Елементи технічного аналізу Застосовність

В ході нашого спілкування у багатьох читачів склалося враження, що я начисто заперечую технічний аналіз. Це не зовсім так, точніше - зовсім не так. Щоб моє відношення до нього стало зрозумілим, приведу приклад.

Читав як - те чудова н/ф розповідь (вже не пам'ятаю автора і назви). Там у випускників коледжу проводився випускний іспит (на виживання). Хлоп'ята ділилися на загони, могли вибрати будь-яку зброю, спорядження і ін., і закидалися на недосліджену планету, повну всяких небезпек, маючи на меті швидше за всіх добратися з пункту «А» в пункт «Б». Герой розповіді, командир такого загону, напередодні випробування прийшов за порадою, яку зброю і спорядження вибрати, до свого діда, старого космольотчика і розвідника. І той порадив йому не брати зброї вообше, всяких там бронежилетів і ін., а узяти компас, карту, сірники і невеликі ножі. Все.
«Ви будете беззахисні», сказав дід -«, і ви будете це гостро відчувати. Тому всі ваші нерви, органи чуття, будуть напружені і готові до того, щоб відхилитися від небезпеки. » Після неабияких сумнівів, внук пішов цій раді і зміг переконати в цьому рішенні членів своєї групи. Перші дві групи, озброєні до зубів бластерамі, вогнеметами, портативними реактивними установками, одягнені в щонайміцнішу броню з персональними комп'ютерами і засобами зв'язку, висадилися на планеті. Вони були упевнені в своїй невразливості, тому йшли, попиваючи тонік, слухаючи музику і паливши у все, що ворушиться.
Але що таке бластер проти, наприклад, хмари хижої протоплазми? Або вогнемет проти гігантського кремнеорганічеського павука? Дуже швидко обидві групи було знищено (насправді їх екстрено евакуювали), не пройшовши тесту. Розвідники третьої групи, відчуваючи себе буквально голими, беззвучно ковзали в чагарниках, чутливо реагуючи на щонайменшу небезпеку, і ухиляючись від сутички навіть з дрібними хижаками. І вони дійшли без втрат!

.

Цікава історія, не без підтексту. Всім трейдерам, що починають, технічний аналіз підноситься як справжня наука, могутній і дієвий інструмент, застосування якого гарантує отримання прибули і повну безпеку при роботі на фінансових ринках. Насправді це - не так. Технічний аналіз, строго кажучи, не є наукою, стрункою системою знань. Це, скоріше, набір якихось гіпотез і правил, (авторами багато є американські фермери), який постійно поповнюється новими елементами і правилами, що часто є відверто рекламними, службовцями способом продати трейдерам свої, «істинно правильні» індикатори і торгові системи.

І ось, у вирішальний момент, коли перед Вами виникає чергове чудовисько (а їх на ринку бродить неміряно), Ви тиснете на гашетку. А із стовбура технічного аналізу вилітає «пук », і Ваші гроші «з'їдені».


0 Відгуків на “Елементи технічного аналізу Застосовність”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук