Для безпечних покупок європейських валют проти долара бажано дочекатися глибшої корекції

Так, рекордні в своєму зниженні дані по промпроїзводству в Єврозоні, щоквартальний звіт Банку Англії і подальші потім стримані заяви Мервіна Кинга, а також дані, що розчаровують, по рівню роздрібних продажів в США, сприяли закриттю позицій в ризикових активах.
Логічно, що серед що найбільш “постраждали” опинилися напередодні йеновиє кросу і сировинні валюти, проте, «ведмедячий» тиск, через кросу, відбився і на самопочутті європейських валют.

Проте, вчора в другій половині дня, оптимізм інвесторів знов запанував. Не дивлячись на об'єктивно слабкі дані з ринку праці в США, на світових фондових майданчиках намітилося деяке відновлення. Так, кількість заявок на посібник з безробіття минулого тижня зросла на 32 тис.
до 637 тис., проте, зростання фондових індексів сприяло продажам йени і покупкам більш ризикових інструментів, таких як єдина валюта, фунт, австралійський і новозеландський долар. У результаті, на тлі зростання йенових кросів, намітилося зміцнення і в європейських валютах проти долара.
Так вчора, після зниження до рівня 1.3523 на торгах в Азії, євро/долар на американській сесії зміцнився до рівня 1.3663.

Деяку підтримку курсам ризикових валют проти долара подавало підвищення ціни на нафту, яка виросла до закриття торгів в Нью-Йорку на 0.60 долара, до рівня 58.62 долара за баррель. Проте, слід відмітити, що на відміну від фінансових, сировинні ринки поки продовжують залишатися під тиском, що може сигналізувати про слабкі фундаментальні підстави зростання фондових ринків.
Нагадаємо, що ціни на дорогоцінні метали трохи виросли, а промислові метали залишилися під тиском.

В цілому ж учасники ринку сьогодні чекають нових фундаментальних даних, на підставі яких можна б було ухвалювати торгові рішення. Увага гравців сьогодні фокусується на публікації даних по індексу ВВП в Германії (у 06:00 GMT) і Єврозоні (у 09:00 GMT) за перший квартал цього року.

Нагадаємо, що прогноз на попереднє значення індексу валового внутрішнього продукту в Германії за перший квартал складає -3.0% за квартал, -6.0% за рік, а попереднє значення дорівнювало -2.1% за квартал, -1.7% за рік.
А прогноз на попереднє значення індексу валового внутрішнього продукту (GDP) в Європі(16) за перший квартал складає -2.1% за квартал, -4.1% за рік, а попереднє значення дорівнювало -1.6% за квартал, -1.5% за рік.

Інтерес, на наш погляд, представляють декілька вчорашніх висловів європейських чиновників, які прокоментували ситуацію в регіоні і оцінили її найближчі перспективи.
Так, наприклад, за словами члена ради, що Управляє, ЕЦБ Евальда Новотни, “як один із способів протидіяти фінансовій кризі, разом з нетрадиційними заходами, Європейський центробанк цілком може наблизити ставку в регіоні до нульового рівня”.


0 Відгуків на “Для безпечних покупок європейських валют проти долара бажано дочекатися глибшої корекції”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук