Архів рубрики 'Психологія трейдингу'

Нерішучість і параліч трейдера

Нерішучість трейдера народжується в ситуації, коли методи конфліктують між собою, і він зазнає труднощів з вибором. Ці проблеми порівняно легко вирішити. Може настати ситуація, коли з методами все ясно, але трейдер чoмусь не діє. Ця ситуація набагато важча, і різні правила поведінки тут звичайно не допомагають.

Можна сказати, що проблеми нерішучості трейдера є інтелектуальними, тоді як проблеми паралічу завжди емоційні за своєю природою. Під інтелектуальними я маю на увазі те, що трейдер просто не має достатньої інформації для ухвалення об’єктивного рішення при наявності конфлікту методів.
Нерішучість і параліч трейдера →


Це все незбагненно складно

Іноді зі мною буває так - займуся "серфінгом" по хвилях Інтернету, по форумах і ін. Природно, мене цікавить все, пов'язане з трейдінгом. "Вбираю" знову масу інформації, і з'являється відчуття, схоже з тим, що приведене в наступній цитаті:

"Дійсно, стає страшно, коли замислюєшся про кількість можливих варіантів. Відчуття приблизно такі ж, коли дивишся на зірку і думаєш, адже від неї тільки світло летіло до нас декілька мільйонів років. Я думаю - треба шукати компроміси. І вже знаю, що край дороги цієї немає кінця."
Костянтин Копиркин

Спроби прогнозування ринку стають все більш витонченими, притягуються найсучасніші математичні методи, методи математичної статистики, фільтри самого різного вигляду, графік ціни логарифмується, диференціюється, все це з чим те нормується, обчислюється кореляція, і ін. і ін. Отже я, кандидат технічних наук, починаю поступово розуміти - як же я безнадійно відстаю! Ніби прості хлопці - трейдери легко оперують такими складними поняттями, як лінійна і нелінійна регресія, їх вислови пістрявлять назвами індикаторів, про які я і не чув.
Читаючи далі, починаєш розуміти - про, та це все розробники механічних торгових систем (МТС)! І стає все на свої місця. Нездійсненна мрія - створити програму, яка за тебе торгуватиме і "робитиме" купу грошей, вабить, як яскравий вогник метелика, величезна кількість трейдерів. При цьому витрачається стільки ресурсів!

Це все незбагненно складно →


Форекс Правила успішного трейдера

Працюючи достатньо довго часу на ринку форекс, я повинен признатися, не винайшов нічого нового. Зате переконався в тому, що проходження достатньо простим правилам торгівлі приносить успіх. Якщо ви дотримуватимете ці правила, то стабільно зароблятимете гроші кожного місяця, іноді краще, іноді гірше, але ви робитимете гроші. Правила прості - дотримувати правила важко. Без системної дисципліни при ухваленні рішень, емоції злитимуть ваш рахунок, тому що ви поступатимете так, як хочеться вам, ігноруючи сигнали ринку форекс, а за це ринок битиме вас по гаманцю.
Багато трейдерів, що починають, представляють торгівлю як гру в казино. Випадковий виграш укріплює це враження - результат передбачений. Без захисних правил, без стратегії роботи, крупні гравці легко годуються за рахунок тих, що цих програли і викидають їх з ринку.
Нижче приведені правила трейдера, які дозволять вам уникнути багатьох помилок, зроблять вашу торгівлю більш вивіреної:
Перше і найважливіше правило - бичачі ринки, як правило, є довгостроковими. Більшість трейдерів, що починають, закривають позицію при першому відкоті на будь-якому бичачому ринку, кажучи, що ринок рухався дуже довго і дуже швидко. В результаті в кращому разі упускається великий потенційний прибуток з операції, яка повинна була зростати, виходячи з початкової довгої позиції, а в гіршому трейдер втрачає гроші встаючи в коротку позицію.На бичачому ринку, можна бути тільки в довгій позиції або поза грою.

На незначних корекціях проти основного тренда слід нарощувати позицію. На бичачих ринках, додайте до позиції на незначних відкотах назад до рівня підтримки. У ведмедячих ринках додайте при корекції до рівня опору. Використовуйте рівень відновлення в 33-50% від попереднього руху або відповідну Ковзаючу середню як перший рівень для нарощування позиції.
Купуйте на підтримці, продайте на опорі. Всі трейдери дивляться на рівні, всі знають що ціна має властивість ходити від рівня до рівня, і все тільки і чекають першого сигналу щоб вскочити в потік.
Купуйте на першому відкоті від нового максимуму. Продавайте на першому відкоті від нового мінімуму. Завжди знайдуться трейдери які пропустили першу хвилю але обов'язково опиняться в другій.
Продавайте на другому максимумі, купуйте на другому мінімумі. Після різких відкотів, перше тестування будь-якого максимуму або мінімуму завжди стикається з опором.
Не купуйте нижче головною ковзаючою середньою і не продавайте над нею.
Не укладайте угоду, поки ви її добре не продумали, план дій повинен бути складений так, щоб додавати до позиції у разі сприятливого розвитку подій і виходити з операції при непередбачених обставинах.
Тренд - ваш друг. Навіть якщо при відкритті позиції ви в чомусь помилилися - якщо ви відкрилися по тренду, ціна помилки не буде надмірною. Пам'ятаєте - робота проти тренда дуже небезпечна.
Ціна має пам'ять. Що робила ціна минулого разу, коли вона досягала певного рівня? Існує можливість, що вона зробить це знову.
Тренди ніколи не розгортаються миттєво. Розвороти будуються поволі. Перше різке падіння завжди знаходить покупців, а перше різке підвищення завжди знаходить продавців.
Для формування підстави потрібний більше часу, чим для вершини. Страх діє швидше, ніж жадність і примушує ринковий інструмент падати під своєю власною вагою.
Будьте терплячі. Якщо операція пропущена, почекайте корекції, щоб увійти до ринку.
Будьте терплячі. Узяття маленького прибутку - це вірний шлях до кінцевого розорення, оскільки маленький прибуток ніколи не перетвориться на великий дохід. Реальні гроші на ринку форекс робляться на одній, два,трех великих операціях. Ви повинні уміти терпляче утримувати виграшну позицію, не закриваючись при першому ж невеликому відкоті.
Будьте терплячі. Відсутність відкритих позицій це теж позиція. Якщо ви не знаєте, куди піде ринок краще не відкриватися.
Будьте нетерплячі. Маленькі і швидкі втрати - це кращі втрати. Це не є втратою грошей, які є важливими. Краще, провівши аналіз ринку, визнати, що ти не маєш рації, ліквідовувати збиткову позицію не чекаючи спрацьовування стоп лосса. Так ви мінімізуєте свої збитки і зможете зосередитися на нових операціях.
Ніколи, ні за яких умов не додайте до програшної позиції, і не "усереднюйте" позицію. Якщо ви купуєте, то кожна нова покупка, повинен бути за вищою ціною, ніж попередня. Якщо ви продаєте, то кожна нова ціна продажу повинна бути нижче за попередню ціну. Це правило повинне виконуватися неухильно.
Не входите в торгівлю, поки технічний аналіз і фундаментальні дані не узгоджуватимуться.
Якщо виникають серйозні втрати, візьміть перерву. Закрийте всі операції і припиніть торгувати протягом декількох днів. Бажання повернути гроші є дуже сильним, але йому не слід піддаватися.
При хорошій торгівлі, збільшуйте об'єми. У кожного бувають такі періоди, коли все виходить. Коли це відбувається, торгуйте агресивно і великим об'ємом - не пошкодуєте.
Боротися слід на стороні сильних. Ми бажаємо бути на стороні тих, хто перемагає, не витрачаючи даремно наш час і гроші на даремні спроби купувати на мінімумах або продавати на максимумах деякого ринкового руху.
Завжди, як би ви не були уверенни в операції ставте стоп лосси. Навіть якщо ви відмінно розбираєтеся у фундаменті, технічному аналізі, рано чи пізно ви все одно помилитеся. Крім того, іноді трапляються теракти, природні, техногенні катастрофи - це може упустити валюту на сотні пунктів протягом декількох хвилин.
Коли ми торгуємо всупереч здоровому глузду, то ми втрачаємо. Можливо не завжди, але багато і, зрештою, все. Торгівля проста. Уникайте складних методологій і торгуйте тільки відповідно до своєї торгової системи і з основним трендом.

Джерело: mixedblog.com.ua


Що робити коли справи йдуть з рук он погано

Читатели, которые имеют опыт практической работы на рынке, начинали с того, что сталкивались с вопросом: "Что делать, когда дела идут из рук вон плохо?", Новичкам это, безусловно, еще предстоит, Потому что это - один из самых важных для трейдера психологических вопросов.

Опрос показал

Що робити коли справи йдуть з рук он погано →


Робота на інтуїції

У філософії існує наступне визначення інтуїції: «.способность проникати в суть речей не шляхом міркування або логічного мислення, а шляхом миттєвого неусвідомленого осяяння». Стосовно теми можна сказати, що інтуїція є не що інше, як здатність трейдера працювати і бачити ринок і правою півкулею і лівим.

Представимо «універсального трейдера», аналіз ринку яким є синтезом його інстинкту, інтелекту і інтуїції.

Інстинкт виявляється на матеріальному рівні. Будь-яка первинна дія трейдера виходить від його бажання задовольняти різноманітні матеріальні інтереси. При цьому сильна однонаправлена динаміка ціни сама себе підкріплює, розростаючись як лісова пожежа: якщо трейдер терпить збитки, то ставить стоп-лосс, якщо виграє - продовжує далі і далі слідувати виграшній стратегії.

Робота на інтуїції →


Нерішучість і параліч трейдера

Нерішучість трейдера народжується за ситуації, коли методи конфліктують між собою, і він зазнає труднощі з вибором. Ці проблеми порівняно легко вирішити.

Може наступити ситуація, коли з методами все ясно, але трейдер з якоїсь причини не діє відповідно до них. Ця ситуація набагато важча, і разниє правила поведінки тут зазвичай не допомагають.

Інтелект + емоції = проблеми

Можна сказати, що проблеми нерішучості трейдера є інтелектуальними, тоді як проблеми паралічу завжди емоційні за своєю природою.

Нерішучість і параліч трейдера →


Ради трейдеру що починає

Менше 25% всіх трейдерів отримують стабільний прибуток протягом тривалого часу. І все-таки, деякі трейдери заробляє більше мільйона доларів в рік. Що такого особливого роблять ці удачливі люди? Вони дотримують правила «внутрішньої гри». Причому дотримують не від випадку до випадку, а щодня, сідаючи за дисплей торгової системи. Приведемо деякі з цих правил. Перевірте їх на своїй грі. З часом у вас з'являться і свої власні.

1. Використовуйте длі ігри тільки ті гроші, які можете дозволити собі втратити

Однією з умов успішній торгівлі є внутрішня незалежність. Ви повинні торгувати з мінімумом чинників зовнішнього впливу; це означає, що на вашу торгову свободу не повинна впливати боязнь втратити гроші, які ви вже відклали на певну потребу. Ринок не місце для "переляканих" грошей.

Ради трейдеру що починає →


Психологічні аспекти трейдінга

Чомусь, читаючи рятівні ради від професійних психологів, дуже скоро починаєш розуміти, що пишуть їх люди, що часто дуже далекі від реального трейдінга, не відчували хвилювання в крові від вдало відкритої позиції, і що не розуміють стан повної безвихідності і порожнечі всередині, при упійманні "великого лося".

Наприклад, що коштує раду: "абстрагуватися від результатів торгівлі, не вимірювати "лосс/профит" в грошовому виразі, а виключно - в пунктах, і не більш того..."

Ви коли-небудь намагалися сприйняти результати конкретного трейда виключно в пунктах? Якщо так - те напевно повинні зрозуміти даремність такої ради.

Психологічні аспекти трейдінга →


Закони ринку від професіоналів

  • Закон вірогідності
  • Закон випадку
  • Закон підлоти
  • Закон оптимізму
  • 3aкон часу
  • Закон причин і наслідків

Закон вірогідності

Полягає в тому, що рано чи пізно ціна піде вниз (або вгору). На підставі цього припущення працюють всі осцилятори.

Закон випадку

Закони ринку від професіоналів →


Жадність надія і страх

Розглянемо основні явища в психології біржової гри: спрага, надія і очікування і страх. Цим явищам присвячені сторінки в книзі Э. Л. Наймана «Мала енциклопедія трейдера». В основному ця книга розглядає основи технічного і фундаментального аналізу фінансових ринків. «Мала енциклопедія» призначена більш для досвідченого професійного учасника ринку цінних паперів, валютного ринку і біржових товарних ринків. Але для трейдера, що починає, корисна тим, що в цьому виданні дається практичний матеріал, на основі вивчення якого, можна освоїти закони фінансових ринків і психологію біржової гри.
У цій частині ми стисло торкнемося основних моментів психології біржової гри, кожного окремо, спираючись на дану Найманом класифікацію. Тих же, хто захоче детальніше вивчити цю область, я посилаю безпосередньо до його праці.

Жадність

Рушійною силою, яка примушує трейдера брати участь в роботі на спекулятивних фінансових ринках, Найман рахує жадність. Якщо ваша жадність незначна, то операцій ви укладатимете мало, постійно упускаючи вигідні випадки. Тоді трейдеру рекомендується зайнятися іншим видом бізнесу, спокійнішим. Якщо ж жадність не має меж, то трейдер прагне укласти якомога більше операцій, піддаючи себе ризику неясних перспектив. Тоді краще грати в казино, ми обговорювали це на початку розділу.

В першому випадку робота трейдера нагадує стрибки боязкого зайця, що обережно вискакує із-за куща. У другому - азарт безрозсудного рубаки в кінному бою. Кінець один - смерть: від хижака або очманілої кулі. У перекладенні до трейдера - від досвідченого трейдера або від великого програшу. Жадність треба утримувати на короткому повідці. Головне, щоб вона не заважала ухвалювати рішення при висновку операцій. Результатом жадності є мотивація до висновку операцій.

Жадність надія і страх →