Архів рубрики 'валюта'

ФРС і Центральні Банки

Федеральна резервна система США - Центральна банківська система США, створена згідно закону про федеральну резервну систему від 23 грудня 1913 р. З часом ФРС перетворилася на одну з найбільш могутніх банківських систем миру. Цілями утворення ФРС були: створення здорового економічного клімату в країні, підтримка і контроль за діяльністю банків.

Центральний банк - первинна валютна влада країни. Центральний банк наділений правом
- монопольній емісії платіжних засобів;
- регулювання грошового звернення, кредиту, валютного курсу;
- зберігання офіційних золото-валютних резервів країни.
Центральний банк контролює діяльність інших банків і фінансово-кредитних інститутів і виконує по відношенню до ним роль банку, що видає позики і що зберігає резерви.

ФРС і Центральні Банки →


Про ринок валютних форвардів

На ринку форвардів використовуються два інструменти: необоротні форвардні операції (forward outright deals) і мінові операції, або свопи
(swaps).

Мінова операція є нетиповим інструментом валютної торгівлі, оскільки вона складається з двох операцій, або стадій (legs). Решта всіх операцій на валютному ринку відбувається в одну стадію. У своєму справжньому вигляді своп є комбінацією операції на ринку наявної валюти і форвардної необоротної операції (ФНС). Як правило, на ринку виконуються тільки операції за готівку. Тому, хоча ф'ючерсні валютні контракти і є особливим видом ФНС, вони розглядаються окремо.

Відповідно до даними, опублікованими Банком для міжнародних угод, сектор форвардних операцій займав в 1998 г
57% валютного ринку (див. мал. 3.1.). У перерахунку на американські долари із загального щоденного обороту валютного ринку в 1.49 трильйона доларів ринку форвардів припадає на частку 900 млрд. доларів.

Про ринок валютних форвардів →


Трендовиє і діапазонні валюти

Весь ринок Форекс загалом розвиває тренди більш ніж весь фондовий ринок. Чому? Фондовий ринок, який насправді є ринком багатьох окремих акцій, приводиться в рух мікро-дінамікой конкретних компаній. Ринок Форекс, з іншого боку, рухомий макроекономічними тенденціями, для яких іноді можуть потрібно роки, перш ніж вони втратять значення. Ці тенденції краще всього виявляються через основні валютні пари і блок товарних валют. У даній статті ми розглянемо ці тенденції, досліджуючи, де і чому вони відбуваються. Потім ми також розглянемо, які типи валютних пар пропонують кращі можливості для діапазонної торгівлі.

Основні пари
Є тільки чотири основні валютні пари на ринку Форекс, які дозволяють достатньо легко слідувати за ринком. Ось ці пари:

про EURUSD - Євро / долар США
про USDJPY - долар США / японська ієна
про GBPUSD - британський фунт / долар США
про USDCHF - долар США / швейцарський франк

Трендовиє і діапазонні валюти →


Основні валюти

До основних валют относянся:

 • долар США - є основною світовою валютою,
 • Євро - був задуманий як провідна валюта для утворення обмінних курсів за типом американською,
 • Японська йена - стоїть на третьому місці серед найбільш поширених на світовому ринку валют,
 • Британський фунт - до кінця другої світової війни фунт залишався світовою опорною валютою
 • Швейцарський франк - є валютою єдиній з провідних європейських держав, яке не входить ні в Європейський валютний союз, ні в число країн «Великої сімки».

Долар США

Американський долар є основною світовою валютою. Решта всіх валют зазвичай оцінюється за допомогою долара. В умовах міжнародної економічної і політичної нестабільності долар США - це головна самодостатня валюта, що було зокрема доведене під час Південно-азіатської кризи 1997-1998 рр.

Основні валюти →


Торгівля валютою

Торгівля валютою - вельми привабливий бізнес як для корпорацій, так і для трейдерів-індивідуалів, що заробляють гроші на "Форексе", - специфічного різновиду фінансового ринку, призначеного для такої торгівлі. В порівнянні з іншими секторами світової фінансової системи, цей ринок володіє такими
особливостями як:

 • · здатність швидко реагувати на дію численних і постійно змінних зовнішніх чинників;
 • · доступність для всіх трейдерів, що працюють з основними валютами;
 • · гарантованість якості і ліквідності основних валют;
 • · підвищена увага до окремих валют;
 • · цілодобове функціонування, що дозволяє трейдерам працювати поза звичайним робочим часом або під час національних свят в їх країнах, використовуючи зарубіжні ринки, що працюють в цей час, і
 • · виключно висока прибутковість в порівнянні з іншими фінансовими ринками.

Джерело: fxguild.info


Ринок наявної валюти

Торгівля наявною валютою є найбільш популярним у всьому світі інструментом валютних операцій, складаючи 37% загального торгового об'єму.
Швидко працюючий ринок наявної валюти (РНВ) - для розторопних трейдерів, оскільки йому властиві високі волатільность і швидка прибутковість (так само як і збитковість). Операція на РНВ полягає в підписанні двостороннього контракту, по якому одна із сторін передає певну кількість даної валюти в обмін на отримання від іншої сторони обумовленої кількості іншої валюти, обчисленої виходячи з узгодженого обмінного курсу, протягом двох робочих днів з дня укладення оборудки. Виключенням є канадський долар, передача якого відбувається на наступний робочий день.

Назва «Наявна валюта» не означає, що валютна операція обов'язково відбувається в день укладення оборудки. Валютні операції, що вимагають передачі валюти того ж дня називається операціями за готівку (cash transactions). Дводенний термін для передачі валюти був встановлений задовго до технологічних проривів в області комунікацій.

Цей термін був необхідний для вироблення договірними сторонами всіх деталей операції. Будучи здійсненими в технологічному відношенні, сучасні ринки не знайшли можливим зменшити час, відведений для розрахунків. До цих пір трапляються помилки виконавців, яких необхідно врахувати до закінчення розрахунку. При передачі валюти за невірною адресою застосовуються штрафні санкції.

З погляду об'єму операцій, валюта у всьому світі торгується в основному за американські долари, оскільки останній є опорною валютою. Іншими основними валютами є євро, далі слідують японська ієна, британський фунт і швейцарський франк. Іншими валютами, що займають значний за розмірами сектор на РНВ, є канадський долар і австралійський долар. Крім того, помітною є на нім частка валютних кросів, не доларового інструменту, при використанні якого іноземні валюти оцінюються в інших валютах, наприклад євро - в японських ієнах.

Ринок наявної валюти →


Історичні відомості про торгівлю валютою

Торгівля валютою має багатовікову історію, яка сходить до часів Стародавнього Сходу, а в період середньовіччя, коли виниклі міжнародні банки стали застосовувати обмінні платіжні засоби, дійсні для пред'явлення третім особам, що сприяло підвищенню гнучкості і зростанню числа валютних угод, що укладалися, валютний ринок почав остаточно формуватися.
Сучасний ринок валют, для якого характерні періоди зростання волатільності цін і їх відносної стабільності, що періодично змінюють один одного, склався в двадцятому сторіччі. До середини
30-х років Лондон був провідним центром валютної торгівлі, а британський фунт був валютою для розрахунків і створення валютних резервів.

Оскільки у той час валютою торгували за допомогою телексів або по телеграфу, британський фунт мав загальноприйняту назву «cable» (телеграма). У 1930 р. в Швейцарії, в Базелі, був заснований банк для міжнародних розрахунків, покликаний спостерігати за фінансовою діяльністю нових незалежних держав, що виникли після першої світової війни, і подавати валютну підтримку країнам, що зазнають тимчасові бюджетні або платіжні труднощі.
Після другої світової війни, коли економіка Великобританії була зруйнована, а Сполучені Штати були єдиною країною, що не постраждала економічно від війни, долар США став основною валютою на земній кулі. В даний час валюти всього світу оцінюються в основному за допомогою американського долара.

Основними віхами подальшого розвитку «Форекса» за останні десятиліття з'явилися
· підписання Бреттон-вудсськіх угод;
· створення Міжнародного валютного фонду (МВФ);
· виникнення ринку валют з вільно плаваючим курсом;
· утворення валютних резервів;
· створення Європейського валютного союзу і Фонду європейської валютної співпраці.
Бреттон-вудсськіє угоди були підписані в 1944 р. Сполученими Штатами, Великобританією і Францією, які домовилися про заходи по забезпеченню стабільності валют, зокрема за допомогою урядового контролю за валютними цінами. Для досягнення цього було визнано необхідним здійснити штучну прив'язку валютних цін (pegging) і утворення Міжнародного валютного фонду (МВФ).
Відповідно до Бреттон-вудськімі угодами основні торгові валюти були прив'язані до долара США при умові, що допускатиметься зміна їх вартості в ту або іншу сторону не більше ніж на один відсоток по відношенню до долара. При виході за ці межі, названі позиціями інтервенції, відповідний центральний банк повинен здійснити покупку або продаж своєї валюти, щоб повернути її вартість в межі встановленого коридору. У свою чергу, долар США був прив'язаний до вартості золота з розрахунку 35 доларів за унцію. Таким чином, долар США перетворився на світову резервну валюту.
На МВФ були покладені проведення взаємних консультацій на користь підтримки системи покупки і продажу валют, що стабільно діяла, з тим, щоб розрахунки в іноземній валюті могли здійснюватися між країнами в час і без ускладнень.
МВФ виділяє кредити країнам-членам фонду, що зазнають труднощі з виконанням фінансових зобов'язань по відношенню до інших членів МВФ, за умови, що країни, що кредитуються, проводять економічні реформи для вирішення наявних проблем на користь як своїх власних, так і всіх членів фонду. В цілому, основними завданнями МВФ є
· сприяти міжнародній співпраці шляхом створення для його членів необхідних умов для взаємних консультацій і взаємодії з проблем, що відносяться до міжнародної фінансової діяльності;
· сприяти розвитку міжнародної торгівлі і вносити за допомогою цього свій внесок до підвищення рівня зайнятості збільшення реальних доходів населення країн-членів фонду;
· сприяти підтримці стабільності курсів і виконання валютних угод і перешкоджати недобросовісному знеціненню валют;
· розвивати багатобічну систему міжнародних платежів і знаходити способи усунення валютних обмежень, що перешкоджають зростанню міжнародної торгівлі;
· забезпечувати доступність фінансових ресурсів для членів фонду на тимчасовій основі і за наявності відповідних гарантій з тим, щоб дати цим країнам можливість виконувати платіжні зобов'язання, не вдаючись до заходів, шкідливих для національної економіки і міжнародної безпеки.
Для виконання цих цілей МВФ використовує такі інструменти як резервні транші, що дозволяють країнам використовувати резерви з їх власних членських квот при настанні термінів платежів, кредитні лінії і угоди типу stand-by.
Кредитні лінії і stand-by - угоди є стандартними формами позик МВФ, на відміну від таких як компенсаційна фінансова підтримка, яка призначена для розширення фінансової допомоги країнам з тимчасовими проблемами, обумовленими зменшенням об'єму експорту; поповнення резервних запасів, призначене для допомоги в накопиченні первинних товарних ресурсів в цілях забезпечення стабільності цін на особливі групи товарів, і розширена підтримка для надання допомоги країнам, що зазнають фінансові труднощі, яка за розміром або тривалістю перевершує об'єм інших видів допомоги.
Починаючи з 1978 р., МВФ офіційно санкціонував плаваючий курс валют. Це означає, що даною валютою може торгувати будь-який охочий, її ціна визначається як функція поточного попиту і пропозиції на ринку, а особливі позиції інтервенції, що вимагають постійного контролю, відсутні. Зрозуміло, Федеральна резервна система США періодично здійснює інтервенції для коректування вартості долара, але при цьому більш немає яких-небудь наперед встановлених особливих рівнів. Природно, що на плаваючі валюти існує найбільш високий попит.
Для населення і корпорацій засобом захисту інвестицій в період економічної або політичної нестабільності є валютні резерви, необхідні для міжнародних операцій. Відразу ж після другої світової війни світовою резервною валютою був долар США. В даний час існують інші резервні валюти - євро і японська ієна. Портфель резервних валют може мінятися залежно від конкретного міжнародного стану, наприклад, портфель може включати швейцарський франк.
Створення Європейського союзу (ЄС) з'явилося результатом ряду тривалих і постійних післявоєнних зусиль по встановленню тіснішого економічного співробітництва між європейськими капіталістичними країнами. Офіційними цілями утворення ЄС було поліпшення внутрішньоєвропейського економічного співробітництва, створення регіональних областей фінансової стабільності і виконання функцій
«полюси стабільності на світових фінансових ринках». Перші кроки в цьому напрямі були зроблені в 1950 р., коли був створений Європейський платіжний союз з метою заохочення внутрішньоєвропейських угод про міжнародні торгові операції. Завданням цієї організації було сприяння внутрішньоєвропейській торгівлі в цілому і усунення обмежень на торгівлю, зокрема, вугіллям і сирою сталлю.
У 1957 р. Римським договором був утворений Європейський економічний союз (ЕЕС) з тими ж учасниками, що і Європейська комісія з вугілля і сталі. Статутними цілями ЕЕС була ліквідація митних зборів і будь-яких інших бар'єрів на шляхи фінансових потоків, надання послуг і переміщення людей між країнами-членами союзу. На зовнішніх межах ЕЕС була одночасно почата установка загальних тарифних бар'єрів.
Європейський Союз складається з наступних чотирьох виконавських і законодавчих органів.
1. Європейська Комісія - виконавський орган по здійсненню і контролю дотримання загальної політики. Оскільки вона не має в своєму розпорядженні власного контрольного апарату, ця комісія вимушена вважатися при перевірці здійснення політики Союзу на місцеві уряди. У її складі 23 відділи, таких як по зовнішній політиці, питанням конкуренції і сільського господарства. Кожна країна обирає своїх представників в комісії на чотирилітній термін. Комісія працює в Брюсселі і складається з 17 членів.
2. Рада Міністрів. Ухвалює основні політичні рішення. Включає представників 12 країн-членів ЄС. Очолюється протягом 6 місяців кожним з його членів по черзі в алфавітному порядку. Засідання Ради Міністрів відбуваються в Брюсселі або в столиці країни, представник якої є зараз головою.
3. Європейський парламент. Розглядає і ухвалює законодавчі рішення і володіє повноваженнями для ухвалення або відхилення пропозицій з питань бюджету. Складається з 518 вибраних депутатів. Знаходиться в Люксембурзі, але засідання відбуваються в Страсбурзі або Брюсселі.
4. Європейський суд. Ухвалює рішення із спірних питань між ЄС і країнами - членами. Складається з 13 членів і знаходиться в Люксембурзі.
У 1963 р. був підписаний договір про співпрацю між Францією і ФРН. Цей договір мав на меті не тільки покласти край сторіччям озброєного протистояння, але і встановити післявоєнну згоду між двома традиційними супротивниками. Договором було обумовлено, що Західна Німеччина в період холодної війни дістане можливість економічного розвитку, а Франція, як центр дипломатичних ініціатив, візьме на себе політичне лідерство. Умови договору зі всією очевидністю відповідали обстановці, яка визначалася очікуванням тривалого і постійного періоду холодної війни і розколом Німеччини.
Конференція розділів держав в 1969 р. визначила цілі створення валютного союзу в рамках Європейського Союзу. Передбачалося, що ця мета буде досягнута до 1980 р., коли в Європі планувалося ввести загальну валюту екю (ECU). Причиною ухвалення рішення про загальну валюту було прагнення стимулювати внутрішньоєвропейську торгівлю і добитися злиття економік країн-членів ЄС для успішного протистояння конкуренції з боку США і Японії.
У 1978 р. дев'ять членів ЄС прийняли ще один план забезпечення стабільності - шляхом створення європейської валютної системи. Практично нова система почала діяти в 1979 р. Сім країн стали її повноправними членами - ФРН, Франція, Нідерланди, Бельгія, Люксембург, Данія і Ірландія. Великобританія у всіх цих угодах не брала участь, а Італія приєдналася до них на особливих умовах. У 1981 р. до них приєдналася Греція, а в 1986 р. - Іспанія і Португалія. У 1990 р. Великобританія приєдналася до договору про механізм валютного ціноутворення.
Європейський фонд валютної співпраці був утворений для управління кредитною діяльністю європейської валютної системи. Для підвищення привабливості екю країнам, що мають в своєму розпорядженні найбільші запаси валюти в екю або що здійснює платежі по позиках в об'ємах, що перевищують такі запаси, нараховувалися відсотки на вказану різницю і навпаки. Розмір відсотків визначався як зважена середня облікових ставок всіх членів європейської валютної системи.
У 1998 р. як загальноєвропейська валюта був введений євро. Нижче приведені обмінні курси валют 11 європейських країн, учасників угоди, щодо Євро (EUR).
Ці курси були запропоновані комісією і схвалені комітетом міністрів фінансів Євросоюзу 31 грудня 1998 р. перед введенням в обіг євро опівночі 1 січня 1999 р. Фактично початком звернення євро був понеділок 4 січня 1999 р. Обмінні курси мали такий вигляд (BEF - бельгійський франк; DEM - німецька марка; ESP - іспанська песета; IEP - ірландський фунт; FRF - французький франк; ITL - італійська ліра; LUF - люксембурзький франк; NLG - нідерландський гульден; ATS - австрійський шилінг; РОТІ - португальський ескудо; FIM - фінська марка):
1 EUR = 40.3399 BEF 1 EUR =1.95583 DEM
1 EUR = 166.386 ESP 1 EUR = 6.55957 FRF
1 EUR = 0.787564 IEP 1 EUR = 1936.27 ITL
1 EUR = 40.3399 LUF 1 EUR = 2.20371NLG
1 EUR = 13.7603 ATS 1 EUR = 200.482 РОТІ
1 EUR = 5.94573 FIM
Євро був випущений у вигляді банкнот номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 200 і
500 одиниць і монет номіналом 1 і 2 євро і 50, 20,10, 5, 2 і 1 цент.

Джерело: fxguild.info


Чинники зростання валютної торгівлі

Торгівля валютою є зазвичай децентралізованою, за винятком валютних ф'ючерсів і опціонів. Істотне зростання об'єму валютної торгівлі відбулося після того, як було дозволено встановлювати плаваючий курс валют щодо один одного. Якщо денний оборот на валютному ринку в 1977 р. складав 5 млрд. доларів США, то до 1987 р. він виріс до 600 млрд., а у вересні 1992 р. досяг відмітки в 1 трильйон і стабілізувався до 2000 р. на рівні близько 1,5 трильйонів доларів. Це значне зростання обумовлене основними чинниками, розглянутими нижче.Волатильность
На валютному ринку волатільность валюти є головним чинником, сприяючим зростанню торгових об'ємів. Зрозуміло, волатільность не є обов'язковою умовою здійснення торгівлі. Проте єдиним інструментом, що забезпечують прибутковість в умовах низької волатільності, є опціони.
Інтернаціоналізація економіки
Зробила значний вплив на розміри облікових ставок. Економіки країн стали набагато більш взаємозалежними, що загострило необхідність зміни облікових ставок. Облікові ставки постійно змінюються, відображаючи зростання економіки, а відмінність в облікових ставках істотно впливає на величину обмінних курсів.
Інтернаціоналізація бізнесу
Протягом останніх десятиліть в діловому світі посилилася конкуренція, викликавши повсюдну боротьбу за розширення ринків і пошук дешевшої сировини і робочої сили.
Інтенсивність економічної інтернаціоналізації значно зросла в 90-х роках із-за краху комунізму в Європі, а також коливань економічних і фінансових криз в Південно-східній Азії і Південній Америці. Ці зміни зробили позитивний вплив на зростання валютної торгівлі, оскільки до неї додався новий вигляд операцій.
Зростання корпоративних інтересів
Успішна діяльність у сфері виробництва і сервісу за кордоном може зійти нанівець, в сенсі отримання прибули, за невигідних умов обміну валюти і навпаки - адекватний характер обмінних курсів може стимулювати сумісні міжнародні почини в цих областях.
Грамотне здійснення валютної торгівлі в цілому позитивно впливає на норми прибули. Тому прибуток на валютному ринку за останні десятиліття виріс. Багато корпорацій використовують валюту не тільки для страховки, але і для капіталізації, використовуючи можливості
що існують виключно на валютному ринку.
Зростання кваліфікації трейдерів
Розвиток комп'ютерних технологій, програмного забезпечення і телекомунікацій, а також збільшений досвід привели до підвищення рівня кваліфікації трейдерів. Це, у свою чергу, підвищило переконаність трейдерів в їх здатності отримувати прибуток і зменшувати ризик при проведенні операцій. Тому зростання торгової кваліфікації привело до зростання об'єму торгівлі.
Розвиток телекомунікацій
Введення в дію в 80-х роках автоматизованих ділінгових систем, а також систем, що погоджують, на початку і торгівлі по Інтернету в кінці 90-х років повністю змінили відомі способи торгівлі валютою. Ділінговиє системи - це онлайнові комп'ютерні системи, які об'єднали банки в єдину мережу, а системи, що погоджують, стали електронними брокерами. Ділінговиє системи надійні і набагато більш оперативні, що дозволяє трейдерам здійснювати більше число одночасних операцій. Крім того, вони безпечніші, оскільки трейдери можуть спостерігати за виконуваними операціями. Завдяки їх надійності, швидкості і безпеці ділінговиє системи зіграли основну роль в розширенні валютного бізнесу.
Розвиток комп'ютерних технологій і програмування
Застосування комп'ютерів грає важливу роль на багатьох етапах здійснення валютного бізнесу. На додаток до ділінговим систем, що погоджують системи сполучають одночасно всіх трейдерів по всьому світу, створюючи електронний брокерський ринок. Нові офісні системи, забезпечуючи повний бухгалтерський облік, заповнення ордерів, підтримуючи діловодство і процедури зниження ризику, виправдовують витрати на їх придбання. Сучасні програмні продукти дають можливість генерувати всі типи графіків, доповнюють їх науково обгрунтованими технічними індикаторами і озброюють ними трейдера для довготривалого використання за відносно невелику плату.

Джерело: fxguild.info


Системи торгівлі валютою

До основних систем торгівлі валютою відносяться:

 1. Торгівля через брокерів
 2. Прямої ділінг
 3. Ділінговиє системи
 4. системи

, що Погоджують

Торгівля через брокерів

 1. Брокери на валютному ринку, на відміну від брокерів на товарному, не відкривають власних позицій, а лише обслуговують банки. Їх роллю є:
 2. звести покупця з продавцем на ринку;
 3. оптимізувати ціну, оголошену клієнтам, і
 4. оперативно, точно і чесно здійснити заявку трейдера.

Більшість валютних брокерів веде бізнес по телефону. Телефонні лінії між брокерами і банками є виділеними, або прямими, і встановлюються зазвичай брокером безкоштовно. Валютна брокерська фірма має прямі лінії зв'язку з банками по всьому світу. Більшість валютних операцій здійснюються за системою «відкритої трибуни» (open box system), що є мікрофоном, що стоїть перед брокером, постійно транслює все, що він або вона говорить, по прямій телефонній лінії на робоче місце банку, що служить. Завдяки цьому всі банки можуть дізнаватися про всі виконувані операції.
Завдяки тій же системі відкритої трибуни трейдер в змозі дізнаватися про оголошені ціни, про покупки і продажі і за якими цінами вони проведені. Що трейдер дізнатися не може - це об'ємах покупок і продажів і найменуваннях банків, що оголосили ціни. Ціни є анонімними. Анонімність банків, торгуючих на ринку, забезпечує ефективність ринку, оскільки всі банки беруть участь в торгівлі в рівних умовах.

Системи торгівлі валютою →


Торгівля на кросс-курсах

Торгівля основними валютними парами, ніби GBP/ USD, USD/JPY або пізніше EUR/USD були стандартними способами спекуляції на ринку Форекс. Проте, із збільшеною ліквідністю ринку Форекс в цілому, валютні кросс-курси стали все більш і більш популярним торговим інструментом. Проте, навіть загартовані трейдери іноді дивляться на кросс-курси з сумішшю цікавості і трепету, оскільки кросс-курси вимагають здібності думати поза рамками американського долара.

Як трейдер я завжди прагнув розширювати свої горизонти, і коли я почав торгувати на валютних ринках, я почав як все з основних валютних пар. Оскільки час йшов, я прагнув розширювати свої торгові можливості і став дивитися на кросс-курси. Кросс-курси представили свої власні унікальні можливості і спочатку здавалися безладними і мінливими. Але з часом я навчився торгувати кожним кросс-курсом окремо, використовуючи як технічний, так і фундаментальний аналіз.

Що із себе вдають кросс-курси
Кросс-курси валют - це комбінація двох різних валют без участі американського долара. Прикладами кросс-курсов валют є пари GBP/JPY або AUD/ NZD. Оскільки мир валютної торгівлі набагато більший, ніж 7, що базуються на американському доларі, основних ва- лютних пара, використання кросс-курсов як життєздатні торгові інструменти подібно до відкриття вікна в інший світ можливостей.

Торгівля на кросс-курсах →