Чергова хвиля оптимізму підтримана потім позитивними заявами Тіматі Гейтнера привела основні валюти до відновлення зростання проти долара

Нагадаємо, що основним чинником зростання є чергова хвиля оптимізму учасників ринку, що і привело, у результаті, до збільшення об'єму так званих ризикових позицій.
При цьому підтримку основним валютам проти долара і йени подає висхідна динаміка на світових фондових майданчиках, а також зростання котирувань на ринках сировини.

Відмітимо, що позитивний настрій в середу почав складатися вже на пізніх торгах в Азії, а потім посилився з приходом європейських гравців. При цьому азіатська сесія в цілому протікала на тлі поніжательного тиску в кросах за участю йени.
Причому зростанню курсу японської валюти подала підтримку публікація даних за обсягами ВВП в Японії, яка показала, що економіка країни, на тлі глобального спаду і зниження внутрішнього споживання, скоротилася в першому кварталі цього року рекордними темпами в щоквартальному численні. Причому квартальне скорочення ВВП склало 4.0%, а щорічне скорочення - 15.2%.
Основною причиною зниження стало скорочення зовнішнього попиту на продукцію японських виробників, внаслідок чого об'єми експорту впали до рекордних рівнів.
Не дивлячись на гнітючі цифри показника, публікація звіту привела до часткового закриття довгих позицій по основних валютах проти йени, оскільки експерти прогнозували ще більш гірші значення - щоквартальне скорочення на 4.4%, а щорічне - на 16.5%. У результаті, зниження йенових кросів надав поніжательноє тиск на основні валюти в парі з доларом.

Настрої на користь збільшення, так званих, ризикових позицій стали з'являтися з приходом європейських гравців. Нагадаємо, що “євробиків” при цьому зовсім не збентежила опублікована на початку європейської сесії статистика по рівню цін виробників, які в квітні впали на максимальну величину з червня 1987 року. Дані показали, що ризики дефляції все ще присутні на ринку.
Так, згідно публікаціям, індекс промислових цін в Германії за квітень склав -1.4% за місяць, -2.7% за рік. При цьому прогноз економістів був рівний 0.0% за місяць, -1.3% за рік, а попереднє значення дорівнювало -0.7% за місяць, -0.5% за рік. Причому, цей же показник, але без урахування цін на паливо, знизився на -0,2% за місяць і на -2,0% за рік.

“Бичачі” настрої на ринку посилилися після публікації травневого значення індексу економічних очікувань в Швейцарії, який розраховується банком Credit Suiss і німецьким економічним інститутом в Маннгейме. Нагадаємо, що згідно огляду, індекс ZEW в Швейцарії в травні виріс на 23,8 пунктів, до -3,9.

А публікація даних протоколу засідання Комітету з грошової політики Банку Англії від 6-7 травня, на якому всі члени комітету одноголосно проголосували за незмінність основної процентної ставки по операціях репо у Великобританії без зміни, на рівні 0.50%, стала каталізатором зростання британської валюти до нових піврічних максимумів.


0 Відгуків на “Чергова хвиля оптимізму підтримана потім позитивними заявами Тіматі Гейтнера привела основні валюти до відновлення зростання проти долара”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук