Бюджет-2010 канув в літо

Вчора президент Дмитро Медведев провів нараду з урядом, в ході якого представив бюджетне послання. Сама нарада проходила в закритому режимі, відкритим був лише виступ президента.
Все послання він не зачитував, але стисло представив ключові позиції, на яких будуватиметься бюджет наступного року і до 2012 року. Після цієї наради поточну бюджетну політику прокоментували прем'єр-міністр Володимир Путін, віце-прем'єр Олексій Кудрін і помічник президента Аркадій Дворковіч.
За підсумками наради стало очевидне: бюджет на 2010-2012 роки готуватиметься тепер уже не в антикризовому, а в по-справжньому кризовому режимі.

Нагадаємо, 30 квітня президент вирішив почати особисто представляти бюджетне послання президії уряду. По Бюджетному кодексу “в бюджетному посланні президента визначається бюджетна політика РФ на черговий фінансовий рік і плановий період”.
Раніше президент публічно оповістив в Кремлі велике послання Федеральним зборам, бюджетне послання складалося пізніше і письмово прямувало в Держдуму і Раду федерації - президент ніде публічно його ні в цілому, ні в тезах не оповістив. Тепер же оголошення “великого послання” перенесене на осінь, тому, як пояснюють в Кремлі, вирішено підвищити статус бюджетного послання.

Саме по собі послання не містило принципових новин, окрім вказівки на теми, що раніше обговорювалися, податкової реформи, вимоги підвищити пенсії за рахунок реформи пенсійної системи. Проте воно пояснило закритість бюджетного процесу-2010 (”Ъ” писав про нього вчора) і підтвердило дані “Ъ” про те, як готуватиметься бюджет 2010-2012 років.
Наприклад, Дмитро Медведев пояснив, що частина витрат бюджету на 2011 і 2012 роки слід залишити “умовними”. Нагадаємо, без твердження їх в трирічному бюджеті це зупинить висновок частини середньострокових госконтрактов.

Володимир Путін, у свою чергу, підтвердив перенесення термінів внесення бюджету-2010 в Держдуму з 26 серпня на 1 жовтня.

Це оголошення прем'єр зробив на тому, що послідував за нарадою у Дмитра Медведева вечірньому засіданні президії уряду, формальною темою якого було підбиття підсумків виконання бюджету-2009 в першому кварталі. Прем'єр, як і решта членів президії, виявив мало цікавості до виконання локризової частини бюджету: він зосередився на підготовці фінансового документа наступного року.
Збільшення термінів роботи над бюджетом Володимир Путін пояснив необхідністю “знайти можливість для підвищення ефективності витрат” в умовах крайньої волатільності і непередбачуваності на світових ринках і перш за все на ринку нафти (відзначимо, в останній місяць ціна на нафту стабільна або навіть росте).


0 Відгуків на “Бюджет-2010 канув в літо”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук