Архів рубрики 'Теорія'

Золоті правила торгівлі

· Рахуйте Свій Спред. Знайте Напрям.

· Торгуйте За Правилами, Не По Виключеннях

· Сторонитеся Акцій З Низьким Об'ємом

Золоті правила торгівлі →


Помилки трейдера при фундаментальному аналізі

В арсеналі фундаментального аналізу є різні методики розрахунку справедливої вартості товару. Пізніше ми розглянемо варіант визначення справедливої вартості різних валют з використанням паритету купівельної спроможності.
У цьому особлива цінність фундаментального аналізу, оскільки, порівнюючи отриману оцінку справедливої вартості і ринкової ціни, ми можемо зробити висновок про те, переоцінений або недооцінений цей товар. А значить, можемо отримати обгрунтоване уявлення про те, чому необхідно купувати або продавати і до яких меж може змінитися ціна.

Перш ніж перейти до основ фундаментального аналізу на валютному і фондовому ринках, порівняємо його з аналізом технічним.

Якщо за допомогою технічного аналізу ви виявляєте напрям ринкового тренда (тренд, тенденція - напрям руху ринкової ціни) - висхідний бичачий, низхідний ведмежий або нейтральний, то фундаментальний аналіз пояснює причини виникнення і існування тренда. Причому йдеться як про короткострокові коливання цін, так і довгострокових.

Наприклад, коли після оголошення про зростання ВВП в США починає рости американський долар, те розуміння причини такої реакції долара на зростання ВВП буде сферою застосування фундаментального аналізу.

Уявіть собі повітряну кулю, яка парить в небі.
Які шанси пасажирів цієї кулі на прибуття з Парижа до Москви, якщо вони не знають повітряних течій (я вже не говорю про незнання прийомів управління повітряною кулею) і інших природних явищ? Так само і багато трейдерів валютного, фондового і товарного ринків намагаються торгувати, абсолютно не розбираючись в законах того «повітряного простору», в якому вони працюють.

Так, технічний аналіз розкриває багато невідомих, особливо ті, які хочуть приховати інші учасники ринку, наприклад інсайдери. А ще більше теханаліз допомагає визначити вдалий момент і ціну для здійснення операції.
Адже технічний аналіз заснований на простій гіпотезі: ринкові ціни враховують повністю всю інформацію, знання, дії і навіть бажання всіх учасників ринку, відображаючи їх в своїй динаміці. В результаті і ціна, і об'єм включають кожну операцію, здійснену багатотисячною армією трейдерів.

Проте ринок практично завжди помиляється, як і трейдери. Ціни весь час або завищені, або занижені, тобто вище або нижче за їх справедливий рівень. В умовах непередбачуваного і майже ринку, що завжди помиляється, легше піддатися впливу помилкових сигналів технічного аналізу, якщо не користуватися послугами фундаментального аналізу.
Отже, головним завданням технічного аналізу є дослідження поточного стану ринку - визначення тенденції, що очолює зараз, а також ключових цінових рівнів для якнайкращого укладення оборудок.


Чим торгують на Форекс валюта яку тут використовують

Кожний з нас починаючи роботу на Форекс повинен спочатку освоїти декілька понять. Перше і напевно головне з них, що ж таке валюта? Валюта - це будь-які гроші, які використовуються в певний період часу для розрахунку в міжнародних відносинах, і є міжнародним платіжним засобом.
На ринку, про який ми з вами говоримо, валюта є головним і єдиним товаром, і окрім цього ще і засобом платежів. Виходячи з визначення, що Форекс - це валютний ринок, то виходить, що на нім торгують всіма існуючими валютами.

Але відразу вас розчаруємо, насправді, тут активно торгують всього біля 10 валют, в теж час дія інші не виходить за рамки їх країн. Це пояснюється тим, що більшість з існуючих національних грошових систем не є стабільними і стійкими.
Такий процес як інфляція, приводить до знецінення національних грошей, а це у свою чергу приводить до слабкості їх валюти. Саме через це валюти більшості країн не стають визнаними міжнародно і не виступають в ролі надійного платіжного інструменту.

При торгівлі на Форекс ви зможете використовувати тільки нижче приведені валюти, так що врахуйте, імен їх коливання зможуть вас зробити багатим, або ж навпроти банкротом:

USD - долар США

EUR - Євро єдина європейська валюта

GBP - Англійський фунт стерлінгів

CHF - Швейцарський франк

JPY - Японська йена

CAD - Канадський долар

AUD - Австралійський долар

NZD - Новозеландський долар


Типи акцій

Щодня ми бачимо зростання популярності акцій серед населення. Люди все частіше вибирають акції, як фінансовий інструмент для накопичення і примноження грошей. У чому ж головна особливість акцій, і які типи акцій існують на даний момент?

Акція - це фінансовий інструмент (цінний папір), випущена (АТ) акціонерним суспільством без певного терміну звернення.

Компанія, що випустила акцію, - емітент, а сам процес випуску акції - емісія.

Утримувач акції має наступні має рацію:

право на пайову участь в акціонерному капіталі АТ;

право на отримання прибули у вигляді дивідендів;

право брати участь в управлінні діяльністю підприємства.

Типи акцій →


Приклади помилок фундаментального інвестора

Приведу класичний приклад того, який не повинен поступати фундаментальний аналітик.

Є фундаментальні аналітики, які при проведенні складного (при правильному застосуванні) DCF-аналізу для визначення справедливої вартості акції діють на очко.
Наприклад, виручка акціонерної компанії, що проводить пиво, стабільно росте впродовж останніх п'яти років в середньому на 30% в рік, і аналітик в своїй прогнозній моделі стверджує, що таке зростання продовжиться ще три роки і тільки тоді поступово почне знижуватися.
При цьому він мислить як класичний технічний аналітик, звертаючи увагу тільки на зміну самих цифр: було зростання, значить, він продовжиться ще якийсь час, але оскільки високі темпи зростання не можуть довго зберігатися, то через деякий час вони сповільняться. Проте життя може запропонувати набагато більше варіантів, чим пара цифр з минулого.
Можливо, вже досягнуті фізичні межі об'ємів споживання пива на душу населення в країні, де продає свій продукт аналізована компанія, або населення переорієнтовувалося на інші види напоїв, або дуже холодне літо привело до падіння продажів пива, або посилилася конкуренція на тлі погіршення якості вироблюваного даним підприємством пива, або. Завищені очікування темпів зростання ринку пива або переоцінка здатності компанії утримувати або нарощувати частку ринку виллється в покупку і установку нового устаткування і виробництво такої кількості пива, яке компанія не зможе продати.
Виникле перевиробництво у такому разі може привести до банкрутства компанію, а інвестора - до збитків. Бездумне проходження історичному ряду бездушних цифр без розуміння і аналізу причин їх зміни нагадує блукання сліпого кошеняти в лабіринті.

Фундаментальний аналіз зазвичай використовується інвесторами, що розраховують на реалізацію довгострокових стратегій, що заробляють на багаторічних тенденціях. Мета такого підходу - «осідлати» тренд, нехай навіть не на самому початку його виникнення, і «проїхатися» на нім якомога довше. Погодитеся, приємно купити товар, який всі продають, і запрацювати цілу купу грошей.
Це саме та ситуація, коли з кожного інвестора в натовпі, що йде як стадо баранів по стежці старого ринкового тренда, по копійці - вам стан.

Втім, не потрібно думати, що сфера застосування фундаментального аналізу обмежена віддаленим майбутнім. Так, реакція котирувань на новині фундаментального характеру (наприклад, про зайнятість в несільськогосподарському секторі в США) також буває вельми бурхливою.

Довгострокові тенденції на валютному ринку засновані головним чином на відмінностях в темпах зростання національних економік, що породжують різницю процентних ставок і торгових балансів, хоча не виключені і політичні рішення при проведенні цілеспрямованої політики ослаблення або посилення національної валюти.
Так, Росія традиційно відповідає зниженням курсу рубля на падіння світових цін на нафту, навіть якщо прямої загрози торговому балансу і темпам зростання ВВП немає. Просто таким чином російський уряд реагує на сильне експортне лобі. Аналогічну політику проводять експортно орієнтована Японія і Китай. У США другої половини 1990-х рр.
впливовішим виявилося лобі імпортерів і фінансистів, зацікавлених в сильному доларі. Як результат на державному рівні підтримувалася політика силь-ного долара (strong dollar policy), не дивлячись на значне погіршення фінансового стану експортерів, багато з яких з початком ледве помітної економічної кризи в 2001 р. збанкрутіли.


Фундаментальний підхід в макроекономіці

Досвідчений мисливець може передбачити поведінку тварини, вивчаючи поведінку звірій не один рік. Так само і досвідчений трейдер. Він не стільки прогнозує поведінку ціни, скільки ЧЕКАЄ потрібної йому поведінки, засновувавши свої очікування на знанні, чому ціна міняється.
Основою такого знання виступає уміння визначити справедливу вартість, а також розуміння психології ринку. І якщо математичним віддзеркаленням психології є технічний аналіз, то справедливу вартість, як правило, визначають методами фундаментального аналізу.

Адже як було б легко торгувати, користуючись одним лише знанням технічного аналізу. Так, технічний аналіз може допомогти відрізнити «добро від зла». Але саме допомогти, тобто дати можливість точніше зрозуміти його. І точно так, як два розуми краще за одне, технічний аналіз краще використовувати разом з фундаментальним. Це два погляди на один предмет, доповнюючі, але не замінюючі один одного.

Відмінність поверхневої оцінки від фундаментальної аналогічно пошуку алмазу усередині грубого каменя, а не під позолоченою обманкою фарбованої пластмаси.

Фундаментальний аналіз вивчає закони руху цін з погляду впливу фундаментальних (макро- і мікроекономічних) чинників, таких як прибуток, собівартість, ВВП, інфляція, зайнятість.
І ціни більшості або навіть всіх товарів є об'єктами фундаментального аналізу: адже вони як мінімум впливають на інфляцію, а значить, процентні ставки і прибуток теж треба розглядати як фундаментальні чинники.

Фахівці Мінекономіки або Центрального банку проводять фундаментальний аналіз, щоб зрозуміти, як досягти стабільного економічного зростання, високої зайнятості і стабільного курсу національної валюти.

Фахівці економічних відділів і фінансові директори підприємств використовують фундаментальний аналіз для досягнення поставленої власниками мети (наприклад, максимізації прибули).

Банкіри за допомогою фундаментального аналізу оцінюють вірогідність своєчасного обслуговування узятих позичальниками кредитів.

Інвесторам і трейдерам фундаментальний аналіз необхідний для отримання цінових орієнтирів. Нам важливо знати, переоцінений або недооцінений товар, які його справедлива вартість (fair value) і цінові перспективи, які основні чинники впливають на зміни цін досліджуваних товарів.

Різні цілі проведення фундаментального аналізу породжують і різні, такі, що хоч і мають загальні риси, методики. Нижче ми зупинимося на найбільш затребуваною практикою інвестиційному завданню фундаментального аналізу - визначенні справедливої вартості валютних пар і акцій, а також причин її зміни.
Якщо вам вдасться освоїти рішення хоч би цього завдання фундаментального аналізу, то заробляти за допомогою техні-чеського аналізу стане лише справою техніки.


Фундаментальний аналіз ринку

Зі всієї безлічі способів роботи з ринками цінних паперів і валют виділяють три основних: інтуїтивний підхід, технічний аналіз и фундаментальний аналіз ринку .

Спершу розглянемо перший спосіб - фундаментальний аналіз.

Цей способь допомагає визначити рух цін на макроекономічному рівні, і визначити рух тренда в перспективе (тренд - напрям руху ціни), та варто відзначити, що для визначення точного моменту входу на ринок, його може не вистачити, і тоді используется технічний аналіз ринку .

(Технічний аналіз грунтується на тому, що ринкові ціни фактично отрадают бажання, і відповідно, дії всіх учасників ринку. В результаті оперуючи цінами і об'ємом торгів, можна визначати точні моменти входу на ринок.)

Інтуїтивний підхід до аналізу характерний для трейдерів, що починають, і не представляє професійного інтересу, оскільки не несе гарантованих результатів, при його використанні.

Школа фундаментального аналізу ринку з'явилася з розширенням пркладной економіки і за основу узяла принципи макроекономічного життя суспільства і її впливу на динаміку цін.

Наприклад, знання погоди в Середній Азії на поточний рік можуть допомогти розрахувати цього року об'єми виробництва рису і, відповідно зміна цін на рисові продукти в цей період.

Основна і найважливіша цель фундаментальних досліджень - створювати і визначати виникнення нових тенденцій руху ринків. Звідси ми можемо визначити призначення фундаментального аналізу і досліджень - це прогноз глобальних чинників і їх вплив на зміну цін на цінні папери або валюту.

Якщо Ви відносите себе до стратегічних інвесторів, будьте уважні, щоб не допустити основну помилку - не упуськацте із виду короткострокові дані, отримані шляхом технічних досліджень, і не грунтуйтеся виключно на результатах фундаментальних.


Взаємозвязок між фундаментальними чинниками і динамікою курсу обміну валют

До того, як ми опишемо цю залежність, давайте докладніше розберемо поняття фундаментальних чинників. Під ними прийнято розуміти індикатори макроекономічної ситуації (ВНП, ВВП, рівень зайнятості, національний дохід, рівень безробіття, грошова маса)

Окремо постараємося узагальнити зв'язок між людиною, підприємством і державою в контексті аналізу фондументальних чинників і їх значення в аналізі курсів обміну.

Основним завданням життєдіяльності будь-якої людини, так само як і держави або підприємства, з погляду економіки є задоволення потреб (від примітивних до розвинених).
У класичній літературі по економіці прийнято вважати, що метою діяльності підприємства, є виключно отримання прибули, варто відзначити, що всі існуючі підприємства, живуть своїм життям (якщо на них працює хоч би одна людина)

Наприклад, уявимо собі завод по виробництву або збірці автомобілів. Основою цього крупного виробництва є чітка взаємодія всіх конструкторів, плануючих нову модель автомобіля і відділу маркетингу, ринку, що постійно аналізує потреби. Споживачами продукту заводу явлюятся люди, а значить простого створення автомобіля недостатньо.
Саме тут і з'являється необхідність участі кожного співробітника заводу в створенні автомобіля. Причому до неконвєєрним виробництв це має ще більше відношення, ніж до конвєєрним.

Замінники грошових коштів, а так само самі гроші є невід'ємним атрибутом сучасного життя як людини, так і підприємства або держави. Ви розчаруєтеся, спробувавши ввести замість грошей який-небудь замінник в своїй сім'ї, яким необхідно буде розплачуватися за послуги і товари.
Ви швидко заметіті, що найактивніший член Вашої сім'ї отримуватиме цих “грошей” набагато більше інших, і з часом всі гроші це маленької своєрідної “держави” окажуться в одних руках. Він зможе жити як багач, і подавати милостиню, і виконувати свої обов'язки без грошей. В результаті гроша стануть бесмисленни.

Дивися так само:

Фундаментальний аналіз ринку


Чинники що впливають на форекс Перерахунок валют і інше

На сьогодні основними чинниками, які впливають на ізміненіє курсу валют на Форекс є стан економіки, різноманітні політичні і психологічні чинники, стан балансу платежів, і окрім цього рішення, які приймаються трейдерами на снованії аналізу існуючої ситуації.

Зміна відтоку і припливу капіталу між країнами є головним чинником, який впливає на зміни курсів и перерахунок валют на ринку. Додатково на коливання валют впливають: фундаментальні економічні сили (це інфляція і процентні ставки). Окрім цього, переконання в здатності уряду держави утримувати свою національну валюту позначається на її ціні.
Також уряд може своїми діями змінити курс валюти використовуючи для цього або контроль або інтервенцію. За допомогою контролю, можуть обмежити дії окремих громадян які можуть негативно вплинути на курс національної валюти (наприклад, пересилка грошей за межу).
В той же час інтервенція може приймати дві різноманітні форми: по-перше, це зміна процентних ставок, а по-друге активна покупка або продаж валюти, з метою ізміненія її вартості в потрібну сторону.

Будь-який з вище приведених чинників пожжет спровокувати різкий стрибок курсу будь-якої валюти і її перерахунок. І головним завдання тих, хто активно торгує на Форекс, якраз і є передбачити такі скачки, і отримати з цього максимальну користь.