Держава по засіках поскребе

Кабінет міністрів доручив Мінфіну, Мінекономрозвитку і Міненерго додаткове пропрацювати питання про терміни і розмір індексації ставки податку на видобуток корисних копалин (НДПІ) для газу з урахуванням інвестпрограм організацій, добувних природний газ, повідомила напередодні прес-служба уряду.
Рішення ухвалене за підсумками засідання президії уряду, що відбувся ще в понеділок. Пропозиції від міністерств повинні бути представлені кабінету до 1 серпня цього року, відзначили в Білому домі.

З 2006 року ставу НДПІ на газ складає 147 крб. за 1 тис. кубометрів. Два роки тому Мінфін і Мінекономрозвитку вже пропонували підвищити податок в 5 разів - до 735 крб. за 1 тис. кубометрів до 2010 року, але “Газпром” послався на необхідність виконання інвестпрограми, і рішення прийнято не було.
За оцінкою Мінфіну, сумарне оподаткування газової галузі при високих цінах на газ в два рази нижче, ніж у нафтовиків. З 2006 року оптові ціни на газ зросли як мінімум удвічі, тоді як ставка НДПІ залишалася незмінною.

Для вилучення надприбутків підприємств газової галузі міністерство фінансів запропонувало ввести з 1 січня наступного року щорічну індексацію НДПІ на газ, яка повинна проводитися відповідно до динаміки внутрішніх оптових цін на паливо. Основні напрями податкової політики на 2010-2012 роки уряд РФ схвалив на початку цього тижня.
“Програма схвалена в тій версії, яка внесена”, - повідомив в понеділок міністр фінансів Олексій Кудрін.

Минулого року до початку кризи “Газпром” отримував рекордний прибуток при найвищих цінах на свій газ. У 2009 році компанія може понизити здобич на 18% - до 450 млрд кубометрів, зробив минулого тижня прогноз зампред правління концерну Олександр Ананенков. Його колега Олександр Медведев говорив про скорочення здобичі на 10%.

Уряд також доручив Мінфіну спільно з Мінекономрозвитку і іншими зацікавленими федеральними органами прийняти додаткові заходи по підвищенню собіраємості податків і підвищенню ефективності роботи податкових органів і доповісти про результати в строк до 1 серпня. У січні-квітні, за даними Федеральної податкової системи, надходження податків до бюджету РФ знизилося на 21%.
Зокрема податку на прибуток поступило менше на 47% (по федеральному бюджету скорочення склало 60%, по суб'єктах РФ - 42%). Собіраємость ПДВ впала на 11%, НДПІ - на 53% (податкові нафтові доходи бюджету скоротилися майже на 56%).

Крім того, Мінфіну, Мінекономрозвитку і Мінтрансу доручено підготувати і до 1 липня уявити пропозиції про тимчасове звільнення від податку на майно організацій об'єктів транспортної інфраструктури, що знов вводяться і реконструюються.

Основні напрями податкової політики до 2012 року, нагадаємо, не припускають істотного зниження податків в найближчі три роки. Схвалені заходи повинні підтримати компанії в кризу і при цьому створити умови для відновлення економічного зростання.


0 Відгуків на “Держава по засіках поскребе”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук