500 млн рублями – не гроші

Вчора в Мінську пройшло чергове засідання радміну Союзної держави Росії і Білорусії. Делегацію РФ очолював прем'єр-міністр Володимир Путін.
Засідання не обійшлося без скандалу - за повідомленням російської делегації, білоруська сторона відмовилася прийняти другий транш російського кредиту, оцінений міністром фінансів Олексієм Кудріним в $500 млн. Йдеться про кредитну лінію на підтримку платіжного балансу, відкритою Росією Білорусії в 2007 році.

Нагадаємо, що в грудні 2007 року РФ надала Білорусії пільговий кредит у розмірі $1,5 млрд. У 2008 році Москва схвалила виділення ще $2 млрд, з яких $1 млрд Мінськ отримав в листопаді минулого року. У березні 2009-го був підтверджений другий транш цього кредиту у розмірі $500 млн.
Від цих грошей і відмовилися вчорашні білоруські співбесідники Володимира Путіна - президент Олександр Лукашенко і прем'єр Сергій Сидорській.

Відмову Мінська від російських грошей Олексій Кудрін пояснив упередженим відношенням союзників до російського рубаю - РФ запропонувала перерахувати гроші в своїй національній валюті. При цьому міністр нагадав, що в 2009 році Білорусія вже зверталася до Росії за додатковим кредитом і тоді йшлося саме про рублі - 100 млрд для підтримки взаємної торгівлі.
Міністр фінансів вважає, що використання російського рубля у взаємних розрахунках вже досягло певного масштабу і “підприємствам вигідне збільшення частки рубля з погляду операційних витрат”. Підтримав ідею видати Білорусії кредит у розмірі $500 млн. “в російських рублях, якщо російські рублі такі потрібні у взаємних розрахунках” і президент РФ Дмитро Медведев.

Пан Кудрін вчора свого роздратування діями Мінська не приховував і заявив, що ці $500 млн. тепер будуть видано тільки в тому випадку, якщо Росія “переконається в адекватній поведінці білоруського уряду по стабілізації ситуації в економіці країни”.
За його словами, зараз уряд оцінює кроки, що робляться Білорусією в цьому напрямі, “як недостатні” - перш за все із-за “масової емісії білоруського рубля”.

Мінськ офіційних пояснень кредитному скандалу не дав, але у формулюванні натякнув, що сприймає ситуацію як відмова Росії у видачі чергового транша, а не навпаки. У МЗС Білорусії “Ъ” повідомили, що “можливості адекватної реакції для відповіді на російську відмову від видачі кредиту все ще вивчаються”.
Парадоксально, що офіційний Мінськ не заперечує, що російські гроші йому все ж таки потрібні: вчора ж Мінфін РФ отримав заявку білоруського уряду на кредитування будівництва АЕС у розмірі $9 млрд.


0 Відгуків на “500 млн рублями – не гроші”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук