Архів рубрики 'Різновиди Форексу'

Ринок спотів

На торгівлю наявною валютою ( спотами ) доводиться близько 37% загального торгового об'єму Форекса. Цьому ринку властиві високі волатільность і швидка прибутковість (так само як і збитковість). Основними, за об'ємом операцій, учасниками ринку спотів є комерційні і інвестиційні банки, за якими слідують страхові компанії і корпоративні трейдери. Проте, цей ринок повністю відкритий і для будь-яких індивідуальних трейдерів.

Розбиття ринку по інструментах валютних операцій в 1998 г: 1- спотів; 2 - опціони; 3 - ф'ючерси; 4 - форварди і змішані операції.

Ринок спотів →


Про ринок спотів

Ринок спотів - є купівля-продаж наявної валюти. У загальному об'ємі торгів частка наявної валюти займає приблизно 40 відсотків. Основними показниками ринку наявної валюти вважається, по-перше, значна мінливість ринку, залежна від сьогохвилинної ситуації, і висока прибутковість (до речі, разом з великими ризиками зазнати значні збитки). Ринок цей вільний, і працювати на нім може будь-який трейдер, проте приватній особі готівка у великих об'ємах потрібна украй рідко, тому основні гравці - банки, фонди, страхові структури.
Зовні дії спот-ринка виглядають вельми просто: беруть участь дві сторони, які передають один одному різні валюти в певному об'ємі і по узгодженому курсу. Важливий термін передачі - обмін повинен відбутися не пізніше, ніж на другий робочий день з моменту проведення валютної операції. Взагалі цей дводенний період склався історично, навіть до появи серйозних інформаційних технологій - він потрібний для того, щоб сторони змогли підготувати всі необхідні документи і уточнити конкретні умови передачі готівці.
Саме особлива важливість роботи з готівкою не дає можливості ринку Forex в його сьогоднішньому стані і повній компьютерізірованності скоротити цей термін - по суті, це захист від всіляких збоїв і помилок, що дозволяє все перевірити і перепроверіть до моменту реального здійснення валютної наявної операції. Крім того, спот передбачає роботу з валютою, яка реально є на руках, а не планується до отримання.
Це дозволяє працювати стабільніше, бути упевненим в наявності необхідних сум в потрібний час в потрібному місці і, природно, обмеженість за часом знижує ризики втратити як операцію, так і саму валюту із-за можливого залучення її в інші фінансові операції, якби термін був великим.
Які валюти котируються на ринку? Звичайно, в основному це світові валюти, що користуються пошаною і стабільністю. Це, перш за все, євро і долар, трохи менше інтерес до британського фунта або, скажімо, японською йене, хоча багато в чому це залежить від регіону проведення операції. Варто відзначити і долари інших держав - Канади і Австралії. Звичайно, найбільший об'єм спот-сделок як і раніше займає долар, але в світлі його нестабільності останнім часом багато країн прагнуть все більше переходити в розрахунках на євро.
Як вже говорили, спот-курс вельми мінливий і протягом повної робочий сесії (цілу добу), як підрахували фахівці, популярні валюти можуть міняти котирування до двадцяти тисяч разів, різко йдучи вгору при позитивних новинах і падаючи при негативних. Проте існує і час, коли курс стабільний - найчастіше це проміжок між часом закриття торгів на одному ринку і відкриттям іншого ринку. Так, наприклад, Сполучені Штати активно продают-покупают валюту в першій половині дня, коли йде друга половина робочого дня на європейському ринку.
Після закриття європейських ставок об'єм продажів падає майже наполовину, і ведуть його лише ті фінансові європейські структури, де є нічний робочий графік, інші ж передають торгівлю або в свої відділення або партнерам в інші часові пояси або просто закривають участь.

Джерело: rfx.su


Валютні опціони

Валютний опціон - це контракт між покупцем і продавцем, що дає покупцеві право (але що не накладає зобов'язання), придбати певний об'єм валюти за наперед обумовленою ціною і протягом наперед встановленого терміну незалежно від ринкової ціни валюти, і накладає на продавця ( writer ) зобов'язання передати покупцеві валюту протягом встановленого термін, якщо і коли покупець побажає здійснити опційну операцію.

Валютний опціон - це унікальний торговий інструмент, в рівній мірі придатний і для торгівлі ( speculation ), і для страхування ризику ( hedging ).

На ціни опціонів, в порівнянні з цінами інших інструментів валютної торгівлі, впливає більше число чинників. На відміну від спотів або форвардів як висока, так і низька волатільность може створювати прибутковість на опційному ринку. Опціони розглядаються трейдерами і як дешевший інструмент валютної торгівлі, і як інструмент, що відрізняється більшою безпекою і що забезпечує точне виконання заявок на закриття збиткової позиції ( stop-loss orders ).

Валютні опціони →


Ринок валютних форвардів

На ринку форвардів Форекса використовуються два інструменти:

  • необоротні форвардні операції ( forward outright deals )
  • мінові операції, або свопи ( swaps ).

Своп є комбінацією операції на ринку спотів і необоротної форвардної операції. За даними Банку для міжнародних угод, сектор форвардних операцій займав в 1998 г 57% валютного ринку. У перерахунку на американські долари із загального щоденного обороту обороту валютного ринку в 1.5 трильйона доларів форвардів припадає на частку 900 млрд.

Ринок валютних форвардів →


Ринок валютних фючерсов

Ринок валютних фючерсов є особливим видом необоротних форвардних операцій, сектор яких займає невелику частину Форекса.

Розбиття ринку по інструментах валютних операцій в 1998 г: 1- спотів; 2 - опціони; 3 - ф'ючерси; 4 - форварди і змішані операції.

Ринок валютних фючерсов →