Фото на Кружке - Кружки с фото на Новый год.

Біржові накази ордери

Операції, здійснювані брокерами для своїх клієнтів, підкоряються наказам (ордерам). Найбільш простим біржовим ордером є ринковий (Market Order). Це наказ на придбання або продаж за цінами, що діють на справжній момент ("за ринковою ціною"). При покупці цей наказ означає найближчу оголошену продавцями ціну (Ask), при продажі - найближчу заявку на покупку (Bid).

Відвернемося на хвилинку від ордерів і уточнимо наступне: ми вже знаємо, що в кожен момент часу на ринку існує дві ціни - ціна попиту (Bid) і пропозиції (Ask).

"Трейдера, торгуючого картоплею на ринку, легко дізнатися по ціннику - у нього дві ціни - одна на покупку, інша - на продаж." ( з анекдотів про трейдерів).

Як тут не заплутатися? За якою ціною виставляти ордер? Як розраховувати профіт - лосс? На щастя, все просто. По-перше, треба запам'ятати простій принцип - операція здійснюється завжди за менш вигідною для трейдера ціною. Тобто, якщо трейдер купує, то завжди за вищою ціною, за ціною Ask, якщо продає - за ціною Bid. То ж правило діє і при встановлених ордерах. Ордер на покупку (не залежно від типу ордера) виконується при досягненні ціною ордера ціни Ask і ордер на продаж - ціни Bid. У других, трейдеру немає необхідності особливо замислюватися над цим - сучасні торгові термінали все це виконують автоматично.

Так от, ринковий (маркет) ордер. Очевидно, що використання трейдером такого наказу відкриває широкі можливості маніпулювання для брокера. Проста аналогія - Ви хочете обміняти 100 доларів на рублі, але вимушені це робити через посередника (брокера). Тоді ринковий наказ прозвучить приблизно так: "купите рублі за 100 доларів за ціною, яка буде". В даному випадку Ви цілком довіряєтеся порядності брокера. Проста махінація, яку може провести брокер, - виконати Ваш ордер за максимальною ціною, і стрічну транзакцію - по мінімальній, поклавши різницю в свою кишеню. Ви цього і не відмітите.
Саме тому фахівці не рекомендують використовувати маркет ордер ні за яких обставин. Він (маркет ордер) широко застосовується на ринках акцій і ф'ючерсному, на Forex використовується дуже рідко. Замість нього використовується його модифікований різновид - "запит котирування".

.

Запит котирування використовується для відкриття позиції, хоча це і не єдиний спосіб. При цьому трейдер повідомляє брокерові назву валют, по яких він запрошує котирування, і величину лота, яким він має намір зробити транзакцію. Все це потрібно з єдиної причини, про яку я говорив в попередній статті - неспівпаданні ціни інформаційною і брокерською. Брокер, у відповідь, повідомляє пару цін - Bid і Ask. Ціну брокер повідомляє не миттєво, адже йому треба перевірити, чи має право трейдер працювати з таким лотом, потім зв'язатися з своїм маркет - мейкером і запитати у нього котирування, дочекатися відповіді і після цього повідомити ціну трейдеру.


0 Відгуків на “Біржові накази ордери”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук