безперервно стежити за відкритими операціями, супроводжуючи кожну від початку і до кінця. Тепер механічна торгова система може стежити за ситуацією на ринку  і, якщо потрібно, здійснювати операції за певним алгоритмом.
Таким чином, абсолютно будь-яка людина може бути валютним трейдером і торгувати на ринку форекс, незалежно від свого характеру або уміння управляти емоціями і відчуттями.

MetaTrader 4 - найкращий на даний момент торговий термінал, який дозволяє автоматизувати торгівлю на ринку Форекс. Він дозволяє трейдеру проводити всі необхідні дослідження валютного ринку. Я думаю, що саме MetaTrader 4 стане найпопулярнішою програмою для пошуку, створення і тестування механічних торгових систем. Закладені в MetaTrader можливості автоматизації торгівлі на ринку форекс справді унікальні і робота над програмою ведеться постійно.

Вбудована мова програмування MQL4 дає безмежні можливості для створення скриптів (script), індикаторів (indicator) і радників (expert advisor), які використовуються при автоматизації торгівлі.

]]>
1
Трейдер http:// <![CDATA[Мобільний шлях до багатства]]> http://skeptik.dp.ua/mobilnyj-shlyax-do-bagatstva.html 2011-02-24T16:02:17Z 2008-05-27T20:10:23Z

Сучасне життя приносить багато несподіванок і часто, не дуже приємних. Скільки разів кожному з нас доводилося писати резюме після чергової "розмови з шефом"? Не дивно, що для більшості людей з амбіціями сьогодні достатньо гостро встає питання фінансової незалежності.

В той же час знайти гідний додатковий заробіток не так вже і просто - більшість способів "заробити" вимагають багато часу і приносять не багато грошей. Робота агентами страхових компаній, продаж косметики або харчових добавок можуть поповнити ваш бюджет лише на скромні суми.

Фінансові ринки як спосіб додаткового заробітку.

Проте, життя не стоїть на місці і ось, на зміну традиційним можливостям додаткового заробітку, приходять різні інструменти фінансових ринків - піфи, акції, облігації і багато іншого. Досягнення сучасної технічної думки, бурхливий розвиток Інтернету в нашій країні і в усьому світі привели до появи Інтернет-трейдінгу - можливості здійснювати операції з різними фінансовими активами (акціями, валютами, дорогоцінними металами і ін. ) за допомогою персонального комп'ютера, підключеного до Інтернету. Потенційна прибутковість засобів, вкладених в активи, що ростуть в ціні, на сьогоднішній день набагато вища за прибутковість банківських депозитів.

За громадською думкою, активними учасниками торгівлі через інтернет в Росії є вже більше 100 тисяч людей, і їх кількість росте з кожним днем. Зростання доходів населення є своєрідним каталізатором цього процесу.

Для того, щоб бути в курсі поточних котирувань, необхідно мати оперативний доступ до потрібної інформації. Для цього існують торгові термінали - спеціальні програми, які встановлюються на комп'ютер і дозволяють швидко отримувати всі необхідні відомості і здійснювати операції, оперативно реагуючи на зміни курсів валют або акцій. Саме за допомогою таких програм можна отримати в реальному часі новини з світових ринків і котирування з різних бірж. Однією з популярних програм для початківців є торговий термінал iTrader, який користується популярністю завдяки своїй простоті і надійності.

Згідно з даними маркетингових досліджень фінансових ринків, що проводяться учасниками, багатьом учасникам ринку для повноцінної торгівлі не вистачає мобільності. Стаціонарний комп'ютер не завжди під рукою, а ноутбук постійно вимагає заряджання. В той же час для оперативної реакції на зміни курсів валют або акцій потрібний постійний контроль за ситуацією на фінансових ринках. Для цього достатньо GPRS або Wi-Fi з'єднання і встановленої мобільної версії програми "iTrader", яка працює навіть на низькошвидкісних з'єднаннях.

Для тих, хто вже оцінив можливості додаткового заробітку за допомогою Інтернет-трейдінгу, мобільний трейдінг стане хорошою підмогою. Ну а тим, хто шукає фінансової незалежності, але ще не визначився із способом заробітку, слід звернути увагу на можливості фінансових ринків, як потенційного об'єкту для інвестицій.

]]>
2
Трейдер http:// <![CDATA[Установка TradeQuote і реєстрація демо-рахунку]]> http://skeptik.dp.ua/ustanovka-tradequote-i-reyestraciya-demo-raxunku.html 2011-02-24T16:33:27Z 2008-05-26T20:10:23Z Перш за все, вам необхідно скачати дистрибутив торгового терміналу TradeQuote і проінсталювати торговий майданчик на свою машину. Для цього просто запустіть файл TradeQuote.exe. У разі успішної інсталяції у вас на десктопі і в програмному меню з'явиться посилання на торговий термінал. Для отримання логіну, вам необхідно буде пройти процес реєстрації демо-рахунку.

З'єднання з сервером


Мал. 1.
Запустіть торговий термінал. Для установки з'єднання виберіть З'єднатися з головного меню Файл або натисніть на ікону земної кулі на головній панелі. У запрошенні, що з'явилося, введіть отриманий при реєстрації логін (поле 1) і пароль (2), в полі мережевих налаштувань (3) нічого міняти не потрібно - за умовчанням там прописується адреса демо-сервера.

Мал. 2.
Якщо ви з'єднуєтеся з інтернетом по dial up (як правило, домашній інтернет), то ніяких додаткових налаштувань вам проводити не потрібно, якщо ж ви виходите в інтернет з корпоративної мережі, то вам необхідно створити проксі-з'єднання. Для цього виберіть Настройки з головного меню Файл і в діалоговому вікні, що відкрилося, перейдіть на закладку Мережа . Виберіть тип використовуваного вашою системою проксі(область 1), а також пропишіть IP адресу і порт проксі-серверу (2). У разі потреби заповніть додаткові поля (області 3).
Якщо ви погано розбираєтеся в подібних налаштуваннях, то попросіть ввести всю необхідну інформацію вашого системного адміністратора.
Торговий майданчик

Мал. 3.
Якщо з'єднання пройшло успішно, після завантаження, картинка на вашому десктопі буде приблизно такою, як на мал. 3. Розглянемо коротко що являє собою активний термінал:
1 - Головне меню і кнопки швидкого виклику.
4 - Таблиці котирувань. У верхній частині розташовується таблиця FOREX-COMPOSIT - це індикативні котирування, які йдуть від декількох банків. Нижче і правіше знаходиться таблиця FOREX з торговими котируваннями - ці котирування поступають від банку, з яким є торгова угода (для демо-рахунку, віртуальний), саме за цими котируваннями можна укладати угоди. Природно, подібне ділення на торгові і індикативні котирування має місце лише для Форексу, де присутня безліч джерел котирувань. Для інших інструментів (CFD, ф'ючерси) подібного ділення не існує; - тут джерелом котирувань виступає ділінговий центр або біржа.
У нижній частині зліва знаходиться невелика таблиця Traded з тими інструментами, які найінтенсивніше використовуються для торгівлі. Решту таблиць котирувань (з біржовою інформацією) можна викликати з головного меню Котирування .
2 - Вікно активних ордерів. Для того, щоб встановити ордер на покупку/продаж певної валюти виберіть Встановити Ордер з головного меню Форекс . У картці, що з'явилася, можна встановити Маркет, Ліміт, Стоп або OCO ордер.
3 - Вікно відкритих позицій. Якщо ви зробили покупку/продаж певного інструменту, то у вас з'являється відкрита позиція цього інструменту. Ця позиція існуватиме до тих пір, поки ви її не закриєте протилежною операцією. Для того, щоб закрити певну позицію клацніть по ній двічі мишкою - в результаті програма згенерує маркет-ордер, який при виконанні закриє цю позицію.
5 - Вікно новин. У цьому вікні в режимі реального часу приходять заголовки фінансових новин. Наприклад, тут відображаються економічні звітності різних країн і великих акціонерних компаній, прогнози, а також, виступи лідерів держав і їх фінансових керівників. Оскільки, подібні дані можуть дуже сильно вплинути на ринок, основні новини потрібно відстежувати (як правило, час виходу економічних даних, а також, початку брифінгів, на яких виступають політики і фінансисти, заплановані за декілька днів вперед і відомі наперед).
6 - Тут розташований графік EUR/USD з двома індикаторами аналізу (про які ми поговоримо в наступних випусках). Для того, щоб завантажити графік певного інструменту, потрібно клацнути правою кнопкою миші по цьому інструменту в таблиці і в меню Графіки вибрати період.
7 - Панель управління листами десктопу. Ви можете перемикатися між різними листами робочого столу, клацаючи по відповідних закладках.
На закладці Trading (на мал. 3 вона активна) знаходиться торгова частина терміналу.
На закладці Statistic знаходяться вікна із статистичною інформацією (Статистика Ордерів, Проведені трейди і Історія Балансу).
На закладці Graph знаходяться графіки деяких валют. Не дивуйтеся з їх химерного розфарбування - це зроблено спеціально для того, щоб показати можливості налаштування кольорів. Якщо вас подібне розфарбовування дратує, ви можете збудувати графіки на свій смак; для цього клацніть правою кнопкою миші на полі графіка і виберіть з меню пункт Настройки . У вікні, що з'явилося, знаходяться всі налаштування, пов'язані з даним графіком.
І, нарешті, на закладці Inform знаходиться вбудований броузер. За умовчанням він відображає сторінку з відповідями, на найбільш питаннями, що часто ставляться, по TradeQuote і трейдінгу.
8 - У цьому полі відображається інформація про час приходу останнього котирування. Така інформація може бути корисна при роботі на неліквідному ринку.
9 - А цьому віконці знаходиться кольоровий індикатор стану з'єднання. Якщо все нормально, то він висвічується зеленим кольором. Якщо зв'язок стає ненадійним, то він забарвлюється в жовтий колір. Якщо ж сервер не відповідає на запити програми, або з'єднання розірване, то індикатор сигналізує про це червоним кольором. Також, в цьому вікні відображається час доступу до сервера в мілісекундах. Чим ця цифра менша, тим зв'язок кращий. З'єднання при швидкості зв'язку 300ms і менше, можна вважати хорошим. Якщо ж час доступу падає до 400ms і нижче, значить канал зв'язку працює нестабільно, і можливі раптові перерви зв'язку терміналу з сервером.

]]>
0
Трейдер http:// <![CDATA[Радники Форекс]]> http://skeptik.dp.ua/radnyky-foreks.html 2011-02-24T17:02:18Z 2008-05-25T20:10:23Z 1. AI

Даний Форекс-радник побудований на базі принципів штучного інтелекту - одношарової нейромережі.

При русі графіка цін використовується "Perceptron".

Хороший радник!

2. up3x1

Форекс-радник показує хороші показники EUR/USD на вартовому таймфреймі. При побудові були використані мувінги. Радник тестувався на архіві котирувань за 2 роки і показав хороші результати. Експерт простій, але надежений.

3. Франк уд

На самому початку відкриваємо 2 протилежні позиції з найменшим лотом. У певний момент одна з позицій стає прибутковою, а 2-га, відповідно, - збитковою. Прибуткова закривається по тейку, а збиткова продовжує нарощуватися через певний крок, якщо тренд продовжує рух в ту ж сторону.

В певний момент відбувається розвертання і операцію закриваємо з профітом.
Для роботи радника потрібний великий депозит, інакше може не вистачити засобів на нарощування збиткової позиції.

При певних налаштуваннях і надбудовах Форекс-радник може приносити прибуток.

4. Arbitrage

В даному раднику Форекс пропонується стратегія необхідного арбітражу, тільки в цьомурізниця береться за біржевими контрактами.

Стратегія Форекс радника - контртрендова. Операції йдуть внизу, чим нижче, тим більший лот, і зверху, відповідно.

5. Lucky

Лакі складний радник. Потрібні хороші налаштування і брокери.

6. MACDSimpleReshetov

Стратегія Форекс радника базується на тому, що сигнал відкриття позиції є однаковий знак ліній двох індикаторів. Вихід - це, відповідно, навпаки - різниця.

МТС складна в налаштуванні і підгонці за історичними даними. На деяких фінансових інструментах показує до 50% прибутку за півроку (акції GM).

7. Swaper

ТС направлена на отримання прибутку від свопів. Використовується тактика мультивалютного арбітражу. Оптимізації параметрів немає. Кращі результати показує відразу на декількох валютах.

8. gpfTCPivotStop

Форекс радник реалізований на стратегії дейлі рівнів опору/підтримки Pivot, що розраховуються за допомогою індикатора.

Торгові правила:

  • для трейдінга використовується годинний таймфрейм;
  • після 0 годин, розраховуються рівні Pivot, Resist1, Resist2, Resist3, Support1, Support2, Support3;
  • Як тільки одночасова свічка закрита вище, Pivot відправляється наказ, причому стоп-лосс встановлюється на Support(n), тейкпрофіт - Resist(n);
  • Трейдінг використовується для перенесення стопів в точку беззбитковості;

9. CROSSMA

МТС заснована на кросах 2х мувінгів, стоплосс виставляється автоматом, виходячи з величини ATR, при відкритті і закритті позиції відсилається і-меіл. Параметри підбираються тестуванням історії.

10. Universal Investor

Універсальний Форекс радник, для тривалої портфельної торгівлі. Прибуток за багатьма інструментами.

]]>
0
Трейдер http:// <![CDATA[Торгівля з TradeQuote]]> http://skeptik.dp.ua/torgivlya-z-tradequote.html 2011-02-24T16:59:36Z 2008-05-24T20:10:23Z Отже, термінал проінстальовано. Зв'язок з сервером встановлено - можна починати торгувати. З чого почнемо? Давайте з аналізу графіка. Якщо ви не змінювали сценарій, встановлений за умовчанням, то у вас в правому нижньому кутку повинен бути розташований хвилинний графік EUR/USD. Спробуйте проаналізувати динаміку зміни валютного курсу, і визначити в яку сторону рушить євро в найближчому майбутньому - вгору або вниз? Для повнішого аналізу - розгляньте різні періоди графіку.

Щоб змінити період, необхідно клацнути правою кнопкою миші на полі графіка і в спливаючому меню вибрати відповідний пункт підменю Період : хвилина , 5 хвилин , година , 4 години , день або тиждень . Ну як, є якісь ідеї щодо майбутнього руху курсу європейської валюти? Якщо є, то можна ставити ордер. Спершу скористаємося маркет-ордером.

Мал. 1.
Ордер можна поставити двома способами. Перший спосіб - це вибрати з головного меню Форекс пункт Встановити ордер . Другий - клацнути на полі Bid або Ask таблиці торгових котирувань. В останньому випадку, картка ордеру заповниться автоматично: буде встановлено інструмент торгу (наприклад EUR/USD), тип ордеру (маркет) і напрям операції (для Bid це продати, а для Ask купити). Якщо ви не маєте сумнівів щодо свого прогнозу, сміливо натискайте Відіслати . У полі, виділеному на мал. 1 червоним кольором, відображатиметься інформація про статус ордера: відсилається , обробляється , виконаний за ціною такої-то .

Мал. 2.
Після того, як ордер буде виконано, у вас висвітиться ціна виконання. Також, в картці активних ордерів з'явиться інформація про завершену операцію, а в таблиці відкритих позицій - відкрита позиція.
Тепер, розумно було б поставити ліміт і стоп. Не відкладатимемо їх установку. Знову відкриваємо картку ордеру, заповнюємо відповідні поля для установки ліміту і натискаємо Відправити . Потім проробляємо те ж саме для встановлення стопа. Тепер у нас є одна відкрита позиція і два активні ордери (мал. 2).
Одне з основних правил торгівлі свідчить: «не міняй торгову тактику в ході торгівлі, якщо на те немає істотних причин». Проте, оскільки ми всього лише вивчаємо принципи роботи з терміналом - зрадимо цій догмі. Після того, як позиція стане прибутковою, закриємо її і зафіксуємо прибуток. Для того, щоб закрити позицію, необхідно встановити ордер протилежний тому, яким дана позиція була відкрита. Так, якщо у нас є відкрита позиція «продано 2 фунти», то для її закриття необхідно відправити ордер на покупку 2 фунтів.
Для цього можна заповнити відповідні поля картки ордера, або ж клацнути двічі по відкритій позиції, в таблиці відкритих позицій, - тоді система сама згенерує необхідний маркет-ордер.
Після створення подібного «зворотного» маркет-ордера знов натискаємо Відправити . Одночасно з виконанням ордеру зникне відкрита позиція. Що ми тепер маємо? Один проведений трейд і два активні ордери. Ці два ордери будуть виконані, коли ціна дійде до відповідних цінових рівнів. Оскільки це поки не входить в наші плани, відмінимо їх. Для цього клацаємо правою кнопкою миші по одному з активних ордерів і в спливаючому меню вибираємо пункт Відмінити Ордер . Те ж саме робимо з другим.
Тепер, коли у нас немає відкритих позицій і немає активних ордерів, давайте подивимося на результат нашої діяльності. Для цього нам знадобиться статистика торгівлі .
Для проглядання статистики, перейдіть на закладку Statistic: на ній розташовані таблички Історія Балансу , Статистика Ордерів і Проведені Трейди . У них, в ході проведення вами операцій з'являтиметься відповідна інформація. Статистична інформація, в цілях безпеки не зберігається на клієнтській машині, тому при з'єднанні з сервером таблички статистик будуть порожніми. Для того, щоб завантажити останні записи статистик, необхідно клацнути правою кнопкою миші на полі таблиці, і в спливаючому меню вибрати Відновити .

Мал. 3.
Іншим способом проглядання статистики торгівлі є генерація зведеної статистики. Для того, щоб отримати зведену статистику, виберіть з головного меню Торгівля пункт Статистика Торгівлі . У вікні, що з'явився(мал. 3), необхідно вибрати період, для якого генеруватиметься статистика. Після вибору періоду, можна натискати Завантажити - статистика буде згенерована і передана на термінал клієнта.

Ось, власне. і все. Як бачите, торгівля не є чимось складним або незрозумілим. Все доволі просто і прозоро. Чи не так?

]]>
0