Банки платіжні системи

Найважливішою частиною роботи трейдера є робота з банками, платіжними системами і ін. внаслідок того, що для роботи необхідно відкривати рахунки в банці або субрахунок у брокера, переводити туди гроші, виводити їх на свій рахунок, платити податки і ін. Я, звичайно, не експерт в цій справі, як вже говорив вище, але коє - який досвід маю і поділюся ним з читачами.

Перше, що необхідно запам'ятати - для фізичних осіб міжбанківські платежі в іноземній валюті неможливі. Я не можу пояснити, чому, але, якщо Ви спробуєте перерахувати долари з свого рахунку, наприклад, в банці "Санкт - Петербург" на валютний рахунок (свій, або Вашої мами, без різниці), наприклад - в Ощадбанку - Вам відмовлять в цьому. Також Ви не можете перевести гроша (іноземну валюту) на рахунок юридичної особи, тобто брокера. Тільки у рублях. Тому брокери або приймають переклади в рублях, або використовують платіжні системи, про них поговоримо пізніше.

В новому законі про валютне регулювання (днями Держдума прийняла) російські громадяни мають право відкривати рахунки в інших державах і здійснювати операції з рахунком. Тобто, перевести гроші за межу - можна. І ось тут декілька тонкощів. Залежно від банку і від суми перекладу Вас запросять у відділ валютного контролю і попросять написати невелику заяву з вказівкою мети перекладу. Чому - те це лякає багато до тремтіння в колінах. Не лякайтеся, пишіть сміливо. Але пам'ятаєте про ст. 6 п. 1 закону "Про валютне регулювання і валютний контроль".
Тобто, якщо Ви напишете, що для роботи на валютному ринку Forex, то банківські чиновники, не знайшовши такого пункту в законі, можуть вирішити, що це Валютні операції, пов'язані з рухом капіталу, і, отже, вимагають спеціального дозволу. Що можна писати? Ви знайдете це в тексті закону, я приведу декілька прикладів:

.

  • Оплата Вами товарів або послуг;
  • Плата за навчання (можуть попросити рахунку і довідки)
  • Внесок в міжнародні суспільні об'єднання (найзручніший, тільки не виберіть фонд підтримки терористів)
  • Ймовірно, не викличе питань таке пояснення, як поповнення особового рахунку в зарубіжному банку. Тільки це дійсно повинен бути Ваш рахунок. Взагалі, не лякайтеся, ніхто Вас не потягне в міліцію і податкову інспекцію. Якщо це пристойний комерційний банк - Вам допоможуть, підкажуть, не соромтеся ставити питання. У Ощадбанку складніше - там відразу роблять круглі очі і говорять - інструкція забороняє (адже вони часто не знають законів, тільки інструкції, які не завжди відповідають законодавству).

Ось, мабуть, і все. Коли - те на лекції, професор, що читав нам Цивільне право, сказав чудову фразу, яку я запам'ятав назавжди, - "жоден чиновник не відірве від стільця свою дупу, щоб перевірити, що написане в папірці відповідає фактичному положенню справ". Отже осмілюйтеся.


0 Відгуків на “Банки платіжні системи”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук