Архів рубрики 'Стратегії'

Фундаментальний аналіз в теорії

Напевно ви читаєте цю книгу не з дозвільної цікавості, а з метою запрацювати на спекуляціях і інвестиціях - купувати дешево і продавати дорого. І я сподіваюся допомогти вам в цьому.

Але що таке дешево і дорого? Як відрізнити простій булижник від каменя, що приховує в собі алмаз? На жаль, це не риторичні питання. І відповідь на них відображає досвід таких успішних інвесторів, як Уоррен Баффетт.

Людське життя представляється нам дуже дорогою. Точно так вважали і потерпілі корабельна аварія, які після багатьох днів плавання без їжі і води з'їли найслабкішого. Все пізнається в порівнянні. І ціна тим більше. Цінність життя найслабкішого прийняли за найнижчу порівняно з життям інших в човні, що терпів лихо.
І отже, її принесли в жертву для продовження життя інших, «дорожчих» людей.

Інший приклад. Ціна в $100 за літрову пляшку звичайної питної води виглядає нечуваною. Але після пари днів, проведених в пустелі без єдиного ковтка води, ви віддасте за цей же літр і тисячу доларів, лише б не померти від спраги. Ви будете готові зробити цю операцію, не дивлячись на зростання і без того завищеної ціни. Що змінилося? Тільки ваш фізичний стан.
І хоча ціна як і раніше не виглядає справедливою, але вона стає ринковою, після того, як ви укладете операцію. Принаймні для вас і зухвалого продавця посеред пустелі. На якій стороні ви хотіли б опинитися - покупця або продавця? Думаю, ви вважатимете за краще продавати переоцінену пляшку води, а не купувати її.

До речі, періоди криз завжди вважалися кращим часом для того, щоб сколотити капітал, саме тому, що товари виявляються значно недооціненими.

Але в своїх пошуках дешевих (для покупки) і дорогих (для продажу) товарів - недооцінених і переоцінених відповідно - чи готові ви довіритися чужій думці, ухвалювати рішення про операції навмання або ж покластися на волю випадку? Якщо немає, вам необхідно освоїти хоч би один, а краще обидва ведучих методу аналізу ринку - фундаментальний і технічний.


Торгувати усередині дня – потерпіти невдачу

Якщо ваша стратегія торгівлі «усередині дня » включає наступні чотири принципи те будьте упевнені ваша торгівля на валютному ринку обов'язково буде успішною.Осноывные принципи торговли інтрадей - Торгуючі тренди, Управління ризиками, Зменшення втрат, Прибуток яка тече.
Цікаво, як же справи йдуть на практиці?

Торгуючі тренди це система відповідає при здійсненні операції за ухвалюване рішення. Тобто вам необхідне находмтся в тому ж самому напрямі руху цін на акції. Ціни на акції, досліджувані математичним аналізом, підтверджує, що вони змінюються в основному хаотичним чином з маленьким трендовим компонентом.
Для тих хто хоче торгувати обгрунтовуючись на науковому підході, це факт науково доведений. Тобто торгівля короткостроковими фігурами і методами, не засновані на трендах, потерплять невдачу. От чому торгівля «усередині дня» така складна і одиниці тих, що практикують «усередині дня» в довгостроковому плані не успішні.

Larry Williams сказав про торгівлі «усередині дня»:

“Якщо вы торгуєте інтрадей - ви летите в пропасти, спалюючи свої мізки. Коли ви повертаєтеся після роботи додому, то ви вдаєте із себе вичавлену як лимон ганчірку. Всі трейдери інтрадей, з ким я коли або був знаком, у результаті втрачають свої гроші. Осцилятори, рівні підтримки і опору, весь арсенал засобів технічного аналізу не працює при торгівлі інтрадей.
Більш за це, набагато більший прибуток я можу мати утримуючи відкриту позицію протягом тривалішого часу, ніж протягом декількох чамінутсов. Якщо Ви виявили по-справжньому сильний сигнал, то він повинен тривати як мінімум декілька годин, і більш


Стратегічний підхід до аналізу

Стратегічні інвестори, що здійснюють довгострокове інвестування, основну увагу приділяють фундаментальному аналізу, хоча при цьому часто пропускають короткострокові технічні коливання цін.

Як видно з відмінності цілей фундаментального і технічного аналізу, вони мають різні перспективи. Перший дає можливість заглянути у віддалене майбутнє, а другою - в найближче.

Фундаментальний аналітик нагадує далекозору людину, що не бачить, що твориться у нього під носом. Технічний же аналітик згідно цієї аналогії представляється короткозорим.

І фундаментальний, і технічний аналітики мають обмежені можливості. Я упевнений, що тільки поєднання цих двох підходів дозволить отримати найбільш реальну картину що відбувається і зробити прогноз майбутнє.

Існує також інтуїтивний підхід до аналізу, який використовує невелике число трейдерів, в основному новачки. Останні виправдовують своє незнання надмірною зарозумілістю, заявляючи про свою здатність «читати» і передбачати ринок. Тільки одиниці по-справжньому досвідчених трейдерів іноді можуть, кинувши погляд на графік, сказати, чого чекати від ринку.
Але таке, знаю з досвіду, буває не частішим за пару разів на рік. Тому говорити про довготривалий успіх в регулярному трейдінге, засновувавши свою думку на інтуїтивному підході до аналізу ринку, може тільки божевільний. До особливостей цього підходу ми ще повернемося в розділі, присвяченому психології.

І все-таки фундаментальний аналітик має глибший погляд на те, що відбувається, оскільки дивиться углиб, на причину зміни цін, а не на ряд поточних даних. Чому ж фундаментальний аналіз застосовують так рідко? Просто цей аналіз вимагає більшої праці і особливої уваги, а значить, спеціальних знань і певних витрат часу.
Проте в майбутньому, з розвитком комп'ютерного моделювання і накопичення великих масивів знань, сфера застосування фундаментального аналізу вийде за стіни аналітичних підрозділів інвестиційних банків і наукових інститутів і стане доступнішою.


Як вибрати власну стратегію торгівлі

Для тих хто на ринку Форексе новенький про використання своєї власної стратегії торгівлі просто не реально оскільки для створення струмовою необхідно як мінімум знання і досвід. Виходом для трейдерів, що починають, застосовуватиме вже існуючі стратегії торгівлі які можна знайти в будь-якому пошукачі і бібліотеці.
Є ще така наука як Money Management. Вона зенімаєтся тим що зводить до мінімуму можливі збитки. Існує загальні принципи для всіх трейдерів це Максимальний лот.

Максимальний лот або максимальна кількість торгуємого інструменту не повинен бути більше певного відсотка вашого торгового депозиту .Это дасть вам можливість витримати коливання курсів валют невигідних вам, у разі торгів не на вашу користь і у вашого депозиту є можливість вистояти.

Планований прибуток як мінімум в 3-4 рази повинен бути більше можливих збитків. Т.е планувати необхідно як можливий прибуток так і можливі збитки, ну допустимий, плануємо зробити одну вдалу операцію яка покриє 3 невдалих операцій і дозволить залишитися в прибутку.

Кінцеве емоційний стан трейдера теж є помічником для здійснення вдалих операцій. Адже на демо-рахунку мало хто здійснює невдалих операцій оскільки трейдер спокійний за свої гроші, і зовсім інша ситуація коли на кону свій власний капітал! Нерви як правило повинні бути сталевими для досягнення успіху.

Щоб стати успішним валютним трейдером краще при використанні учбових версій депозитів, постаратися якомога реалістичніше сприймати операції, свої невдачі і виграші! Так ви підготуєтеся психологічно до роботи в на реальному рахунку. Вибравши стратегію не варто при здійсненні якої-небудь операції міняти її оскільки все-таки її використовують вже багато досвідчені трейдери.