Економічний прогноз на 2009 рік

Відкривається справжній текст аналізом прогнозу попереднього, на той, що пройшов, 2008 рік. Який, у свою чергу, почався з констатації того факту, що еліта «Західного» проекту не тільки усвідомила неминучість кризи, але і початки говорить про нього відкрито.
І хоча як «офіційні» причини кризи на той момент висувалися виключно проблеми на ринку іпотечного кредитування, в нашому прогнозі вже були відмічені проблеми з кредитними Свопами.
Саме ці деривати стали ключовим елементом розвитку кризових процесів в лютому-березні минулого року, коли, в процесі загострення проблем, пов'язаних з ринком іпотечних цінних паперів, стало зрозуміло, що страхові компанії не можуть в повному об'ємі нести відповідальність за свої зобов'язання по цих паперах, що знаходяться на їх балансі.
Найгостріше це питання підняв губернатор штату Нью-Йорк Еліот Спітцер, який зажадав від компаній, зареєстрованих в його штаті, в двотижневий термін збільшити їх статутні капітали, з метою забезпечити позитивність власного капіталу - за що миттєво поплатився своїм місцем.

Причина такої реакції тієї частини американської еліти, яка пов'язана з фінансовим сектором, з економічної точки зору абсолютно зрозуміла. Річ у тому, що крупні страхові компанії, багато хто з яких зареєстрований в штаті Нью-Йорк, мали (і до цих пір мають) вищий рейтинг за оцінками всіх найбільших рейтингових агентств.
Зниження його було категорично необхідне з погляду об'єктивних фінансових показників - і абсолютно неприпустимо практично, оскільки це автоматично спричинило б за собою зниження рейтингів всіх цінних паперів, ризики по яких були застраховані в цих компаніях. У тому числі і що не мають ніякого відношення до іпотеки.
Зокрема, багато хто з цих паперів автоматично став би забороненим для придбання і володіння пенсійними фондами, що спричинило б за собою їх масовий розпродаж і, відповідно, різке падіння цін.

В результаті, падіння рейтингів страхових компаній практично неминуче викликало б тотальний обвал всіх фінансових ринків. І з двох злий фінансова еліта вибрала, на її думку, менше, після чого будіровать цю тему було, що називається, «чревато» - в чому і переконався губернатор (що тепер уже був) штату Нью-Йорк і що був гроза «Уолл-стріта» Спітцер.

Але накладення заборони на обговорення теми достатності капіталів страхових компаній і механізмів визначення їх рейтингів, які, природно, залишилися максимально можливими, поставило всю фінансову еліту перед іншою проблемою.
Фактично, мир весною 2008 року визнав, що незалежної (тобто не пов'язаною з суб'єктивною думкою самих фінансових інститутів) системи оцінки фінансових ринків більше не існує! Це принциповий момент, один їх головних підсумків минулого року, який прямо не був відмічений в прогнозі, що є деяким його недоліком.


0 Відгуків на “Економічний прогноз на 2009 рік”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук