Архів рубрики 'Тактики і стратегії'

Побудова системи з незалежних компонентів

Також, як в попередньому Бюлетені, ми продовжуємо розповідати про компоненти торгових систем. Проте перш ніж зробити це, необхідно запропонувати основну структуру, в рамках якої ми висловлюватимемо інформацію, що надається Вам.

Ми розглядаємо процес створення торгової системи також як Генрі Форд підходив до збірки автомобілів. Ми починаємо з взаємозамінних частин і крок за кроком об'єднуємо їх приблизно також, як це відбувається на складальній лінії.

Коли ми бачимо, що якийсь компонент системи дуже добре виконує якусь певну функцію, ми оформляємо його окремим блоком для того, щоб їм можна було скористатися тоді, коли потрібно буде виконати властиву йому специфічну функцію. Кожен компонент системи повинен бути ретельно перевірений, також повинна бути серйозно обгрунтована його здатність ефективно вирішувати покладену на нього задачу.

Побудова системи з незалежних компонентів →


Правила торгівлі забезпечать вам успіх

Сергій Пушинській, що проживає в Чікаго, працює брокером в американській фірмі Refco Group. На підставі багаторічної практики він розробив зведення торгових правил. Відвідавши минулим літом організований компанією CQG семінар в Москві, він поділився досвідом торгів зі всіма учасниками семінару.

1. Плануйте вашу торгівлю і торгуйте за планом.

Правила торгівлі забезпечать вам успіх →


Зберігаєте гроші в ощадній

Сьогодні курси світових валют міняються щомиті. Навіть у транспорті від пенсіонерів можна почути: «А євро-то сьогодні як рвонув проти долара, чули?» Не тільки на державному рівні, але і на рівні обивателя інтерес до курсу основних світових валют росте. Воно і зрозуміло, особливо якщо пригадати Індію і Пакистан в 1949 році.

Не винаходити велосипед

Зберігаєте гроші в ощадній →


Індикатор Ішимоку

Цей індикатор придуманий японським аналітиком Хосодой, що друкується під псевдонімом Санждін Ішимоку. Індикатор входить в деякі популярні набори програмного забезпечення для технічного аналізу, але літератури по ньому на європейських мовах знайти практично неможливо. Наша публікація покликана декілька виправити цей пропуск. Ішимоку винайшов цей індикатор, намагаючись прогнозувати рухи індексу фондового ринку Японії.

ФОРМАЛЬНИЙ ОПИС

Ішимоку Кинко Хайо (повна назва індикатора) призначений для визначення ринкового тренда, рівнів підтримки і опору і для генерації сигналів покупки і продажу. Краще всього індикатор працює на тижневих і денних графіках.

Індикатор Ішимоку →


Переваги систем з високим відсотком прибуткових операцій

 1. Системи з високим відсотком прибуткових операцій переважніші психологічно. Ніхто не любить збитки. Всі люблять прибуток. Системи, які приносять часті збитки і роблять гроші за рахунок рідкісних операцій з великим прибутком, неприємні в реальній торгівлі. Серія збитків завжди деморалізуєт, незалежно від вашого професіоналізму або досвіду. Серія прибуткових операцій завжди приємна, створює упевненість в собі і самоповагу, до того ж примножує ваш капітал. Ми часто чуємо про прекрасні і прибуткові системи, які, проте, були «викинуті» їх користувачами унаслідок дуже довгого очікування прибули. Зазвичай це відбувається з тренд-следящимі системами з низьким відсотком прибуткових операцій.
  Торгівля таких систем вимагає незвичайної віри і титанічного терпіння. Недивно, що багато трейдерів, намагаючись торгувати такі системи, терплять невдачу.
 2. .

 3. Системи з високим відсотком прибуткових операцій зазвичай мають низький DrawDown. Допускаючи, що найбільший збиток на операцію строго обмежений, (а це обов'язково в хорошій системі), катастрофічний DrawDown вірогідніший на серії операцій, в якій багато збиткових і дуже мало прибуткових. Очевидно, що при високому відсотку прибуткових операцій менш вірогідна довга серія операцій з рідкісним виграшем і частими збитками. Якщо ми зможемо створити систему з низькими середніми збитками і високим відсотком прибуткових операцій, то це буде система з хорошим захистом від великих DrawDowns.
 4. Системи з високим відсотком прибуткових операцій укріплюють дисципліну трейдерів. Як часто ми чули історії про трейдери, які слідували своїм системам, але, після серії збитків, вирішували пропустити чергову операцію, яка у результаті виявлялася дуже прибутковою? Це не чергова історія з серії казок жахів. Це реально відбувається дуже часто. Якщо ми торгуємо систему з низьким відсотком прибуткових операцій, то, рано чи пізно, виникає спокуса почати пропускати деякі операції. Припустимо, ми торгуємо систему, яка дає тільки 30% прибуткових операцій. Почавши пропускати операції, спочатку, ми будемо «винагороджені» за наші порушення дисципліни.
  Якийсь час ми отримуватимемо користь від пропуску збиткових операцій, до тих пір, поки ми неминуче не пропустимо дуже прибуткову операцію. Зазвичай, така система скоро «викидається», тому що, пропустивши прибуткову операцію ми знов назад «встрибуємо» в систему, і тут же натикаємося на чергову серію збитків. З іншого боку, якщо наша система має високий відсоток прибуткових операцій, ми не випробовуватимемо спокусу спробувати перехитрити систему. Перш за все, ми розумітимемо, що якщо пропустити якусь операцію, то це, швидше за все буде прибуткова операція. Таким чином, сприятливі параметри системи допомагають нам підтримувати торгову дисципліну на належному рівні.
 5. .

 6. Системи з високим відсотком прибуткових операцій вимагають меншої диверсифікації. Типова тренд-следящая система вимагає постійного пошуку ринків з сильними трендами. Сильні тренди виникаю порівняно рідко і щоб бути упевненим, що ми саме на потрібному ринку і в потрібний час, ми повинні диверсифікувати нашу торгівлю безліччю ринків. Ми не можемо собі дозволити втратити хоч би один з цих великих трендів. Диверсифікуючись якомога більше, ми з високою вірогідністю зможемо зловити великий тренд, компенсувати минулі збитки, і отримати новий прибуток.
  Не дивлячись на те, що деякі портфельні керівники вірять у високу прибутковість диверсифікації навіть з системами з низьким відсотком прибуткових операцій, насправді, висока вірогідність великих DrawDowns на таких системах, помітно зменшують цю прибутковість. З іншого боку, якщо ми торгуємо систему з великим відсотком прибуткових операцій, ми значно менше потребуємо диверсифікації. І якщо наша система ретельно розроблена, так, щоб завжди «ловити» великі тренди і рідко приносити збитки, ми отримаємо якнайкращий можливий сценарій.
  Звичайно, диверсифікація все одно корисна для нашої стратегії з великим відсотком прибуткових операцій, але це скоріше додаткове розширення можливостей, чим необхідність.
 7. .

 8. Системи з високим відсотком прибуткових операцій вимагають меншого початкового капіталу для торгівлі. Якщо нам потрібно менше засобів для подолання DrawDowns і менше засобів для диверсифікації, значить, нам потрібно менше засобів для початку торгівлі по такій системі. Так само при високому відсотку прибуткових операцій ми можемо упевненіше використовувати отриманий раніше прибуток для відновлення засобів після будь-якого великого DrawDown.
 9. Системи з високим відсотком прибуткових операцій легше настроювати і перевіряти на наявність помилок. Уявіть собі систему з низьким відсотком прибуткових операцій, в якій довгі серії збитків нормальне явище. Як багато збитків вона встигне принести, поки ви зрозумієте, що щось працює неправильно? Я думаю, дуже багато. А зараз уявіть собі систему з дуже великим відсотком прибуткових операцій. Будь-яка серія збитків, що відрізняється від норми для цієї системи, швидко приверне вашу увагу. Можна сподіватися, що ми зможемо швидко перевірити систему і виправити будь-які помилки, до того, як зазнаємо серйозних втрат.
  У системі з низьким відсотком прибуткових операцій ми встигнемо зазнати величезних втрат, поки зрозуміємо, що треба щось виправляти.

.

Як ви могли відмітити, ми переконані прихильники систем з високим відсотком прибуткових операцій. Ми стверджуємо, що дійсно не складно створювати системи з пристойним відсотком виграшів, якщо ви зосередитеся на цьому параметрі і будете вимогливі саме до нього. Дуже часто творці торгових систем приділяють увагу тільки загального прибутку системи. Зазвичай це виливається в створення системи з «переподогнаннимі» виходами, що беруть рідкісну, але неприродно великий прибуток, і дуже вузькими стопами, що приносять часті, але дрібні втрати. Такий підхід дає дуже низький відсоток прибуткових операцій і, зрештою, руйнує систему.
З іншого боку, якщо ми зосередимося на досягненні високого відсотка прибуткових операцій, ми зможемо досягти цього без великих жертв і «переподгонок», отримавши в результаті систему, яка дійсно «дружня» і надійна.

Переваги систем з високим відсотком прибуткових операцій →


Різниця між переможцями і невдахами

Результати моделювання більше 20 виграючих і 30 трейдерів, що програють.

Майже всьому тому, що ми уміємо добре робити в житті, ми навчилися у тих, хто робить це добре. Я навчився кидати футбольний м'яч, спостерігаючи за хлопцем по імені Расі Пауере, а грати в гандбол, спостерігаючи за Полом Хабером .

На мові високих технологій це називається моделюванням: знайдіть якого-небудь хорошого трейдера і ретельно досліджуйте кожну його дію І його принципи, щоб визначити, що робить його хорошим в тому, що він робить. Потім зафіксуйте цю виграшну форму в своїй свідомості і тілі.

Різниця між переможцями і невдахами →


Як вибрати правильні цілі в трейдінге

Коли поділа у Вас йдуть добре, Ви відчуваєте себе прекрасно. Але коли Ваші операції невдалі, Ваше життя може перетворитися на кошмар. Можна заробляти гроші тижнями і втратити все за декілька хвилин. Ця ситуація повторюється знову і знову, трейдери кожного покоління зустрічалися з нею. Тому кожен повинен визнавати цю можливість і бути готовим переламати гру. Раціональні спостереження і логічні висновки дозволять Вам знайти відповіді на необхідні питання.

В цій статті ми маємо намір розглянути всього одне питання: "Чим відрізняється удачливий трейдер від невдахи?".

Як вибрати правильні цілі в трейдінге →


Системний трейдінг шлях до невипадкового успіху

В своєму виступі я б хотів зупинитися на питанні, яке комусь може показатися відвернутим, комусь абстрактним, проте, я глибоко упевнений, що значна частина успіху в трейдінге залежить від наявності правильного трейдерського світогляду, від правильного розуміння ряду фундаментальних питань, які показують нам ті обмеження, які існують в трейдінге, ті можливості, до яких можна прагнути. Перш ніж починати пошук оптимальних параметрів для системи з трьох пересічних середніх, необхідно мати відповіді на деякі фундаментальні питання.
Одним з таким питань, на якому я хочу зупинитися в своєму виступі, є наступний: чи дійсно трейдер може мати на ринку перевагу і якщо так, то наскільки стійко він може бути? Інакше кажучи, успіх трейдера - це щось закономірне або випадковість, чи будуємо ми замокнув на піску або ми може побудувати тут стійкий нормальний стабільний бізнес? Отже, спробуємо розібратися. Торгівля на біржі: це гра або бізнес? Спочатку потрібно розібратися з поряд визначень. Що таке, перш за все, гра? На мій погляд, в ключовий момент грі - це наявність елементу успіху, випадковості.
Звідси моє негативне відношення до термінів як «гравець на біржі», «гра на біржі», оскільки ця термінологія неявно підштовхує людей до більшого ризику, до гри на успіх, до нікому фаталізму. На противагу цьому доходи від бізнесу повинні носити закономірний характер. У бізнесі повинен існувати технологічний процес отримання прибули. Таким чином, гра і бізнес - це в деякому роді антагоністи. У одному випадку - більше частка успіху, везення, в іншому - результат повинен бути закономірний.

.

Вважається визнаним, що ціни на біржі передбачаються дуже погано. Є, правда, люди, які стверджують, що їм вдається будувати стратегії безпосередньо на прогнозі самих цін, але відношуся до такого роду твердженням достатньо скептично, хоча, може, я і не має рації - в світі завжди є місце диву. Виходячи з непередбачуваності або поганої передбаченості майбутніх значень цін, виникає припущення, що гра на біржі не може бути бізнесом, оскільки в основі її лежать непередбачувані процеси.
Як сказав Ісаак Ньютон, що свого часу програв значне перебування на біржі: «Я можу передбачити, де знаходитиметься кожна з планет через мільйони років з точністю до секунди, проте, я не можу передбачити, куди в наступну хвилину пожене ціни цей божевільний натовп».

.

Проте, якби це було так, то вигравати на біржі протягом тривалих проміжків часу, десятиліть, як це роблять багато трейдерів і організації, було б неможливо. Також, як неможливо вигравати протягом тривалого часу при грі в рулетку. І зазвичай на цей факт - на наявність великих треків з позитивними результатами, указують, коли хочуть показати, що є невипадкові результати і професіоналізм трейдера дозволяє досягти стабільного і передбаченого результату. Але, на мій погляд, це не зовсім правильно, оскільки просто за законом великих чисел щось та повинно трапитися.
Мені подобається таке питання-притча: «Чому дельфін завжди штовхає тонучу людину до берега? Тому що ті, яких вони штовхали від берега, вже ніколи і нікому нічого не розповідять».

Системний трейдінг шлях до невипадкового успіху →


Індекс настрою ринку Мрія intra-day трейдера

Застосування методів технічного аналізу в роботі на ринку Forex має свої істотні особливості. При звичайних розмірах депозитів, доступних рядовому трейдеру, торгівля можлива тільки на внутрішньоденних масштабах часу (intraday trading). Зайняти "стратегічну позицію", купивши валюту на самому початку тривалого висхідного тренда, і потім протягом декількох тижнів, а то і місяців спостерігати, як росте прибуток - це мрія кожного валютного спекулянта. Але для intraday-трейдера це недосяжна мрія.

Простій аналіз денних графіків основних валют показує, що якщо не мріяти про подарунок долі, а розраховувати на реальну поведінку ринків, то після відкриття позиції треба бути готовим спокійно пережити відкіт розміром в дві-три фігури, якщо не більш того. Для денних графіків це природні масштаби ходів. Але для більшості трейдерів допускати можливість потенційних збитків в 2 - 3 фігури рівносильно тому, щоб не ставити защтних ордерів (stop-loss) взагалі. А чим закінчується торгівля без захисних ордерів - добре відомо кожному, хто пробував цим займатися. Іншим краще не пробувати.

Відведене нам долею місце на валютному ринку знаходиться на годинних графіках. Тут цілком можна знайти надійні орієнтири для відкриття позицій (рівні підтримки і опору, лінії трендів), при яких ринок вкаже захисні ордери розумних розмірів (у 50 - 60 пунктів), цілком відповідні прийнятному для рядового трейдера ризику. Але саме по собі поведінка годинних графіків зовсім не полегшує торгівлю: співвідношення внутрішньогодинних амплітуд коливань цін і розмірів ходів трендів таке, що фактично велику частину часу ринок проводить в бічному русі.
Повортниє крапки на графіках виникають часто, але далеко не кожна з них є початком нового тренда; а на той час, коли не залишається сумнівів в тому, що тренд сформувався, цей тренд вже підходить до свого перелому і спроба зловити тенденцію закінчується stop-loss'ом.

Індекс настрою ринку Мрія intra-day трейдера →


Теорія Хаосу БВильямса

Теорія Хаосу Б.Вильямса

Для того, щоб правильно зрозуміти Теорію Хаосу Б. Вільямса, необхідно розібратися у визначенні цього поняття. Традиційно, хаос сприймається як безладна структура, хоча насправді його суть скоріше прямо протилежна хаотичності.

Хаос - це вищий ступінь порядку, де організуючими ланками є безсистемність і випадковість як протилежність причинно-наслідковим зв'язкам.

Теорія Хаосу БВильямса →