Це все незбагненно складно

Іноді зі мною буває так - займуся "серфінгом" по хвилях Інтернету, по форумах і ін. Природно, мене цікавить все, пов'язане з трейдінгом. "Вбираю" знову масу інформації, і з'являється відчуття, схоже з тим, що приведене в наступній цитаті:

"Дійсно, стає страшно, коли замислюєшся про кількість можливих варіантів. Відчуття приблизно такі ж, коли дивишся на зірку і думаєш, адже від неї тільки світло летіло до нас декілька мільйонів років. Я думаю - треба шукати компроміси. І вже знаю, що край дороги цієї немає кінця."
Костянтин Копиркин

Спроби прогнозування ринку стають все більш витонченими, притягуються найсучасніші математичні методи, методи математичної статистики, фільтри самого різного вигляду, графік ціни логарифмується, диференціюється, все це з чим те нормується, обчислюється кореляція, і ін. і ін. Отже я, кандидат технічних наук, починаю поступово розуміти - як же я безнадійно відстаю! Ніби прості хлопці - трейдери легко оперують такими складними поняттями, як лінійна і нелінійна регресія, їх вислови пістрявлять назвами індикаторів, про які я і не чув.
Читаючи далі, починаєш розуміти - про, та це все розробники механічних торгових систем (МТС)! І стає все на свої місця. Нездійсненна мрія - створити програму, яка за тебе торгуватиме і "робитиме" купу грошей, вабить, як яскравий вогник метелика, величезна кількість трейдерів. При цьому витрачається стільки ресурсів!

.

Коли мені доводилося працювати в ділінг залі (зараз я працюю тільки з будинку), чітко виділялася група, як я їх називав, аналізаторів. У них відбулася підміна цілей, тобто їх метою стало не зароблення грошей, а аналіз і прогноз поведінки ринку. Від цього вони отримували "кайф". Мабуть, ці хлоп'ята і пішли в область проектування МТС, і сам процес створення цих систем для них приносить задоволення.

Жодною мірою не хочу сказати, я, ось, розумний, а вони займаються нісенітницею. Цілком імовірно, вони винайдуть що - те, вони подвижники, фанатики, часто розумні і образованнейшие фахівці. Як з алхімії народилася хімія, так і з їх зусиль, можливо, з'явиться що - те нове і корисне. Просто вони вибрали такий шлях. Але мені жалко часу, і я краще поки зароблятиму, як можу.

Остаточно турбується, я наткнувся на статтю, яка "пролилася бальзамом" на мою душу. Приведу тут найбільш важливі частини цієї статті:

"... трейдінг - це не дар, а навик, який можна придбати в процесі навчання і практики. Будь-який навик, будь то гра в гольф, на піаніно або трейдінг піддається навчанню. На жаль, що починають трейдери часто ігнорують концепцію трейдінга як навик і дійсність вивчення кривої, тому що блиск багатства примушує їх намагатися робити гроші до того, як вони усвідомлюють, що вони роблять.


0 Відгуків на “Це все незбагненно складно”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук