етапи розвитку світового фінансового ринку


Історія Форекс

Міжнародний валютний ринок має довгу історію формування. З розвитком міждержавних відносин ринок валютообменних операцій теж поступово видозмінювався. Отримання ринком сучасних рис почалося в 70-х роках 20 століття, коли була знята система фіксованих курсів однієї валюти по відношенню до іншої. Після припинення дії Бреттон-вудськой системи і переходу до "плаваючих курсів" валют з'явився новий вигляд бізнесу, який заснований на отриманні прибули в умовах постійної зміни валютних курсів.

Основні етапи розвитку світового фінансового ринку

30-і роки XX століття
Світова фінансова криза. Відбувається руйнування торговельно-економічних зв'язків. До середини 30-х Лондон стає світовим фінансовим центром. Британський фунт стерлінгів у той час був основною валютою для торгових операцій і створення валютних резервів.

В 1930 році в Швейцарському місті Базелі був створений Банк Міжнародних Розрахунків. Метою створення була фінансова підтримка молодих незалежних держав і держав, що тимчасово відчувають дефіцит платіжного балансу.

1944
У США пройшла Бреттон-вудськая конференція. Її вважають закінченням американо-британського суперництва. На конференції було присутньо дві найбільші фігури: Джон Мейнард Кейнс (Англія) і Гарі Декстер Уайт (США). Їм вдається створити і прийняти новий порядок розвитку світової фінансової системи в умовах, що склалися.

Основні положення Бреттон-вудськой системи

Міжнародний валютний фонд стає найважливішим інститутом, контролюючим міжнародні фінансово-економічні відносини;

Проголошені валюти, що грають роль міжнародних резервів (долар і де-факто фунт стерлінгів);

Встановлені регульовані паритети валют, прив'язані до долара США (можливе відхилення - 1%); долар прив'язаний до золота (унція золота - $35);

Члени МВФ маю право міняти паритети тільки з відома МВФ;

По завершенню перехідного періоду всі валюти повинні стати конвертованими; для дотримання цього принципу всі уряди зобов'язуються зберігати міжнародні резерви, а при необхідності - здійснювати інтервенції на валютних ранках.

Члени МВФ роблять внесок валютою і золотом.

1947
Для припинення настання комунізму, в США приймають програму відновлення європейської економіки. Держсекретар США Маршалл в своїй доповіді змальовує план, згідно якому економіка Європи оздоровиться до того рівня, коли вона самостійно зможе підтримувати свій військовий потенціал. Одним із завдань є вгамовування "доларового голоду". Якщо в 1949 році доларові зобов'язання США Європі складали 3.1 млрд., то в 1959 році вони досягли 10.1 млрд. доларів.

до 1958
Більшість європейських країн оголошують про вільну конвертовану своїх валют.

1964
Японія оголосила про конвертовану своєї валюти.


0 Відгуків на “етапи розвитку світового фінансового ринку”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук