Архів рубрики 'Валютний ринок, фінансовий розвиток'

Динозаври валютної системи

Валютне правління зародилося в Британській імперії в XIX столітті. Після Другої світової війни більшість новоутворених держав вирішили змінити валютні правління на інститути центрального банку. Проте в 1990-х роках валютне правління повернулося «з глибини століть» і стало грошовою владою країн, що розвивалися, і держав з перехідною економікою. До 2002 року в різних країнах світу діяв близько десятка валютних правлінь.

Відмінності від класичної моделі

Динозаври валютної системи →


Історія одного банкрутства

Не уміють красиво банкрутити в Росії. Так, щоб окремо взятий конкурсний керівник збагатився, а кредитори отримали близько 10 копійок з вкладеного рубля, або конкурсна маса опинилася на рахунку особистого нотаріуса розторопного приватного ліквідатора - скільки завгодно. А ось так, щоб з честю вийти з складної ситуації, максимально врахувати інтереси кредиторів і клієнтів і довести справу до логічного кінця - це поки рідкість. Весь час що-небудь заважає. Ось свіжий приклад - історія з банком "Інвестиційна банківська корпорація" (ІБК). Начебто Банк Росії зробив все оперативно для проведення нормальної процедури банкрутства. Але справа застопорилася...

Історія одного банкрутства →


Подвійна природа і подвійна форма Частина 1 Феномен інфляції

Інфляція має подвійну природу походження і подвійну форму прояву і вимірювання. Різноманітне розуміння і різнокаліберне представлення інфляції, а також похідних від цього терміну, вимагає уніфікації її вимірювання. Не вдаючись до поглибленого з'ясування природи інфляції, її причин і всіляких спекулятивних парадигм, слід розглянути питання її концептуального тлумачення і вимірювання як самостійного явища.

Крупне зрушення

Подвійна природа і подвійна форма Частина 1 Феномен інфляції →


Фундаментальні чинники що впливають на долар США

Центральний банк США регулює три механізми валютної політики: операції на відкритому ринку (open market operations), облікову ставку (the discount rate) і резервні вимоги (reserve requirements). Рада керівників Федеральної резервної системи відповідальна за облікову ставку і резервні вимоги. Федеральний Комітет відкритого ринку відповідає за операції на відкритому ринку. Використовуючи ці три інструменти, ФРС впливає на об'єм засобів, які депозитарні установи тримають у Федеральному резервному банку і, таким чином, міняється процентна ставка за короткостроковими кредитами (the federal funds rate).

Federal Reserve Bank (Fed) (Федеральна резервна система): Центральний банк США регулює три механізми валютної політики: операції на відкритому ринку (open market operations) , облікову ставку (the discount rate) і резервні вимоги (reserve requirements) . Рада керівників Федеральної резервної системи відповідальна за облікову ставку і резервні вимоги. Федеральний Комітет відкритого ринку відповідає за операції на відкритому ринку.
Використовуючи ці три інструменти, ФРС впливає на об'єм засобів, які депозитарні установи тримають у Федеральному резервному банку і, таким чином, міняється процентна ставка за короткостроковими кредитами (the federal funds rate).

.

Фундаментальні чинники що впливають на долар США →


Регіональна світова валюта

Створений недавно як регіональна валюта євро встиг увійти до золотовалютних резервів багатьох нєєвросоюзних країн, у тому числі і Росії. І його частка в цих резервах росте. В кінці червня в Москві пройшла Конференція-виставка «Валютна політика Росії і євро: актуальні питання курсової політики». Пропонуємо читачам статтю, підготовлену на основі виступу представника Європейського центрального банку в Росії Бориса Кириловича Кисельовського (Франція).

Євро і глобалізація

Регіональна світова валюта →


Торгові системи NASDAQ

NASDAQ Stock Market - найбільший ринок акцій в світі. На нім представлено більше 5500 компаній. Щодня продається і купується більше 1 млрд. акцій. Використання просунутих комп'ютерних і телекомунікаційних технологій дозволяє мільйонам інвесторів вести автоматичне спостереження за ринком, здійснювати трансакції і отримувати торгові звіти в реальному часі зі всіх куточків земної кулі.

Сервіс і послуги

Для здійснення всіх функцій на NASDAQ Stock Market є різне технічне і сервісне обслуговування. Його призначення - забезпечити учасників ринку всіма необхідними умовами для виконання трансакцій, аналізу і звіту про проведені операції, отримання інформації і зв'язку з іншими ринками.

Торгові системи NASDAQ →


Федеральний резерв Його походження історія і стратегія

Правда про Федеральний резерв.

Мало хто знає, як виник Федеральний резерв і яке його походження. Наше ігнорування економіки і історії є надійним захистом для дійсних власників ФРС. Звернемося до історії.

Федеральний резерв Його походження історія і стратегія →


ММВБ – ринковий символ нової Росії

В січні 2002 року виконалося 10 років з дня підстави Московської міжбанківської валютної біржі (ММВБ). За цей час біржа стала одним з центральних фінансових інститутів і символів ринкової економіки нової Росії. Барометром економічних реформ, що проводяться в Росії, є курс національної валюти, визначуваний за наслідками біржових торгів на ММВБ. З ім'ям ММВБ нерозривно пов'язана історія становлення російського фінансового ринку. Генеральний директор ММВБ Олександр Захаров розповідає кореспондентові «ВС» про те, як розвивалася і продовжує розвиватися біржа.

Сергій Хорошев: Олександр Володимирович, які з проектів біржі за останній час, на Ваш погляд, можна вважати найбільш вдалими?

ММВБ – ринковий символ нової Росії →


Спекулянт Країни Рад

В наші дні, коли валютний ділінг є в тому, що кожному поважає себе кредитній установі, що володіє відповідною ліцензією ЦБ, важко уявити собі, що яких-небудь двадцять з невеликим років назад всього декілька молодих людей, випускників фінансового інституту, в жахливих по наших часах умовах, за допомогою примітивної апаратури цілком професійно і по-капіталістічеські заробляли вільноконвертовану валюту для величезної держави. Про ту «героїчну епоху» і про проблеми сьогоднішніх розповідає кореспондентові «ВС» член правління, директор казначейства банку МФК Едуард Миколайович Королев, що стояв біля витоків валютного ділінга в Радянському Союзі.

«Сергій Фадєєв»: Розкажіть, будь ласка, хто, де, як і з якою метою займався за радянських часів валютними спекуляціями? Який був тоді механізм торгів валютою? Епізодично або постійно проводилися подібні операції? Чи була прибутковість їх неодмінною умовою?

Спекулянт Країни Рад →


Остання наддержава в борговій петлі

Жарким літнім днем в Римі зібралися депутати парламенту, економісти, діячі церкви і цивільних організацій - більше ста чоловік. Виступав перед ними відомий американський економіст Ліндон Ларуш. Він переконливо говорив про повне банкрутство нинішньої валютний-грошової системи і запропонував провести нову Бреттон-вуд-ськую конференцію. Встановлення нової глобальної валютної системи, на думку Ларуша, створить передумови для світового економічного оздоровлення. Зокрема, через випуск довгострокових нізкодоходних кредитних зобов'язань, призначених для широкомасштабних інвестиційних проектів. Один з таких проектів, запропонований Ларушем, - створення Євроазіатського моста.

Ліндон Ларуш був головним доповідачем і на інших конференціях. З повною підставою можна стверджувати, що сьогодні він - один з найбільш затребуваних політиків на планеті. Аналітики Р. Фримэн (Richard Freeman) і Дж, Хефле (John Hoefle) підготували публікацію для видаваного Л. Ларушем хворіючи Executive Intelligence Review1, в якій дають жорстку картину економіки США, міцно затягнутою борговою петлею, і доводять, що епіцентром глобальної системної кризи є Сполучені Штати, "остання наддержава" і "імпортер останньої інстанції" з решти всього світу. Переклад статті "ВС" публікує з відома авторів і Л. Ларуша.

Остання наддержава в борговій петлі →