Ціна на нафту продемонструвала рекордне місячне зростання за останні 10 років

За підсумками торгів на NYMEX червневі ф'ючерси на постачання нафти мазкі WTI подорожчали на $1,23 до $66,31 за баррель. Це найвища ціна закриття з 4 листопада минулого року. За місяць ціна на нафту злетіла на 30%, що є найвищим показником з березня 1999 року.

Приводом для активних покупок на майданчиках сировинних ринків стали нові ознаки відновлення азіатської економіки, які провіщають відновлення стійкого попиту на енергоносії в перспективі. Сьогодні стало відомо про те, що за перші три місяці року третя по величині економіка Азії - економіка Індії - виросла більше, ніж прогнозувалося.
ВВП країни підвищився на 5,8%, тоді як навіть найоптимістичніші прогнози припускали зростання не більше 5%.

Ще однією новиною, яка підігріла інтерес учасників торгів до покупок нафти, стали макроекономічні дані з Японії. У квітні об'єм промпроїзводства в країні продемонстрував максимальне зростання за останні шість років.

Макроекономічні дані із США виявилися суперечливими. Падіння валового внутрішнього продукту США в I кварталі 2009 р. за другою попередньою оцінкою склав 5,7% в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року. Згідно першій попередній оцінці, опублікованій 29 квітня, ВВП Сполучених Штатів впав в минулому кварталі на 6,1%.

Результати I кварталу виявилися набагато кращими за показники останнього кварталу минулого року, коли ВВП США знизився на 6,3%.

А індекс споживчої довіри в США, що розраховується університетом Мічігану, виявився вищим за прогнози.


0 Відгуків на “Ціна на нафту продемонструвала рекордне місячне зростання за останні 10 років”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук